Kepçe Kulak Ameliyatı Olanlar Bakabilir mi?

Eymenin Annesiii

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
23 Haziran 2016
10
33
31
Merhaba arkadaşlar,yillardir kepce kulaklarimi kendime o kadar dert etmistim ki hic saclarini tepeden akca toplayamadim orduremedim denizde havuzda binlerce cile cektim. Suya daldim cikarken direk kulaklarini dusunecek kadar pskolojimi bozmustu bu durum artik. Ve nasil oldu bilmiyorum bir deli cesaretiyle gidip kredi cektim. Biriktirmeye kalksam hayatta biriktiremem Cumartesi gunu istanbul Avrupamed araciligiyla Dr.Anil Demiröz'e ameliyatini yaptirdim. Operasyon 1.5 saat kadar surdur. Gercekten ugrastigini ince ince yaptigini acisini hissetmesemde farkettim. Lokal anestezi ile oldum. Simdi asil sorun şu,doktor benim kafama kocaman bir sargi koymadi. İlac surup gazli bezle tampon yapti,uzerine sporcu bandi takti. Suan o gazli bez yara kurudugu icin sanirim birisi bandaj oynayinca yerinde cikiyor. Bu sorun olur mu bilmiyorum. Ve ilk gun hic acim olmamasina ragmen,iki gundur feci sekilde kasinti ve sizim var Yarin pansumana gidicem insallah anormal bir durum yoktur
Asil soruma gelecek olursak;bu kulaklar ne zaman iyilesiyor? Sizisi kasinmasi ne zaman bitiyor. Saclarinizi ne zaman toplayabildiniz cevaplarsaniz sevinirim

Bende bugun oldum koca koca sargilar var kafamda cok komik bir durumdayim sag kulagimdanda kan akiyor nirmal sanirim bilmiyorum yarin yine gidecegim her doktorun kendine gore tedavi sekli var sizinki onu uygun gormustur umarim ters birsey yoktur

Bende bugun oldum koca koca sargilar var kafamda cok komik bir durumdayim sag kulagimdanda kan akiyor nirmal sanirim bilmiyorum yarin yine gidecegim her doktorun kendine gore tedavi sekli var sizinki onu uygun gormustur umarim ters birsey yoktur
Sizede cok gecmis olsun. Kanama normalde yapmamis gerekiyor diye biliyorum ama sargidan once vardir gecmiste olabilir. Yarin pansumana gidince mutlaka soylersiniz

merhaba, ben 5. günümdeyim. sızılarınız ne zaman dinmeye başladı? ve şişlikler ne zaman indir? bilgilendirirseniz sevinirim. benım tek kulagımda dıgerıne nazaran cok sızı var bu normal mi?

Merhaba;
Ben 19.08.2016da dr Anıl Demiröz'e kepçe kulak ameliyatı oldum. Şuan çok ağrım var, ayrıca dün sol kulağımda kanama oldu. Aynı dr ameliyat olanlar, olumlu olumsuz deneyimlerinizi paylaşır mısınız?

Merhaba, ben bir kulağımdan bir kere diğerinden iki kere oldum. Benim en çok canımı yakan sargılardı. Ateş çıkıyordu adeta kulaklarımdan, aşırı derecede kaşıntı ve acı vardı..Sargılardan kurtulunca o abartı acı da gitti. Ama neredeyse 1 yıl boyunca kulaklarımın üstüne yatamadım. 2. defa yapılan kulağımın üstünden bir buçuk yıl geçti, hala biri çarptığında çok acıyor. Onun dışında ağrı sızı yok. Özetle en sıkıntılı günler sargılı günler :) benim hiç kanamam olmamıştı. Sadece tavsiyem kulağınızın arkasındaki iplere dokunmayın, bu aşamada temizlemeye kalkmayın, giyinip soyunurken kulağınızı koruyun. Ben bir defa boğazlı kazak giyerken kulağım takıldı ve canım çok yandı, sonrasında da yavaş yavaş kulağım açıldı, tekrar yaptırmak zorunda kaldım.

Arkadaşlar Erkin Önsal istanbul umranıye devlet hastahanesınde amelıyat oldum çok ıyıdı amalıyat başarılı tavsiye edıyorum

Merhaba ^^
Ben 14 yaşındayım aslında,bu tür kinularda ablalara yardımcı olmak için bu hesabı açtım.Ben 3 ay önce özel hastanede oldum.Genel anestezi ile oldum,okuduğm uorumlara göre aslında hiç acımıyordu,hatta birşey olur diye korkmasam üstüne yatıp rahat rahat da yatardım,Tabi doktorun kalitesine bağlı bence bu konular.Ilk okdugumda kulagim cok yapisikti falan,ama zamanla orantili bir sekilde acildi.Gayet güzel oldular.Yani olacaksanız ve doktora güveniniz varsa yorumlara bakıp korkmayın.Ayrıca lokal yada genel size tercih yaptırırlarsa genel seçin,daha rahat oluyor.

şişliklerin geçti mi dikişlerin kayboldumu

merhaba kulağınzıın kazağa takıldığı kaçıncı aydaydı

Herkese merhaba. Dün lokal anestezi ile kepce kulak ameliyati oldum. Yapilan tum islemleri anliyorsunuz, kesi sesini duyuyorsunuz. Bu asamayi cok iyi dusunun cunku ben zor dayandim bir an once bitmesini istedim. Bunyeniz zayifsa genel anesteziyi tercih edin derim. Ameliyattan 2 saat sonra taburcu edildim. Cok fazla agrim olmadi, sureci sizinle paylasacagim.

ümranıye araştırma hastehanesınde erkin önsal bey var onda olun mutlu olursunuz ancak şunu unutmayın en ıyı doktordada olsanız sonuçta kulak dikişini korumanız gerekir doktor dikişleri doğru atmalı yoksa ne kadar korusanızda sonunda nüks ediyor bandaj vs ile belırtılen sure ıcerısınde ıtına ıle korumanız gerekır ben 3üncü ayımdayım su an sıkıntı yok 1. aya kadar dış kulak birleşimi son olarakta 6. ayada kulak içindekı kıkırdak tamamen gelişimini tamamlıyor bu sure ıcınde kulağınızı çok ıyı koruyun kulağınızın arkasıyla fazla uğraşmayın darbelerden , çekilme vs olmasın temızlemeyede çalışmayın sadece normal yolla duş alın yeterlı bırakın zamanla kabuklar kendılığınden atsın

Merhaba ben 17 yasindayim adanada balcalida ameliyat oldum 18 imden kucuk oldugum icin ameliyatim ucretsiz gerceklesti. 24 mart ta ameliyatim gerceklesti ilk gun ameliyattan 3 saat sonra ciddi bi agri basladi cunku agri kesici vs hicbisey vermediler suan ayin 29 u ve ben 2 kez banyo yaptim hicbi sıkıntım olmadi suanda kulagimda morluklar ve sislikler var kulak deligim biraz kuculmus serce parmagim girmiyor diyeyim size eger kulaginizda fazla kepcelik yoksa yaptirmayin eski kulaklarimi ozluyorum yan yattigim zamanlarimi cok ozluyorum suan bile kulagimda baskı var tenisci bandanasi takiyorum 1 ayda duzenli takicam kulagimda asiri bi kepcelik yoktu ama ergenlik iste arkadaslarim dalga geciyordu simdide ne geregi var diyorlar Ve buyutulcek bi ameliyat degil 1 saat surdu agri uok uyustururken biraz igne can yakiyor oda igneyi sokarken degil icindeki siviyi bosaltirken insallah hepinizin kulaklari duzelir Banada dua edermisiniz

neden aldı eriyen dikiş kullanmadımı ki bende almadı 6 ayıma girmek uzereyım

Kime yaptırdınız ameliyatı? Bir de şu anda nasıl kulaklarınız, hala acıyor mu?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…