Kendim için yapmaya çalıştıklarım

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

tuce_tuce

Sen ne yaparsan yap olacak olan zaten oluyor
Pro Üye
Anneler Kulübü
11 Mart 2013
33.107
52.978
32
Herkese selam birileriyle paylaşma ihtiyacım olduğu için buraya yazmak istedi. 5 yaşına yaklaşmış bir oğlum evde bir kedimiz bir papağanımız var . Evlendikten sonra eşimin işi sebebiyle çalışmayı bıraktım doğuda küçük bir şehre yerleştik oğlum doğdu vs vs . Neyse oğlum artık 4 yaşına gelmeye yakın okula başladı geçen sene yarım gün 13:00 de bıraktım 16:45 aldım . Bu arada artık kendim için birşeyler yapma ihtiyacım oldu annem kardeşim kuzenim spiritüel çalışmalar için ders almaya başlamışlardı bende meraklıyım başlayayım dedim dinlerim biraz meditasyon vs öğrenirim vs . Bu arada kitap okumaya çalışıyorum o ara hayatım sadece ev çocuk eş olmasın kendime bir şeyler katayım diye . O dersler öyle böyle gitti ben meditasyon vb şeyler beceremiyorum çünkü bedenen ruhen çok yorgun oluyorum zaten yanlız çocuk büyütüyorum eşim yoğun . Sabahtan yemek beslenme kahvaltı çocukla etkinlik öğlen onu bırakıp gelip yemek yiyordum sonra temiz topla temizle evdeki canlılarla ilgilen bakım yap koşarak çocuğu okuldan al git eşimi bekle onun işten al yemek telaşı banyo çocuğu yatır ders olsun gözlerin kapana kapana dinle pratik yapma derken o olaydan vazgeçtim kapattım defteri . Hemen ardına Türkiye’de çok ünlü bir astrologdan ders almaya başladım bu benim hobiydi meraklıydım öğrenmek istiyordum başladım 6 ay geçti eğitim 9 ay bu arada . Hoca mesela Salı ders anlatıyor perşembe veya cuma ders kaydını yolluyorlar ben yeniden dinleyip ağzından ne çıksa ( hızlı konuşuyor ve her söylediği çok önemli oluyor ) not alıyordum sonra defterime geçiriyordum . Mesela 2 saatlik dersi5-6 saatte dinliyorum Buda 3 akşam demek oluyor not çıkarıyorum bir daha dönüp bakmaya okumaya zaman kalmadan yeniden ders günü geliyor . Akşamları bi aylaklık etmek istiyorum mesela haftasonunu yatışı misafir geldi 1 dk oturmadım ve geçen haftanın dersi hiç dinlemeden yeni ders günü geldi . Oğlum akşamları erken yatıyor ama gerçekten ben git gel in çık topla temizle çocukla ilgilen derken halim kalmıyor ve kendim için birşey yapamıyorum . Evde işlerimi hallederken kulaklıkla storytel den kitap dinliyorum artık sadece o oluyor . Bende mi gariplik var bilemiyorum ki ev düzgün temiz olmazsa evdeki çocuklara bakılmazsa olmuyor zaten . Şimdi astroloji eğitimini de bırakmaya karar verdim galiba ama vicdan yapıyorum kendi kendime 🥹
Şimdi kış gelince eşim motorsikletiyle işe gidip gelemez olacak ve akşam çocukla çıkıp eşimi işten almam gerekecek daha çok git gel olacak .
Öyle yazıp paylaşmak istedim 😔

Tugce bu sartlarda misafir sana yardim etmeliydi, ne demek 1 dk oturmadim
Esin ise gidip gelsin gerekirse yurusun yani aaa bazen dumduz makarna yogurt yap gitsin boyle giderse hasta olursun o zaman kim bakacak sana? Vicdanini kendine calistir lutfen.

Tugce bu sartlarda misafir sana yardim etmeliydi, ne demek 1 dk oturmadim
Esin ise gidip gelsin gerekirse yurusun yani aaa bazen dumduz makarna yogurt yap gitsin boyle giderse hasta olursun o zaman kim bakacak sana? Vicdanini kendine calistir lutfen.
Kayınvalidemler geldiler haftasonu 3 gün kaldılar oğlumla ilgilendiler biraz bende yemek ortalık toplamak vs işte bildiğin gibi sinir etti gittiler yine . Esila adam nasıl yürüsün dizimize kadar kar oluyor sende biliyorsun. He şunu yapıyorum bazen bir yemek yapıyorum 2 gün yiyoruz 😀kendim için birşey yapayım diyorum olmuyor dersle bağımı kesmek istiyorum şuan dinlemek çalışmak istemiyorum ama içimden bir ses başaramadın diye söyleniyor şuan

Tugce biraz sal biraz pis kal biraz yetersiz beslenin oglun biraz sıkılabilir bak ne olur kendin icin kendini dinle biraz
Sen yapiyorsan herkes zorlanabilir esinde oglunda misafirde

Tugce biraz sal biraz pis kal biraz yetersiz beslenin oglun biraz sıkılabilir bak ne olur kendin icin kendini dinle biraz
Sen yapiyorsan herkes zorlanabilir esinde oglunda misafirde
Valla bu kez misafiri daha saldım . Mesela parktan geliyoruz hep birlikte yemeği yapmışım hazır çocuğu duşa götürdüm siz yemeği masaya koyun dedim . Çocuğu uykuya götürürken eşime dedim ki siz çayları kendiniz alın beni beklemeyin . Çocuğumu yatırayım onların yataklarını mı yapayım çay mı vereyim ne yapayım ki ben dedim kendi kendime. Eskiden misafire çaya tatlı yapardım yesinler diye yapmadım . Bunaldım çünkü zaten istemiyordum misafir

Valla bu kez misafiri daha saldım . Mesela parktan geliyoruz hep birlikte yemeği yapmışım hazır çocuğu duşa götürdüm siz yemeği masaya koyun dedim . Çocuğu uykuya götürürken eşime dedim ki siz çayları kendiniz alın beni beklemeyin . Çocuğumu yatırayım onların yataklarını mı yapayım çay mı vereyim ne yapayım ki ben dedim kendi kendime. Eskiden misafire çaya tatlı yapardım yesinler diye yapmadım . Bunaldım çünkü zaten istemiyordum misafir

Heh iste boyle aynen yapabilirsin

Heh iste boyle aynen yapabilirsin
Daha fazla salamıyorum ya bu kadar oluyor devamı benim karakterime ters açıkçası .şimdi eğitimi bırakmak istiyorum ben akşamları bi dizi izlemek istiyorum boş durmak istiyorum hakkım değil mi ya ? İnsanlar nasıl gün gün gezme gezme geziyorlar nasıl aylaklık ediyorlar merak ediyorum benim hiç zamanım olmuyor gündüz . Akşam da halim olmuyor

Daha fazla salamıyorum ya bu kadar oluyor devamı benim karakterime ters açıkçası .şimdi eğitimi bırakmak istiyorum ben akşamları bi dizi izlemek istiyorum boş durmak istiyorum hakkım değil mi ya ? İnsanlar nasıl gün gün gezme gezme geziyorlar nasıl aylaklık ediyorlar merak ediyorum benim hiç zamanım olmuyor gündüz . Akşam da halim olmuyor

Baslatma karakterine sana temizlik yasagi koyucam bak 😡

Evde olmak daha yorucu geliyor bana ev isi hic bitmiyor hep dağılıyor, kirleniyor. Bide evdeysen nedense beklenti daha yuksek oluyor, hatta kendinden beklentinde yukseliyor. Evim tertemiz olsun, dolabimda tatlim olsun, kosede pogacam olsun vsvs.
Biraz daha rahat yasamaya calisin

Cocuk okula baslayinca bence sizde is bakin derim. Gozunuze daha yorucu gibi gelebilir ama sosyal ihtiyaclari ve kendine bisey katma istegini tatmin ediyor. Burda önemli olan nokta calismaya basladiginizda ev ve cocukla ilgili sorumlulukları eşle beraber yapmak. Cocugu al, yika, yatir hepsini siz yaparsaniz psikolojiniz bozulur hatta eve bir yardimci da alabilirsiniz belki

Simdi oncelikle klisemi yazayım, yorgunluktan bayilan her kadinin arkasinda ise yaramaz bir koca vardir. Oyle calisiyormus, isi gücü cokmus faso fiso bunlar.
Astroloji bana gore dunyadaki en gereksiz sey ama, madem ilginiz var birakmayin.
Esinizi de bir ayar cekin diyecegim ama bu sekilde alistirmissaniz zor, bol sans.

Evde olmak daha yorucu geliyor bana ev isi hic bitmiyor hep dağılıyor, kirleniyor. Bide evdeysen nedense beklenti daha yuksek oluyor, hatta kendinden beklentinde yukseliyor. Evim tertemiz olsun, dolabimda tatlim olsun, kosede pogacam olsun vsvs.
Biraz daha rahat yasamaya calisin

Cocuk okula baslayinca bence sizde is bakin derim. Gozunuze daha yorucu gibi gelebilir ama sosyal ihtiyaclari ve kendine bisey katma istegini tatmin ediyor. Burda önemli olan nokta calismaya basladiginizda ev ve cocukla ilgili sorumlulukları eşle beraber yapmak. Cocugu al, yika, yatir hepsini siz yaparsaniz psikolojiniz bozulur hatta eve bir yardimci da alabilirsiniz belki
Zaten bence de evde olmak daha yorucu ben senelerce hem okula gittim hem işe gittim sonra sadece işe gittim vs ama hayatımda hiç bir dönemde böyle yorulmadım . Artık çok nadir tatlı vs yapıyorum ben sadece o gün ne yiyeceksek o yapılıyor normal yemek yani ekstra bir şey pek yapmıyorum . Eşim mesela bugün 06:30 da evden çıktı akşam 18:30 da çünkü denetleme vardı bizde iş yerinde parktaydık oda geldi eve döndük . Ben çocuğu yıkadım o yemeği ısıttı ben masayı topladım o çocuğu uyuttu benim 19:30 da dersim başladı ama yorulmuştum artık içinden dinlemek çalışmaya çalışmak gelmiyor böyle olunca kendimi suçluyorum neden yapamıyorum diye . Şuan 4 bin nüfuslu doğuda bi ilçedeyiz en az 4 sene buradayız yaşım ilerliyor ve iş hayatım bitti diyebilirim .

Dun aksam dolap malzemeden yikilirken ipte camasirlar varken kendime yemek ismarladim mesela ( camasirlar utu masasina terfi etti :KK70: )

Manzaram da suydu

Havalar hafta sonuna kdr sogur diye odum patliyo ne yorgan cikarabilirim ne esofman hala sortla geziyorum bu aksam usudum

Eklentiler

• 20240909_192254.jpg
    20240909_192254.jpg
    86 KB · Görüntüleme: 110
Simdi oncelikle klisemi yazayım, yorgunluktan bayilan her kadinin arkasinda ise yaramaz bir koca vardir. Oyle calisiyormus, isi gücü cokmus faso fiso bunlar.
Astroloji bana gore dunyadaki en gereksiz sey ama, madem ilginiz var birakmayin.
Esinizi de bir ayar cekin diyecegim ama bu sekilde alistirmissaniz zor, bol sans.
Adam 06:30 da evden çıkmış 18:30 da baygın eve girmiş evde telefonu hiç susmuyor 2500 personelle ilgileniyor ve büyük sorumluluğu var . Eşime işe yaramaz diyemem çünkü gayet fazla çalışıyor telefon kayıtlarına baktım az önce kendi özel telefonundan 75 kişiyle konuşmuş daha dahili telefonu bilmiyorum kim bilir kaç ? Netice de eşimi suçlayamam yorum için teşekkür ederim

Bahcedeki yasemini komsu acimis ta budamis basimizi egip gecmeye basladik sadece 2 hafta Ellemedim :KK70:
Daha yazayim mi :KK70:

Yazdiklariniza +1 cocuk daha ekliyorm 2.5 yasinda birde oglm var 7 yasinda vu sene 1 e basladi 2 gunde posam cikti memlekette servis yok şaka gbi esim işe motorla gidip geliyor o sorun yok ama ufaklgin uyku saatleri asla ogluma uymuyor sabah erken kaldiriyorm cocugu oglen uykusundan da yyarim saat gecmeden kaldirmak zorunda kaliyorm gidip almak icin cocuk mafoldu beterin beteri var anlayacagnz 🤣

Hayati kendinize kolaylastirmaya bakin oglunuz buyumus artik bebek degil ya böyle diyenlere cok kiziyordum ama öyleymiş elinizi ayaginizi baglayan ikinci bir cocuk da yokken tadini cikarin

Dun aksam dolap malzemeden yikilirken ipte camasirlar varken kendime yemek ismarladim mesela ( camasirlar utu masasina terfi etti :KK70: )

Manzaram da suydu

Havalar hafta sonuna kdr sogur diye odum patliyo ne yorgan cikarabilirim ne esofman hala sortla geziyorum bu aksam usudum
Bura buz 😂😂

Yazdiklariniza +1 cocuk daha ekliyorm 2.5 yasinda birde oglm var 7 yasinda vu sene 1 e basladi 2 gunde posam cikti memlekette servis yok şaka gbi esim işe motorla gidip geliyor o sorun yok ama ufaklgin uyku saatleri asla ogluma uymuyor sabah erken kaldiriyorm cocugu oglen uykusundan da yyarim saat gecmeden kaldirmak zorunda kaliyorm gidip almak icin cocuk mafoldu beterin beteri var anlayacagnz 🤣

Hayati kendinize kolaylastirmaya bakin oglunuz buyumus artik bebek degil ya böyle diyenlere cok kiziyordum ama öyleymiş elinizi ayaginizi baglayan ikinci bir cocuk da yokken tadini cikarin
Ay niye ikinci çocuğu yaptınız ya 😂

Adam 06:30 da evden çıkmış 18:30 da baygın eve girmiş evde telefonu hiç susmuyor 2500 personelle ilgileniyor ve büyük sorumluluğu var . Eşime işe yaramaz diyemem çünkü gayet fazla çalışıyor telefon kayıtlarına baktım az önce kendi özel telefonundan 75 kişiyle konuşmuş daha dahili telefonu bilmiyorum kim bilir kaç ? Netice de eşimi suçlayamam yorum için teşekkür ederim
Fark etmez, ev isleri/cocuk bakimi ortaktir, birinin digerine yardim edebilcegi konular degildir ki size yardim da edilmiyor, siz calismiyor olsaniz bile ev isleri sadece sizin sorumlulugunuzda degildir, adama acimayi birakip kendinize aciyin bence.
Isinizden olmussunuz, eve kapanip kendiniz icin bir seyler yapmak icin cabalayip duruyorsunuz onu da başaramıyorsunuz, esinizden once kendi halinizi görün.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X