Kesede amniotik bant varmış :(

endlesslove06

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
8 Haziran 2011
78
6
arkadaşlar 21 haftalık hamileyim bugün ayrıntılı ultrasyon yaptırdım doktor bebeğimin kesesinin dışında amniotik bant olduğunu söyledi bebeğe zararı yok dedi ama içim hiç rahat değil ona bişey olacak diye çok üzülüyorum böyle bi durumla karşılaşan varmı bilgi verirseniz çok sevinirim

Merhaba,
Bu sitede başka bir arkadaşım da var. Sanırım seninle aynı gebelik haftasında öğrendi. Dr.u en başından beri bebeğe zararlı olmadığını söylemiş. Zaten çok şükür bebeği gayet iyi gelişiyor, maşallah bir sorun yok. Bak sizin dr.nuz da önemli değil demiş. içinizi rahat tutun bence..

merhaba,
ben de senin gibi öğrendiğimde (secilce durumumu iyi bilir) doktorum amniotik bant ve bebeğin pozisyonu gereği şu an tehlike yok demişti.
internetten araştırınca aslında çok ciddi bir durum olduğunu anladım.
içim içimi yedi bir dahaki kontrole kadar.
geçen hafta gittiğimde doktorum yine aynı şeyi söyledi. bebek büyüdü, bantın yeri gereği tehlike daha da azaldı dedi.
doğumda da etkilemez dedi ama ben yine bir sonraki kontrole kadar meraklardayım.

çünkü başka bir arkadaşta aynı problem var, doğum dahil takip etmeliyiz demişler.

bence bantın ve bebeğin konumu çok önemli. doktorun tehlike yok dediyse ona güven ve rahatla. merak tabi ki olur ama panik yok:))

arkadaslar aynı sorun bendede vardı ...benım 16 .haftada belli oldu 19 .haftada rıza madazlıya gıttım ona gıdene kadar son 3 hafta aglıyarak gectı arıfe gunu ogrenmıstım ve benım 3. gebelıgım ve yasayan yok...sonunda rıza hocaya gıttım evet bant var dedi ve onemlı olan bant olusurken bebege zarar vermişse sıkıntı var zaten oda detaylıda bellı oluyor senın bant zarar vermemış sendromu yok dedı ıcını rahat tut dedi ve 36 haftalık yuksek tansıyondan dogum yaptım ve bebegım cok saglıklı hıc bı kusuru yok bant ın zararı olmamıs...deneyımlı anne olarak bebeklerınızı ve kendınızı uzmeyın ben cok yıprattım cunkı ben deneyımlı bı anne bulamadım ve 21 mart 2012 de kızım dogdu ve simdı 18 haftalık hamileyım kendınıze dıkkat edın

Merhaba ayni problemle karsilastim 21.haftamda doktorum korkulacak bir sey olmadigini soyledi ama acaba gebeliginiz nasil ilerledi ve bebeginize zarar verecek bir seyle karsilastiniz mi?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…