KENDİNE BAK KÖTÜ GIYINIYORSUN

Nur_4646

Bakışının tarifi sanırım yoktu ama güzeldi.. .
Kayıtlı Üye
4 Ocak 2018
131
119
34
Bu zamana kadar hiç dert etmediğim bir konu bana dert oldu
Duyduklarım karşısında takmıyor gibi gorunsemde eve geldiğimde çok ağladım .

Evlenene kadar süslü bir kızdım kapalı da olsam takılari çok sever çeşit çeşit takar güzel ve yeni giyinirdim .
Evlendikten sonra maddi olarak çok iyi olmadigimizdan kendime doğru düzgün bir şey almadım ne takı ne kıyafet. Kiyafetlerimin çoğu bekarligimdan kalma kıyafetlerim . Eskidi rengi soldu. Ama yine de giydim . 6 yıllık evliyim. Bu yıl eşim daha iyi kazanıyor ama araba almak için yine kısıtlı yaşıyorum . Harcamayayim diyorum hep.
Bebeğime bile pek bir şey almadım çok hediye geldi onlarla yetiniyorum.

Bugün annem kadar sevdiğim beni kızı gibi gören komşum beni hunharca eleştirdi aslında kötü yapmadi beni kendime getirdi ama duyduklarım beni çok derinden yaraladı .
- kendine ve bebeğine hiç bir şey almiyorsun ama etrafa para saciyorsun . ( doğum günü , düğün , mevlüt, davetler , yeni ev görme)
Bu tür hediyelerden bahsediyor.
Insanları düşündüğün kadar kendini dusunmuyorsun enayi yerine koyarlar seni herkes sana veriyor mu ? Sen benim kızım sayılırsın kendine gel şu üstüne başına bir şeyler al komşulara paldır küldür çıkıyorsun güzel giyin bebeğine giydir .
Gülümseyerek yanından ayrıldım aslında haklıydı eve geldiğimde çok ağladım .

Ben kendime hiç bakmamisim . Takı bile takmaz olmuşum. Önceden alerjim yoktu şimdi takınca alerji oluyorum .
Bana bunları söyleyen 63 yaşında tesettürlü bir bayan . Ben de 28 yaşında ve bende tesetturluyum ama o benden daha güzel giyiniyor.

Sağolsun herşeyi yüzume söyler ve bu huyunu seviyorum en azından arkamdan konuşmuyor .
Ben napicam eşime sarılıp ağladım o da bana haklı komsun dedi hep başkaları hep başkaları dedi .

Bana yardımcı olun. Gardrobumu yenileyecegim eskisi gibi takı da takmak istiyorum alerji konusunda ne yapabilirim . Altına bile alerjim var sonradan ortaya çıkan bir durum bu parmağında altın yuzugum bile yok takamiyorum .

Alerjiniz varsa taki takamazsiniz ona bir cozum yok da kadinin dedigini yapin madem cikin carsiya gezin magazalari alin alabildiginizi. Herkes duzgun ve guzel giyinmeli, toplum icinde yasiyoruz. Uc takim en kalitelisinden alsaniz size uzun sure yeter. Cer cope para vermeyin yakismiyor kimseye

Selamlar
Şimdi kadın tamamen senin iyiliğin için söylemiş.
Herkese hediyeler alıp kendine bakmamak neden?
Çalışmıyorsun sanırım.
Her ay kendine bi pantolon bi bluz veya işte mevsimine göre kazak alabilirsin mesela. Nerede yaşıyorsun bilmiyorum ama avmlerin indirimlerini hep takip et mesela veya trendyol gibi sitelerde çok güzel çok uygun fiyatlı kıyafetler oluyor.
Araba almak nerede üstüne bir bluz almak nerede?
Eşine de söyle yıllardır hiç bişey almadım kendime ve çok bunaldım bu durumdan de aylık atıyorum 100 tl ayır sadece kendine harca.

Alerji konusunu çok bilmiyorum ama psikolojik olmadığına emin misin? Yani gümüşe benim de alerjim var ama altına yok mesela ... Bir doktora da görünebilirsin .

Selamlar
Şimdi kadın tamamen senin iyiliğin için söylemiş.
Herkese hediyeler alıp kendine bakmamak neden?
Çalışmıyorsun sanırım.
Her ay kendine bi pantolon bi bluz veya işte mevsimine göre kazak alabilirsin mesela. Nerede yaşıyorsun bilmiyorum ama avmlerin indirimlerini hep takip et mesela veya trendyol gibi sitelerde çok güzel çok uygun fiyatlı kıyafetler oluyor.
Araba almak nerede üstüne bir bluz almak nerede?
Eşine de söyle yıllardır hiç bişey almadım kendime ve çok bunaldım bu durumdan de aylık atıyorum 100 tl ayır sadece kendine harca.

Alerji konusunu çok bilmiyorum ama psikolojik olmadığına emin misin? Yani gümüşe benim de alerjim var ama altına yok mesela ... Bir doktora da görünebilirsin .
Bekarken hep gümüş taktim çeşit çeşit evlenince altın takmaya başladım ama kaşıntı olunca bıraktım sahte bekarken de alerji yapıyordu şimdi hepsi yapıyor
Araştırdım doktor bu durumda bir şey yapmıyormus

İlla takı altın mı takmanız gerekiyor? Güzel temiz özenli kıyafetler giyin yeterli.
Çok dramatik yazılmış ama hiç dramatik olmayan bir konu.
Konu sadece takı değil zaten komşum da takı dan bahsetmedi hiç. O tamamen kiyafetime yönelik eleştiri yaptı . Takı takmak isteyen ama takamayan benim .

Komşuyu ben bile sevdim şuradan, ne güzel eleştirmiş yüzünüze karşı.

Sorunu biliyorsunuz, yavaş yavaş çözersiniz bence, şöyle bir kombin alın önce, sonra yavaş yavaş değiştirirsiniz gardrobu, ben de eskileri atmaya hiç kıyamam, giymeye devam ederim. Ama yılda bir iki yeni kombin almak gerekiyor sanırım.

Çocuk konusunda ise katılmıyorum, çocuğun giydiği haram yediği helal (böyle miydi sözün orjinali?) denir ya, o konuyu abartmayı doğru bulmuyorum. Benim sıpaların birer pantolonları oldu hep kreşe başlayana kadar, ondan fazlası hep eşofman stil.

Komşuyu ben bile sevdim şuradan, ne güzel eleştirmiş yüzünüze karşı.

Sorunu biliyorsunuz, yavaş yavaş çözersiniz bence, şöyle bir kombin alın önce, sonra yavaş yavaş değiştirirsiniz gardrobu, ben de eskileri atmaya hiç kıyamam, giymeye devam ederim. Ama yılda bir iki yeni kombin almak gerekiyor sanırım.

Çocuk konusunda ise katılmıyorum, çocuğun giydiği haram yediği helal (böyle miydi sözün orjinali?) denir ya, o konuyu abartmayı doğru bulmuyorum. Benim sıpaların birer pantolonları oldu hep kreşe başlayana kadar, ondan fazlası hep eşofman stil.
O sözü bende duydum doğru olanı söylediniz.

Arkadaşım şimdi kıytırık bir mağazaya bile gitsen sana kombin yapıp veriyorlar. Çıkın alışverişe. Kolyeyi de elbise üstüne takarsınız. Herkes takı takacak diye bir kaide yok. Alerji yapıyorsa takmazsınız olur biter.
Bizden ne konuda yardım istediğinizi anlamadım?

Arkadaşım şimdi kıytırık bir mağazaya bile gitsen sana kombin yapıp veriyorlar. Çıkın alışverişe. Kolyeyi de elbise üstüne takarsınız. Herkes takı takacak diye bir kaide yok. Alerji yapıyorsa takmazsınız olur biter.
Bizden ne konuda yardım istediğinizi anlamadım?
Günlük neler giyiniyorsunuz siz mesela komşuya pazara ya da markete giderken

Ben giydigimi soyleyeyim etek üstüne boğazli badi üstüne yazma ama eski ve renkleri de soluk olduğu için mi göze batıyor yoksa başka şeyler mi giymeliyim . Tunik tarzı daha mi güzel gösterir ya aklım şaştı nasıl giyinecegimi bilmiyorum

X