Kendi kendime başlayamıyorum, hep beraber egzersiz yapsak ne güzel olur diyenler

Aydinaydin

Guru
Kayıtlı Üye
25 Ağustos 2009
753
32
-bacak inceltme-
arkadaşlar ben burda msjını okuduğum bi arkadaştan cesaretlendim ve şu pilates bantlarından aldım, 1 haftadır çalışıyorum bununla her gün düzenli olarak, başladığımda ölçülerimi yazmıştım, dün ölçtüm 2 şer cm eksilmiş.. 1 hafta için fazla gibi geldi ama böyle ölçtüm. benim şikayetim üst bacak, incelip sıkılaşmasını istiyorum. insan birbirinden cesaretlenip daha iyi motive olur ve bazen canı istemiyorsa da böyle birbirimizle bağlantılı olursak düzenli yapabiliriz diye düşündüm.
bilmem siz ne dersinizz.

burda yazan arkadaş, tv8in sitesinden, ebru şallının pilates 141. videosunu söylemişti. onu indirdim pc me. özellikle o pilates bandını bağlayıp, ayak bileklerine geçirip bacak açma hareketi muhteşem ya. bir de kurbağa hareketi var. düz yatıp, topukları birleştiriyosun, ayaklara bandı takıyosun, dizlerin yana açıkken bandı itip çekiyosun. yukarı ve ileri itiyosun bacakalrı. bu da harika
bir de, bantsız bi hareket var ;

mesela sol tarafına yan yatıyosun, dümdüz duracaksın. sol bacağın düz yerdeyken, sağ bacağı 90 derece kırıp, solun önüne koyuyosun. bu vaziyetteyken sol bacağı indirip kaldırıyosun. tabi aynı şekilde diğer bacağa da dönüyosun sonra.

ben kafaya koydum, hatta ölçülerimi de yazarım buraya, 1 haftadır düzenli yaptım 2 cm eksilmiş ölçülerim çok sevindim. aslında fazla geldi 1 hafta için, yanlış mı ölçtüm dedim ama değil.
böyle arkadaşım

yok canım hiç yapmadığımız zaman sporu ilk yapılan çok etkili oluyor bende düzenli yapmazdım leslie sansone ile yürüyüş yaptım bende ilk hafta 2 şer santim incelme kaydettim canım

ben platese çok yakın hissetmiyorum kendimi ama seni takip edeceğim canım belki bende başlarım

yok canım hiç yapmadığımız zaman sporu ilk yapılan çok etkili oluyor bende düzenli yapmazdım leslie sansone ile yürüyüş yaptım bende ilk hafta 2 şer santim incelme kaydettim canım

ben platese çok yakın hissetmiyorum kendimi ama seni takip edeceğim canım belki bende başlarım

ben topla olanları şimdi yapmıyorum. bantlarımla yapıyorum, esniyosun, rahatlıyosun, masay yaptırmış gibi. yaptıkça zevkli geliyo, giden cm leri farkettikçe, daha nasıl olur der insan.. hihoyyyt

burda yazan arkadaş, tv8in sitesinden, ebru şallının pilates 141. videosunu söylemişti. onu indirdim pc me. özellikle o pilates bandını bağlayıp, ayak bileklerine geçirip bacak açma hareketi muhteşem ya. bir de kurbağa hareketi var. düz yatıp, topukları birleştiriyosun, ayaklara bandı takıyosun, dizlerin yana açıkken bandı itip çekiyosun. yukarı ve ileri itiyosun bacakalrı. bu da harika
bir de, bantsız bi hareket var ;

mesela sol tarafına yan yatıyosun, dümdüz duracaksın. sol bacağın düz yerdeyken, sağ bacağı 90 derece kırıp, solun önüne koyuyosun. bu vaziyetteyken sol bacağı indirip kaldırıyosun. tabi aynı şekilde diğer bacağa da dönüyosun sonra.

ben kafaya koydum, hatta ölçülerimi de yazarım buraya, 1 haftadır düzenli yaptım 2 cm eksilmiş ölçülerim çok sevindim. aslında fazla geldi 1 hafta için, yanlış mı ölçtüm dedim ama değil.
böyle arkadaşım

Canım ben de ebru şallının videolarıyla başlamıştım 1 hafta kadar yaptım ama ilk bölümler çok basit hareketler ve hergün yarım saatimi ayırmadım açıkçası.:umursamaz:
Benim de istediğim biraz basenler gitsin ve üst bacak incelsin. Sadece basen ve kalçaya yönelik hareketler olsun çabuk sonuç layım istiyorum. Direk dediğin 141. bölümü yapabilir miyim dersin ilk etapları atlayıp?
Ya da sadece basen ve üst bacak eritmek için ne tavsiye edersiniz?:eek:

benim de derdim senin gibi basen ve üst bacak, bacak içleri. lastik bantla yapılıyo 141 dekiler. ayak bileğine bantı bağlayıp, ayakları havada açma hareketi bacak yumuşaması, basen, baldır ne varsa çalıştırıyo çünkü çok canım yanıyo onu yaparken, 100e kadar saymaya çalışıyorum tutarken havada, ama daha muvaffak olamadım, en çok 50 guclubacismile

benim de derdim senin gibi basen ve üst bacak, bacak içleri. lastik bantla yapılıyo 141 dekiler. ayak bileğine bantı bağlayıp, ayakları havada açma hareketi bacak yumuşaması, basen, baldır ne varsa çalıştırıyo çünkü çok canım yanıyo onu yaparken, 100e kadar saymaya çalışıyorum tutarken havada, ama daha muvaffak olamadım, en çok 50 guclubacismile
Tamam canım taşekkür ederim. 141. bölümü yapayım o zaman bir tek:eek:

bende ebru şallıyla 2 ay boyunca haftada 4 gün yapıyorum faydasını görüyorum ben sabahları tv8den takip ediyorum bacak için yaptıgı hareketler oldukça etkili özellikle yan yatıp bandı dizlere gecirip bacagı cevirmek cok etkili kurbaga hareketi dediğinde selülit için işe yarıyor.ben sabahları pilatesten önce 30 dk yürüyorum sonra pilates akşam üzeride 30 dk yürüyorum yetiyor bana

yürüyüş yapanlar nasıl bi fayda gördü yazabilirler mi.. ben çoook üşeniyorum, eğer çok işe yaramıyosa yürütmeyin beni kaydirigubbakcemile3

üst bacak inceltmwm lazım
nolurrr biri bana desin ki
"ben yürüyüş yaptım çoookkk faydasını gördüm"
çünkü çok üşeniyorum yürümeye ben:KK43:

bende varım arkadaslar bir türlü baslayamıyorum egzersiz yapmaya benimde bacak ve kalca sıkılastırmam lazım bende ebru sallının cdsi var onunla yapmayı düsünüyorum gubseneris lastiği nerden aldın canım sen benimde almm gerekiyor birlikte yapıp sonucları buraya yazalım

lastiği ben internetten aldım 3lü olarak, ucuzdu. şimdi en sertiyle yapıyorum.
basen 105 ti 102 oldu, baldır 58 di şimdi 56. ama yememe de dikkat ettim braz, aslında yememek değil de sadece akşam yemeğini çooook az tuttum ve çok su içtim.

ay bnde bnde başlayacaıımm. belki günde daha fazla yaparsak daha çabuk incelir. bn sabah ve akşam yapiim

X