kendinizi gzel bulur musunuz?

• Konu Sahibi gelecekkorkusu
  • Başlangıç Tarihi
G

gelecekkorkusu

Ziyaretçi
kendinizi guzel bulur musunuz ama guzelden kastım cok guzel.
Ve sizce bunun hayatimiza bi etkisi var mi?
Kimse cirkin degil, ortalam guzellikte ve ortalamanin ustunde olmak arasinda nasil bir fark vardir yasamimizda neler degisir?
Guzellik bize neler getirir neler goturur?

Evet güzel olduğumu söyler herkes:icecream:

Arkadaşım ben fiziki güzelliğin önemli odluğunu düşünüyorum .Daha açık bir ifadeyle güzellik demiyelim de bakımlı olmak diyelim.. Bence toplumda bu çok önemli..

Tabii ki bizi insan yapan içimizdekiler ama toplum bazında olaya baktığımız zaman; dış görünüşün arkadaşlık ilişkileri vs. gibi konularda ön planda olduğunu görüyoruz.İş görüşmesine gelen insanlar da bile duruş, görünüş, kılık kıyafet + puan oluyor..

Ben sonuç olarak dış görümüşe önem veririm.Güzellik demiyelim de herkesin anlayacağı dilden bakımlı olmak diyelim...

Kimse cirkin degil, ortalam guzellikte ve ortalamanin ustunde olmak arasinda nasil bir fark vardir yasamimizda neler degisir?
güzel olduğumu düşünüyorum,çevremde öyle söyler eğer kalbim temiz olmasa,iyi niyetli ve saygılı davranmasam insanlara sıcakkanlı olmasam güzel olmamın çok fazla bir getirisi olduğunu düşünmüyorum yani elbetteki büyük bir artı ama diğerleri olmadan benim için en azından çok önemi yok...İnsanlar artık görünüşe göre yargılamaya başladılar örneğin bir bayan iş başvurusu yaptığında görünüşü o kadar önemli ki ama en başta söylediğim gibi içi boşsa güzelliği sadece bir süre idare ediyor...:1closedeyes:

ise alimi bir erkek yapiyorsa evet guzellik onem kazanır dogru
genelde de oyle olur zaten

guzeller bahtsiz olur diye de bi laf var, cirkin sansi falan...
hangisi avantaj karisti kafamda

Canım sormak istediğin fazla güzel olmamak insan olarak değer kaybettirir mi ise ; tabii ki hayır..

Bizi biz yapan ruhumuz, hissettiklerimiz, hissettirdiklerimiz.. Beden bir şekilde güzelliğini kaybedecek ama dostluk, beden yok olup gittikten sonra da arkada kalıyor merak etme..

hayır kendimi güzel bulmuyorum ama Allahada şükürler olsun sokaga çıkacak bir yüzüm var diyede şükrederim

aslında bu sözü doğru bulmuyorum ben çirkin şansı felan Allah ne verirse güzel verir...Kader bu baht çirkin güzel ayrımı yapmaz bence ben herkese kalp güzelliği diliyorum Allahtana.s.

canim hangisi avantajsa avantaj, Allahin sana verdigiyle mutlu olmasini bilmek yeterli bence=) ister guzellik olsun ister cirkin sansi..

Benim guzel oldugumu søler herkes, ve evet bende kendimi guzel bulurumyerimsenibensırnaşık şey

Canım sormak istediğin fazla güzel olmamak insan olarak değer kaybettirir mi ise ; tabii ki hayır..

Bizi biz yapan ruhumuz, hissettiklerimiz, hissettirdiklerimiz.. Beden bir şekilde güzelliğini kaybedecek ama dostluk, beden yok olup gittikten sonra da arkada kalıyor merak etme..

hayır sormak istedigim bu degil
guzellik ne kadar onemli, olmak ne getirir olmamak ne getirir
gunumuzde bunun onemi gittikce artiyor mu azaliyor mu mesela
cirkin sansi bunun neresinde :)

güzel bir konu açmışsın öncelikle tebrikler...Güzellik,bir bütündür...davranış şekliyle,konuşmayla,kültürle,hitap tarzıyla,mimikleriyle,kalbinin temizliğiyle bir bütündür ,Diğer arkadaşlarında bunların üstüne eklemek istedikleri vardır ve bunlardan biri yada birkaçı eksik olduğunda,o kişinin özelliği kalmaz yada sıradanlaşır.Fakat bu günümüze döndüğümüz zaman;evlenmek isteyen bir erkeğin karşısına 3 bayan çıkartın emin olun huyunu sormayacaktır.En güzelini seçeektir.Seçtikten sonra tanıma yoluna gidecektie.Bayanlar içinde anı şey geçerlidir.Yine ,bilimsel olarak açıklamalardan gitmek istiyorum.Güzel olan,çabuk evleniyor,güzel olan,çabuk iş buluyor,güzel olan (bilgisi varsa)işinde daha çok tutuluyor,güzel olanın yaptığı hata görünmeyebiliyormuş,güzel olanlar (tabi cilvede olacaktırki)çabuk affediliyormuş,güzel bir satıcı birazda gülümsemeyle elindeki ürünü vasat güzelliğe sahip(bakımsız)(hiçbir kadın çirkin değildir)olan bayana nazaran,daha çabuk satar,iş görüşmelerinde(üni gibi diğer özelliklerde varsa)bayan bir vitrin olarak göründüğünden en güzeli seçilir patron,müdür tarafından,daha da bitmez bu yorumlar
bana soracak olursanız güzellik beş para etmez,insanın huyu güzel olsun,kaderi düzgün yazılsın

En başta şunu söyliyeyim, çirkinlerin bahtı daha iyi olur falan yok öyle birşey, geç bunu..

Bak canım; kim ne derse desin dış görünüş günümüzde çok önemlidir..

Güzellik demiyorum çünkü güzellik herkese göre değişiyor..Mesela benim kayınvalideme göre Hande Ataizi süper bir güzellikmiştatlicadiarzu:Roflol:, neyse,, ama bana göre bu bayan çok sıradan bir güzellik..

Ama bakımlı olmak , çevrene hoş görünmek dersen i mutlaka olmalı, evet çok önemli.

Şahsen ben bakımlı insanlara erkek ya da kadın bayılıyorum..Çevremde hep böyle insanların olmasını istiyorum,kendine bakmayan bir bayana ne kadar kızdığımı bilemezsin.

Bir mağazaya giriyorum, bayanın birisi yataktan kalkmış gelmiş, sapsarı bir yüz. Yahu kardeşim o sacını bir tara, hafif bir allık sür de hem sen kendini iyi hisset hemde çevrene iyi bir elektrik yay.

Bilmem anlatabildim mi?

valla arkadaşlar güzellik çoğu kapıyı kolayca açar...azcık cilve görüntüde iyi oldumu tamamdır..erkeklerin çoğunun zaafı güzel kadınlar zaten...bu durumdada güzellik silah olarak kullanılabilir..bana görede saddce güzellik beş para etmez...ama bakımsız yada güzel olmayan fakat kalbi temiz olan bi insanda hakettiği değeri görmez bence...ne dersek diyelim..güzelsen diğerlerine göre 1 adım öndesin demektir..tabi bu her zaman için geçerlidir diye iddia etmiyorum sadece çoğunlukla böledir diyorum..

bence güzellik herşeyden önce gelir.güzelsen bir çok işin iyi gider işe alınırken, okulda öğretmenlerin tarafından, evlenirken, her yerde amaaaaaaa huyun güzel deilse çok cabuk yükseldiğin kalplerden yerin dibine doğru iniş yaparsın.hem huyun hem yüzün güzelse inanın kaderde güzelleşir(herkes hayatta kalbinin meyvesini yer kalbin iyiyse huyunda iyidir) ve kazanırsın kazanırsın kazanırsın:sm_confused::sm_confused:

En başta şunu söyliyeyim, çirkinlerin bahtı daha iyi olur falan yok öyle birşey, geç bunu..

Bak canım; kim ne derse desin dış görünüş günümüzde çok önemlidir..

Güzellik demiyorum çünkü güzellik herkese göre değişiyor..Mesela benim kayınvalideme göre Hande Ataizi süper bir güzellikmiştatlicadiarzu:Roflol:, neyse,, ama bana göre bu bayan çok sıradan bir güzellik..

Ama bakımlı olmak , çevrene hoş görünmek dersen i mutlaka olmalı, evet çok önemli.

Şahsen ben bakımlı insanlara erkek ya da kadın bayılıyorum..Çevremde hep böyle insanların olmasını istiyorum,kendine bakmayan bir bayana ne kadar kızdığımı bilemezsin.

Bir mağazaya giriyorum, bayanın birisi yataktan kalkmış gelmiş, sapsarı bir yüz. Yahu kardeşim o sacını bir tara, hafif bir allık sür de hem sen kendini iyi hisset hemde çevrene iyi bir elektrik yay.

Bilmem anlatabildim mi?

ama bakım insanı güzelleştirmiyor yada onun taplum arasında farklı gözükmesini sağlamıyor. mesela ben kuaförde saç kestirip fönümü çektirdikten sonra bana denilen şu saçın çok güzel oldu.söze dikkat ederseniz güzel olan saç sen deil ama şurasıda var saç baş dağınık olan insanda hiç değer görmez ama bana göre bakım yetreli deil:1no2:

kendimi oldukça güzel bulurum ve bunun hayatta etkili olduğunu düşünüyorum.

güzellik,sosyal hayatta çoğukez faydalı oluyor.bahsettiğim şey toplumsal hayatta erkeklerle olan ilişkiler değil!
herhangi bir yerde ilk iletişimde güzellik bir kapı açıyor..

kendi açımdan baktığımdan da güzel birisiyle birlikte olmak ,iş yapmak,sohbet etmek arkadaş olmak hoş bişey!
sadece güzelliğe önem veriyor değilim ama etkisinide yok saymak sahtekarlık olur.
hayatı bunun üstüne kurmak da mantıklı değil zaten.

hayatın her alanında kolaylıklar getirir ancak hemcinsler arasında kıskançlık,erkeklerin ulaşma isteği de sıkıntı getirebilir.

ya nedense ben kendimi hiç güzel bulmuorum.ama çevrem aşırı derecede güzel iyi tatlı biri olduğumu söyler. . .

ama bakım insanı güzelleştirmiyor yada onun taplum arasında farklı gözükmesini sağlamıyor. mesela ben kuaförde saç kestirip fönümü çektirdikten sonra bana denilen şu saçın çok güzel oldu.söze dikkat ederseniz güzel olan saç sen deil ama şurasıda var saç baş dağınık olan insanda hiç değer görmez ama bana göre bakım yetreli deil:1no2:

Canım ben de aynı şeyden bahsettim.Evet dışgörünüş- güzellik çok önemli dedim zaten..Ama güzellik kişiden kişiye değişiyor.

En iyisi bakımlı olarak elimizdeki güzellik ne kadarsa onu ön plana çıkaralım çünkü bu gerekli demek istedim..

cok guzel bulmam.ama guzellıkten zıyade huy guzellıgı onemlı benım ıcın.

X