Kesi izleri geçiyor mu?

my_babe

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
17 Mayıs 2009
158
0
Kızlar ben ameliyat olalı 7 ay oldu. Göğüs altı kesisi. Contractubex adlı kremi ilk 1-2 hafta kullandım ama sonra bıraktım. Bir işe yarıyor mu emin olamadım. Bu izler şuanki haliyle mi kalacak daha fazla geçecek mi?

Kızlar ben ameliyat olalı 7 ay oldu. Göğüs altı kesisi. Contractubex adlı kremi ilk 1-2 hafta kullandım ama sonra bıraktım. Bir işe yarıyor mu emin olamadım. Bu izler şuanki haliyle mi kalacak daha fazla geçecek mi?

canım ben temmuz ayında ameliyat oldum ve contractubex'i doktorum geçen haftaya kadar kullandırttı,ben kaytarmaya çalıştım,ama doktorum izler beyazlaşana kadar kullanmam gerektiğini söyledi,ben de dediğini yaptım ve doktorumun kontrolünde daha yeni bıraktım,tabi bu doktordan doktora ve yara iyileşmesine göre değişir.Benimle birlikt oln arkadaşlarım mesela 2 -3 ay kullanıp bıraktılar ben 2 tüp bitirdim.. faydası vardır mutlaka,izlerin az olması için dikiş yerinin nemli olması önemli diye biliyorum ben

geçmiş olsun öncelikle ve de hayırlı olsun
ben çok araştırdım ve ameliyat olan arkadaşları da takip ettim ve şunu söylemek isterimki,vücudun hiç biryerindeki kesi izi kesinlikle hiç kesilmemiş gibi olmaz,bazısında daha belirgin bazısında daha silikte olsa iz kesinlikle kalıyor
ben sırf bu yüzden 2yıldır cesaret edip olamadım ama şimdi karar verdim ve koltuk altı çizgisinden kesilerek büyüteceğim,en azından iz görünmeyen biryerde kalır

belinnay kas altı mı düşünüyorsun peki ? yanlış bilmiyorsam kol altından kas altına protez yerleştiriliyor ve bu inanılmaz ağrı veriyor insana. Kollarını kıpırdatamıyorsun bile.

Ben 25.02.2010 Perşembe meme altından 'kas zarı altına' protez taktırdım ertesi gün hastaneden tek başıma taburcu olup çıktım. Pazartesi işe baladım ama kendimi çok yormadım. Her geçen gün daha iyi oluyorum. Sonuçtan inanılmaz derecede mutluyum. Sargılarım açıldı ertesi gün sevinçten ilk işim doktorumu aramak oldu. ' Çok Mutluyum' diyebilmek için.
Meme altı hem izi daha iyi kamufle eden bölge hem de güneşten iyi korudukça maksimum 1 sene içinde geçer diye forum sayfalarından birinde okumuştum. Önümüzdeki perşembe masjlara başlıyorum o zaman doktoruma da sorup tekrar size yazarım.

Ameliyata karar verdiğinizde kendi doğrularınızla adım atmayın. Doktorunuzun önerilerini iyi dinleyin, çok ağrı çekip pişman olanları okudum, üzüldüm. Benimde ağrılarım oldu ama ağlatacak dereceye varmadı hiç, yemeğimi bile ameliyat sonrası kendim yedim. Sadece yatağayatıp kalkerken destek alıyordum. Bunlar inanılmaz önemli detaylar.
Benim doktorum kol altı ve meme ucundan girişi önermedi. Hem daha çok acı verecek hem kası kesmek korkunç bir yöntem hem meme ucu hissiyat ve sütbezlerinin tahribatı... uzuyor liste.
Kas zarı altı daha titiz ve uzun bir cerrahi operasyon gerektiriyor. Sonuçları diğerlerinden farksız. Daha az acı ve kan kaybı oluyor bunlar bu yöntemi seçmek için yeterli sebepler.
Bir de doktorun yöntemolarak uzman olduğu alan vardır tabi, Kol altını iyi yapıyorsa sana onu önerecektir ama bu yöntemi uygulyanlarla görüş. Referans her zaman iyidir.
Sormak istediğiniz konular olursa dediğim gibi doktorumla randevumda sorup size aktarırım. Hoşçakalın :)

Canım sen zaten kas zarı altından olmuşsun tabikide ağrı çekmiceksin.. Benim ve bir çok arkadaşımında meme dokusu yeterli olmadığı için ve doğal durması için kas altından olduk.. Acılar kıyaslanamaz bile.. ıyileşme süreci çok farklı.. Benim bu gün 20. günüm ilk hafta zordu bi tek.. Dikiş konusuna gelince benim doktorum hala bi kren önermedi 1. aydan sonra diyo ama bakalım...

Canım sen zaten kas zarı altından olmuşsun tabikide ağrı çekmiceksin.. Benim ve bir çok arkadaşımında meme dokusu yeterli olmadığı için ve doğal durması için kas altından olduk.. Acılar kıyaslanamaz bile.. İyileşme süreci çok farklı.. Benim bu gün 20. günüm ilk hafta zordu bi tek.. Dikiş konusuna gelince benim doktorum hala bi kren önermedi 1. aydan sonra diyo ama bakalım...

bana da kas altı .yapılacak.hakkaten gördüğüm fotograflarda çok doğal duruyordu.ben hiç göğüslerimde hiç iz istemediğim için koltuk altını tercih ettim. umarım ameliyat sonrası o iz kremlerine de gerek kalmayacak. lütfen bana şans dileyin:gitme:

cgdmmrn bol şans dilerim zor bir yöntem tercih etmişsin. Kas zarı altıda doğal fark yok o yöntemle yapılmış resimleri de doktorundan görmek istediğini söyle ve gör derim. Kollarını hareket ettirme durumun kısıtlanmış olacak yöntemi çok iyi belirle doktorunla içine sinene kadar fikir alışverişi yap. En önemlisi bu yöntemi uygulayanlarla görüş. Referans her şeydir.
Ben ameliyat sonrası sürecimde kasaltı yöntemine göre fazasıyla rahattım.Bu yöntemi kesinlikle tavsiye ederim. Dilerim rahat geçer en az acıyla hayalindeki göğüslere kavuşursun.
Şu aralar aklımda desteksiz hep hayalimde olan bikiniler var. Biranönce sezon açılsa zevkle alışveriş yapayım istiyorum. :)) Canım bir şeye sıkıldığında bikini konusunu düşünüyorum anında atmosferim değişiyor. Netten biraz model bakayım :KK66:

bana da kas altı .yapılacak.hakkaten gördüğüm fotograflarda çok doğal duruyordu.ben hiç göğüslerimde hiç iz istemediğim için koltuk altını tercih ettim. umarım ameliyat sonrası o iz kremlerine de gerek kalmayacak. lütfen bana şans dileyin:gitme:

şimdiden çok geçmiş olsun sana da,seninle aynı duyguları taşıyorum,göğsümde iz kalmasındansa küçük kalsın daha iyi :s
kol altından tercih ettim ben de,koltuk altı çizgisinden kesildiği zaman hiç belli olmuyor iz,1 arkadaş oldu iyice inceledim :) söylemese kimse anlamaz ameliyat olduğunu,
meme ucu ve altından kesilince mutlaka iz kalıyor,iş arkadaşımın meme altından yapılmış ve 3 yıl olmasına ramen iz rahatsız edici,ayrıca çok dikkat etmiş,sigara kullanmaz,ne yaparsan yap o izler geçmiyor,doğru seçim yapmışsın bence de,umarım çok güzel olur hepimizinki :)

X