Kendimi yaşlı hissediyorum, lütfen tavsiye verin

chix

Guru
Kayıtlı Üye
29 Temmuz 2010
276
140
26 yaşındayım ama aynaya bakınca 60 yaşında gibi hissediyorum. Sebebi ise makyajsız halim.. Cildimde güneş lekeleri, sivilce lekeleri, siyah noktalar, yağ bezeleri, gözenekler....say say bitmiyor... neden böyle oldu bilmiyorum... Paraya kıyıp dermotolog’a gitmeyi düşünüyorum ama 4-5bin kadar (maalesef böyle) vermek de ne bileyim.. Var mı tavsiyesi olan? Son zamanlarda Mezoterapi diye bir şey duydum hatta güzellik merkezleri uygun fiyata (seansı 100tl gibi) yapıyor ama ne kadar güvenilir ve sonuç alırsın.. Deneyen veya tavsiyesi olan var mı?...Artık fondöteni hayatımdan çıkarmak, taze bi cilde kavuşmak istiyorum..

Hastane dışında mezoterapi veya prp gibi işlemler yaptırmayın bence

İnek sütü zaten içmiyorum, şeker çaya kahveye hiç atmıyorum ama şekerli yiyecekler (çikolata,büskivi) hergün yiyiyorum.

aynı dertten müzdaribim kendimi çok yaşlı hissediyorum lekelerimden kurtulamıyorum habire yeni sivilcem çıkıyor ellemediğim halde iz kalıp çukurlaşıyor. Dermapen, mezoterapi vs yaptırdım 0 etki

inek sütü çok yağlı olduğu için sivilce tedavimde doktor banada yasaklamıstı doğru.

Güzellik için 4 5 bin e kıyılır bence.
Bol su iç
Güneş kremi kullan
Taze sebze meyve tüket
Günde en az iki kere yüzünü yıka

Bol su iç
Güneş kremi kullan
Taze sebze meyve tüket
yüz yıkamak cildin ph degerini bozar en az 2 olmaz. En fazla 2 olur :) yediklerimize içtiklerimize ne kadar dikkat etsekte içten gelen birşey ve genetik ne yazık ki..

yüz yıkamak cildin ph degerini bozar en az 2 olmaz. En fazla 2 olur :) yediklerimize içtiklerimize ne kadar dikkat etsekte içten gelen birşey ve genetik ne yazık ki..
Ben sabun kullanmıyorum sadece su ile yıkıyorum sabah uyandığımda ve akşam uyumadan önce. Ve yaz kış soğuk suda yıkıyorum. En az benim için 2 dir.

bence devlet hastanesinde dermatologa git ve cildinden rahatsız olduğunu roaccutane tedavisine başlamak istediğini söyle tedaviden sonrs gerçekten cilt temizleniyor kullanan insanlardan gördüğüm kadarıyla önce bi doktorla görüşün ve makyaja biraz ara verip bol su için cildiniz bunalmış gibi duruyor.

2 kez roaccutane kullanan biri olarak söylüyorum geçici çözüm.Eskisinden daha beter oluyor sonra cilt. Özel doktora gittiğimde o ilacı neden kullandın diye fırça yedim

Ben sabun kullanmıyorum sadece su ile yıkıyorum sabah uyandığımda ve akşam uyumadan önce. Ve yaz kış soğuk suda yıkıyorum. En az benim için 2 dir.
Yine de su cilde iyi gelen birşey değildir ve doktorlar bağıra bağıra yüzünüzü az yıkayın der takip ettiğiniz bir uzman varsa tabi

Düzenli cilt bakımı yaptırın çok çok uç fiyatlar değil bide bol su için sigara kullanıyorsanız bırakın
Süt ve süt ürünleri olayına katılmiyorum en çok onları kullanırım cildim her zaman güzeldi 38 yaşındayım ve gayet iyi durumda her gün bolca süt ve süt ürünü kullanırım ama sigara hiç kullanmadım hayatımda bide bol su içerim içtiğim şeylere asla şeker atmam tuzda pek kullanmam

Bol su iç
Güneş kremi kullan
Taze sebze meyve tüket
Eğer gerçekten cildim düzelecekse evet o paraya değer ama böyle güzellik merkezlerine gidip yüzüme kremler sürüp birkaç cihazdan geçirip hop 500tl demeleri de ne biliiim :/

Eğer gerçekten cildim düzelecekse evet o paraya değer ama böyle güzellik merkezlerine gidip yüzüme kremler sürüp birkaç cihazdan geçirip hop 500tl demeleri de ne biliiim :/
Evet maddi olarak gerçekten pahalı ama profesyonel bakımı yüzümüz istiyor aslında

Yine de su cilde iyi gelen birşey değildir ve doktorlar bağıra bağıra yüzünüzü az yıkayın der takip ettiğiniz bir uzman varsa tabi
Yüzünüzü yıkamak yüzünüzü yıkamamaktan daha iyidir bence. Sabah kaltıgımızda geceden kalma capak vs için yıkamak gerekir. Akşamda makyaj temizliği yaptıktan sonra ya da dışarının tozu pisi gitsin diye yüzü yine yıkamak gerekir.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…