kendinizi gzel bulur musunuz?

• Konu Sahibi gelecekkorkusu
  • Başlangıç Tarihi
mütevazi olamıcama.skendimi fiziki olarakta yüz biçimi olarakta beğeniyorum
çünkü kendimi seviyorumnaniknanik

Oncelikle sadece konu guzel misiniz degil , sadece buna cevap verenlere diyorum...

Onun disinda yorum yapan arkadaslar gercekten harika yorumlar yapmissiniz, bekledigimden de harika yorumlar. Herseyin cok farkindasiniz. Guzellik, kesinlikle toplum yasaminda cok etkili. Hani demissiniz ya kapilar acilir, cok dogru. En basitinden bi yere girdiniz bisey alacaksiniz, o anda birisi o karmasada onunuze atlayip bisi almak istedi. Siz dikkat cekici bir guzellige sahipseniz bakimliysaniz, satici o atlayani yok sayar ve sizinle ilgilenir ama o gun pasakliysaniz umursamaz kim once atlarsa ona verir gibi...

Ya da iste bi arkadas ta magaza ornegi vermis cok dogru; guzelseniz ordakiler baya ilgi gosterir hatta sohbet falan ederler ama tersiyse ilgilenmezler fazla.

Bunlar bilincli yapilmis haraketler degil icgudusel seyler...Ye kurkum ye aynen dediginiz gibi. Guzelliginizi ortecek bi aptalliginiz yoksa bence yasadiniz su hayatta, kiymetini bilin.

Ozellikle erkekler...Guzellik gorduler mi sasiriyorlar, istediginiz yone cekebilirsiniz ilk etapta.

Eskiden güzel bulurdum..

Saçlarımda röfleler, ortalarda rus kızları gibi dolanır dururdum..İnceciktim ne giysem yakışırdı..

Ama iş öyle bir noktaya geldi ki artık bazı erkeklerin densizliği ve salaklığı, kadınların da kıskanç ve nazar dolu bakışları yüzünden saçlarımı siyaha boyattım..Kilo aldım..Daha az dikkat çekmek için çaba sarfediyorum sadece..Çünkü yoruldum ve bıktım güzellik takıntısından..Bütün kadınların birbirini süzmesinden, kıyafetlerine takılmasından, erkeklerin her gördükleri güzel kadına sulanıp yalakalık yapmasından..Sokağa çıktığımda gördüğüm tek şey birbirine hasetle bakan kadınlar ve güzel kadınları çirkin bakışlarıyla yiyip bitiren aç erkekler..Evet toplum önem veriyor olabilir ama ben artık pek önem vermiyorum..

evet ukalalık olmasın ama çokta olmasada güzel bi bayanım..evlendikten sonra bunun pek bi getirisi yada götürüsü olmadı ama bekarken çok faydasını gördüm..özellikle iş alanında..örneğin bi devlet kurumunda işin olduğu zaman sırf güzel bi bayansın diye herkes yardımına koşuyor..götürüsünü de soracak olursan bir sürü gereksiz insan oluyor etrafında..çok rahatsız edildiğin dönemlerde oluyor..gerçi bunlar bekarken olan şeyler..şimdi beni kocacım güzel bulsun yeter..

Ewt ben de kendimi güzel buluyorum ve çevremden de çok duyuyorum.Tabi ilk etapta güzellik dış görünüş bakımlı olmak önemlidir.İş görüşlerin de bi mağazaya girseniz bakımlıysanız güzelseniz daha çok ilgileniyolar arkadaşların da dediği gibi.Ben de kızıyorum gerçekten de saçlarını taramadan aynaya bakmadan dışarı çıkan insanlar var.Bence bakımlı olmak temiz olmaktır tonlarca pudrayı fondeteni yüze sürmek değildir arkadaşlar bunu da unutmamak lazım.Abartı makyaj bana itici geliyor her zaman doğal güzelliğimizi ön plana çıkarmalıyız.Ama ben güzel olmaktan şikayetçiyim sevgilim canımdan bezdirdi walla.Yani şunu sölemek istedim saçlar düzgün bir şekilde taranmış dişler fırçalanmış kıyafetin de düzgün ve temiz olduğu müddetçe gayet normal.Ben böle dışardan bakımlı saçı başı boyalı yüzünde bi ton boya olupta dişleri sapsarı yanına yaklaşıldığında iğrenç kokan bayanlar tanıyorum bazı temizliklerine özen göstermeyen :sm_confused:

ewet çok güzelim güzellik konusundada çok iddalıyım ama tabikli önemli olan bu olmamalı bence şu yaşadığımız ortamda güzellerin şansı daha fazla ama bunu doğru bulmuıyorum

Beni hep çok güzel bi kız diye nitelendirirler.Yolda annemın arkadasını görürüz hemen ne iş yapıyorsun dıyecegıne ''Ayy,kızın cok guzelmiş duyuyorduk hep ,ama gercekten cok guzelmıs '' gibi yorumlarla cok fazla karsılasılıyorum.Yolda yururken kadın-erkek yorum yapıyor ben de buna sinirleniyorum.Bi insana hep güzel oldugundan bahsedilince bunalmamak elde degıl.Cunku yenı bı ortama gırdıgınızde hemen ılgı odagı oluyorsunuz ve etrafınızdakı erkekller sızın ne kadar guzel oldugunuzdan bahsetmeye baslıyorlar.Bellı bı zaman sonra ''Ben sadece guzel mıyım,benım iç güzelliğimden,basarılarımdan neden hıc soz edılmıyor dıye hayıflanıyorsunuz.Bunlar olumsuz yanları.Kazandırdıkları ıse elbette begenılmek cok guzel bı duygu.Sıra beklerken onunuzdekı erkegın sıze yerını vermesı,magazada yogunluk varken hemen sızınle ılgılenmelerı,otobuse bınerken karsıdan kosa kosa gelıp onca yaslı ınsann varlıgına ragmen sızın valızlerınızın tasınması vs gıbı ornekler de olumlu yanları olsa gerek.Ama ne olursa olsun kişileri birey olarak gormek,onları guzellıklerıne gore sınıflandırmamak gerekır.Cunku kımse guzellıgının derecesını kendısı secmıyor ve her seyde guzel olmakla bıtmıyor...

hayır kendimi güzel bulmuyorum benim ruhum güzel a.s

Kendimi beğenirim hoş olduğumu düşünürüm ama güzellik konusunda hiçbir zaman iddialı olmadım çünkü güzellikten daha değerli özelliklerim olduğunu düşünüyorum. Güzel olduğunu düşünen insan kendisine güvenir, insana katkısı budur ama mutluluk güzellikle paralel değildir.İçini ve dışını birlikte güzelleştirebimeyi becerebilen insan mutluluğu bulur.

herkes önemli olan iç güzelliği filan der ama her zaman her ortamda dış görünüşü daha cekici olan erkek ve bayanlar bir adım öndedir ...
secilen ve secen konumundadırlar digerleri onlardan arta kalanları toplar.
globalleşen dünyada dış görünüm herşeyden fazla önem kazanıyor ve bunun önüne gecilemiyor malesef
güzellik bir avantaj saglamasaydı estetik cerrahları dünyanın parasını kırmazdı degil mi canım

Evet kendimi güzel bulurum.

Güzelliğin yeri şu zamanda tartışılmaz.
İlk izlenim , duruş , giyim tarzı hepsinin etkisi çok büyük.
Böyle olması hoşuma gidiyor mu HAYIR!
İnsanları görünüşüne göre yargılamaktan başka birşey değil çünkü bu.
Ama evet etkili , bir işe girmede etkili , yolda yürürken etkili , otobüste yer verilmesinde etkili , insanların sana yaklaşımında etkili , girdiğin ortamlarda etkili.

Güzel yüzün bulunduğu kafanın içinde de güzel birşeyler bulabilmeli bir insan.Bu senin gerçekten güzel olduğunu gösterir işte o zaman.
Çünkü güzellik merkezleri , estetik merkezleri sağolsun artık herkes güzel.

Güzel vücutlar boş kafalar bana kasaptaki et reyonunu geziyormuşum hissinden başka birşey vermez..

kendinizi guzel bulur musunuz ama guzelden kastım cok guzel.
kendisini güzel bulmayan yoktur sanırım. mütevazı olan vardır. ben mütavazi olamıcam. çok ta olmasa da eh idare ederim.

Ve sizce bunun hayatimiza bi etkisi var mi?
hayatımda bir etkisi oluyorsa bu karşımdakinin zekaya değilde, görünüşe önem verdiğini gösteriri ki bu da onun ne kadar akıllı olduğunu gösterir.

Kimse cirkin degil, ortalama guzellikte ve ortalamanin ustunde olmak arasinda nasil bir fark vardir yasamimizda neler degisir?
valla dürüst olmak gerekirse bu sorunun cevabını düşünecek kadar güzelliğime veya görünüşüme kafayı takmadım. yani bu kadar düşünmedim görünüşümü CADIARZU

Guzellik bize neler getirir neler goturur?

eğer bana gelen güzellikten geliyorsa hiç gelmesin. allahıma bin şükür ortalama zekanın üstündeyim. götürmesine gelirse niye götürsün ki fisfisfis

benımde guzel oldugumu solenır bende kendımı ole buluyorum ama bence cırkın kadın yoktur bakımsız kadın vardır cırkın ne mankanler var ama makjajla emınım onlarda kendılerını tanıyamıyodur

Allaha sukurler olsunki butun uzuvlarim yerinde saglikli bir insanim ve bundan otede guzellik tanimiyorum.Yuz guzelligi sadece ( asiri olanindan bahsediyorum ) insanlarin basina bela oluyo.Istemem ben basima olacak guzelligi.Rabbim eksiksiz yaratmis beni daha ne istiyimm sukurler olsun..

kendinizi guzel bulur musunuz ama guzelden kastım cok guzel.
Ve sizce bunun hayatimiza bi etkisi var mi?
Kimse cirkin degil, ortalam guzellikte ve ortalamanin ustunde olmak arasinda nasil bir fark vardir yasamimizda neler degisir?
Guzellik bize neler getirir neler goturur?

Kendimi güzel bulmaktan çok,başkalarının ne dediğini düşünürsem evet,yaşamım boyunca hep beğenildim, hep çok güzel dediler,tabiki bunun artıları var ,ama insanı sinir eden yönleri de var veya oldu. Bir kere güzel oldunuz mu maalesef bazı insanlar tarafından kıskanılıyorsunuz ,hoş olmayan hareketlere maruz kalabiliyorsunuz,gittiğiniz yerlerde çok fazla dikkat çekiyorsunuz bu bir yere kadar hoşunuza gidiyor ama sonra rahatsız olabiliyorsunuz ,çünkü insanların bana bakması beni çok rahatsız ediyor hatta bu nedenle dışarı süslenip çıkmıyorum,dikkat çekmemeye çalışıyorum,artılarına gelince güzel insanlar sanırım daha kolay iş bulabiliyorlar bazı yerlerde öncelik verilebiliyor vs..ama güzellik bence bir yere kadar kalbi güzel olmayan bir insan ilk önce size çekici gelebilir ama onu tanıyınca nefret edersiniz,zaten güzellik göreceli bir kavram,birine güzel gelen diğerine gelmeyebilir ,birde ortalamanın üzerinde bir güzelliğe sahip olmanın en büyük dezavantajı yaşlandıkça onu kaybetme korkusu,çünkü insanlar çok acımasız insanın geçen yıllarla yaşlanabileceğinizi düşünemiyorlar ,örneğin eşimi gören arkadaşları (senin eşin artist gibi bir hanımdı hala öyle mi?) diyorlarmış bu benim hem hoşuma gidiyor ama acaba gördüklerinde ne düşünecekler korkusu yüreğimi sarıyor vallahi ilk kez duygularımı böylesine içtenlikle açıkladım ,sanal dünyanın faydası bu olsa gerek herkese sevgiler:içelim::1hug:

insan kendini beğenmese zaten çatlarmış
elbetteki bana göre bende güzelim dünya güzeli olmasamda fena değilim
ama önemli olan ruh güzelliğidir
bir laf vardır çok severim güzellik geçicidir aptallık baki
ruh güzelliği ve zeka bence daha çekici olandır

çevremde genel olarak herkes tarafından beyenilen bi kızım.
"tü maşallah ay şunun güzelliğine bak bebek gibi anam taş bebek,manken gibi.vitrine koy seyret.ay bide cana yakın hanım hanımcık,aman kıymet bilen adam bul yavrum harcama kendini hee zengin olsun bide bak bu çok önemlikafamçokkarıştı"bu yaşını almış kadınların yorumu.
"ay kıza bak kezban gibi saçı belinde.gözlerinin rengini gördünmü cart yeşildi ıyy.bide sempatik görünmeye çalışıo çok şımarık" bu kıskanç akranlarımın yorumları.:hooray:
buda annemin yorumu,sinirlenince: "kendine baktığın kadar birazda eve baksan ya bi işin ucundan tuttuğun yok.kendine bakmada üstüne yok işe gelince yaptığın bi iş yok.kızın güzel diyip duruolar ama bilen yokki dışı seni yakar içi beni yakar ahh ahh kızınmı var derdin var":roflol:KK43:canım annem sinirlenmeyegörsün)
canım valla güzelim ama güzelliğin hiç bi faydası yok.faydadan çok zararı var.bikere iş oratmında bile çekemiolar (aklı sadece güzelliğe çalışan,zaten başkada bişi bilmeyen,kıskanç basit insanlar) ayağını kaydırcaklar yha sanki savaştayız.
erkekler desen ulaşamadıkları zaman kedi ciğer misali arkandan birsürü yalan dolan.yani güzellik başa bela bence.Allaha şükür "güzelim olay tamam" zihniyetli insanlardan biri değilim.kalbimin temizliğine ve aklımın hep başımda olmasına güvenirim.herzaman kendimi bilen bi insanım,Allah doğru yoldan şaşırtmasın:nazar::nazar::nazar:
sevgiler

konu ikikere açılmış.umarım silinir.

rabbıme hamd olsun güzel olduğumu hep sölerler,hatta hatta burnumu estetık sanan cok oluyor,yuz hatlarımı felan hep brılerıne benzetırler ama içiminde cok gusel olduğunu duydum senın gıbı ınsanı googleda arasan bulunmaz derler:roflol: nısanlım hep sukreder benm gıbı ınsanla olduğu ıcın ona mesala derım ılerde böle gusel olmazsam naparsın dedım ya sen kendını salmassın der hep bana dusunun ordan gusellık erkek ıcın cok onemlı hem huy hem gusel olunca tadından yenmez heralde o kişi,güzeller hep önde ama gercekten bela artık bakıslardan rahatısız oluyorsun vede on yargılı yaklasan cok oluyor aa sen uzaktan ne kadar havalı duruyosun dıyen cok oluyor bence iç güzelliği gereklı dıs güzelliği gecıcı ZAMANINDA ANNAANEM DE COK GUSELMIS ee ne oldu gıttı gusellık huy kaldı huy bence daha onemlı!

guvenme güzelliğine bır sıvılce verırım demıs rabbım...bunuda unutmamak lazım güzelim diyene kendını bır adım onde hıssedenle bu sözu unutmamalı bence

X