Kendime zarar verdim çok pişmanım acil yardım :((

Bence oncelikle kendine yakin gordugun,ılımli aile uyelerinden biriyle bu durumu paylaş.Akli basinda annenin-babanin fikirlerine onem verdigi birisi olsun..Aile yapini bilen birisi durumu daha kolay cozecektir.Birlikte soylemeyi deneyin..

Annecine söyle sana kızmaz sadece biraz üzülür ama önce onu ikna et babana söylememesi konusunda. Annen Bi çareler düşünür artı açık giyinme canm illa bacagın kolunun açık olunca mı güzel oluyorsun ki zaten çok gençsin ve güzelsindir eminim. Haşemaıda sadece kapalılar giycek diye bişey yok babacığım utanıyorum öle çıplak dersin kendine göre haşema bulup giyersin denizdede. Buna canını sıkma. Üzülme daha fazla bu pişmanlık sana yeter tıpta teknolojide ilerledi bir çaresi vardır elbet güzel tatlı kız. Bu yasının tadını çıkar hatasız kul olmaz.

Tanidigim 35li yaşlarda bir kadin vardi.
O da sinirlendimi bileklerini jiletliyordu.
Kan cikmadan sakitleşemiyordum diyordu.
Bilekleri hep jilet izleriyle doluydu.
İyileştiginize sevindim
Ailenizle konusun.
Lazer tedavi etdirmeyinize de yardimci olacaklar mutlaka

Profesyonel su geçirmeyen kapatıcılar var dışarıya karşı kapata bilirsin fakat yinede sağlıklı aileden birine durumu acmalısın henüz ergenlik dönemini atlatmamışsın tekrar nüks etmesi durumunda müdahale edebilmeli biri sana

off off bnde yapmistim senin yaslarda .ayni senin gibi kisa kol giymiyodum bikac yil sakladım.sonra aileme turlu turlu yalanlar soyledim dustum oyuzden boyle oldu.inanmadilar ama inanmış gibi yaptilar.simdi gerçeği biliyolar.cokkk pismanim hemde cokk kendime bunu nasil yaptim hala inanamiyorum

14 yaşlarımdayken aynı durumu bende yaşadım, ama benimkiler çok derin değildi, şimdi dikkatli bakılırsa birkaç tanesi fark edilebilir durumda.Çok zor ve yalnız bir ergenlik geçirdim.Şöyle kolumu bacağımı keseyim de bir havam olsun yaaa diye düşünerek yapmadım.17 yaşında bir çocuğa hayatı bitmiş gibi konuşmak ne tür sonuçlar doğurur hesap etmeden konuşmamak lazım.

Annemi yeni kaybetmiştim, babamla çok ciddi sorunlarım vardı, ergenliğe yeni girmiş ve okul dolayısıyla yer değiştirmiştim.Maddi durumumuz pek iyi değildi, alt katta bir şizofren kadıncağız her akşam insanlar evlerinde uyurken, çığlık çığlığa küfürler ederdi kendi kendine, etrafa fırlatmadığı eşya kalmazdı, üst katta psikolojisi bozuk bir kadın, küçük bebeğine yine duyduğumda utandığım küfürler eder bağırırdı.Evde fare tıkırtıları gelirdi ve ben yapayalnızdım.Müziğin sesini açıp olan biteni duymamaya ve korkmamaya çalışırdım.Pencereden dışarıya baktığımda sanki ölmüşüm de herkes yaşıyormuş gibi gelirdi.Annemi özler tek başıma ağlardım.

Haa bunları neden anlatıyorum, her kendini kesen hava olsun, arkadaşlardan özendim diye yapmıyor.Gerçekten çok ciddi zorluklar yaşayan insanlar var.Belki durumumu biraz anlatırsam empati yapmak kolaylaşır diye anlatıyorum.

Ben katil olmadım, hayatımda kimseye zarar vermedim, bir dönemdi ve hayatım düzeldiğinde geçti gitti.

o izler için ne yapılır bilmiyorum, benimkiler kendiliğinden geçti, arkadaşlar öneride bulunmuşlar zaten.Ama geçmese bile kimseden utanmana gerek yok, olmuş bitmiş.İstediğin gibi giyin.Bu yaşların bir daha geri gelmeyecek.Kendini de üzme sakın.

Lisenin ilk senesinde bir kiz arkadasim vardi. Oyle platonik,cocukca birini seviyordu. Ama aralarinda hic birsey yok. Oyle okuldan yakisikli bir cocuga besledigi ask.
Çocuğun adi aliydi. Kiz kendine ALİ diye faca atmıştı.
Sene 2005 falan...
dusunuyorum da cok sacma...yarin bir gun evlenmistir heralde. Kocasi bir bakacak kizin baldirinda derin derin ali kazinmis.
Ali de ali olsa. Tamamen onemsiz biri...

Bu arada lazer mi bilmiyorum ama zimparalama teknigi ile bu tarz izLerden kurtulmak mümkün diye duymuştum.
Umarim sen de kurtulursun. Ama daha 17 yasindasin. Simdilik harcliklarini biriktir-dovme kapatacak kadar yoğun pigmentli kapaticilar var ya. Onlardan al bence.

Ailen nasl bilmiyor ailen nasil duymadi diyen kisiler de hic kinamasin. Inanin neler neler var da etrafinizda siz insanlari yargiladiginiz icin kimse sizinle paylasmiyor.

lütfen kendini suçlama. bilerek, isteyerek yaptığın şeyler değil. olmuş, bitmişe çare yok. allah korusun daha büyük zararlar da olabilirdi o psikolojiyle. tavsiyem hemen bir psikiyatristten randevu alman. istanbul'da yaşıyorsan devlet hastanesinde doktor tavsiye edebilirim. ayrıca ailenden korkmana utanmana gerek yok. bırak onlar utansın. insan nasıl çocuğu, kardeşi böylesine zor zamanlar yaşarken hiçbir şeyden haberdar olmaz anlamıyorum.

şu an kendini iyi hissetmen çok güzel, ama yine de uzman desteği almalısın her normal insan gibi. biliyorum şu an en büyük sorunun bu, üzülüyorsun ama o kadar gençsin ki gençliğin sana en güzel hediye. herşeyi yapabilirsin istersen, herşeyi atlatabilirsin, çok güzel günler görebilirsin. sadece kendini sevmekten vazgeçme ve doktora gitmeyi ihtimal etme ^^

merhaba arkadaşlar, foruma yeni katıldım ve sizlere kendi tecrübelerimden bahsetmek isterim. ameliyat sonrası oluşan skar izleri için kulladığım ve faydasını gördüğüm bir yöntem var. ben bu yöntemin sadece ameliyat sonrası için kullanıldığını düşünüyordum ama öyle değilmiş. ama kullanmanın da en etkili olduğu zaman skar izinin oluştuğu ilk bir yıl olarak biliyorum. çok eski skar izleri için dövme yaptırmak kötü bir çözüm değil ama eğer yara iziniz yeni ise kullandığım ürünü tavsiye edebilirim. hiçbir şey güzel görünmemize engel olmamalı canlarım.

söyler misiniz neymiş?

ailenden en yakın kimi hissediyorsan onla paylaş öncelikle. sonra ya o kişi anne babana söylesin yada sen karar verirsiniz .bundan sakın ama sakın utanma çekinme mühim olan senin yaptığın hatanın farkına varman kendini psikolojini iyileştirebilmen gerisi mühim değil iz kalacak belki ama olsun o izlerle barışık yaşamayı öğren utanılcak bir şey yok herkes hata yapar unutma

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…