Kekler - Pastalar Kekler, Cupcakeler ve Pastalar

En başarılı bulduğunuz Kek, Cupcake ve Pasta tarifi ;

• Ankete Katılan
    210
Hemşom nasılsın:KK54::KK54:
Canım hepinizi çok özledim dayanamadım arada selam verip kaçıyorum :KK17:bu gün kayınvaldem küçük bir göz operasyon geçirdi yarın yeni bir bebek karşılayacağım yakın bir akrabamızın doğumunda yanında olacam onun heycanı var şimdi :KK52:
Teşekkür ederim kızlar,çok kibarsınız hepiniz :KK16:

Canım ne demek :KK17::KK54:

Canım hepinizi çok özledim dayanamadım arada selam verip kaçıyorum :KK17:bu gün kayınvaldem küçük bir göz operasyon geçirdi yarın yeni bir bebek karşılayacağım yakın bir akrabamızın doğumunda yanında olacam onun heycanı var şimdi :KK52:

Canım ne demek :KK17::KK54:

Geçmiş olsun canım:KK16:
Bu ara çok yoğunsun herşey üst üste geliyor:KK14:
Hayırlı olsun:emir_bebek:

Geçmiş olsun canım:KK16:
Bu ara çok yoğunsun herşey üst üste geliyor:KK14:
Hayırlı olsun:emir_bebek:

Evet canım bende bu kadar hızlı yaşamaya alışkın değilim:KK9:ama sizi çok özlüyorum :KK19:var mı yarışta bir liste?:KK15:

Son düzenleme:
iyi aksamlar:KK16:
nevosum sen bi ara gida boyasini kendim yaptim demistin yanlis hatirlamiyorsam...canim ben siyah gida boyasi bulamiyorum,nasil yapabilirim fikrin varmi:26:netten baktim mor lahanayla diyor ama onunla siyah olurmu emin olamadim..bide kendin yaptigin gida boiyasinda kullandigin yiyeceklerin tadi veya kokusu kaliyormu:KK31:

Son düzenleme:
iyi aksamlar:KK16:
nevosum sen bi ara gida boyasini kendim yaptim demistin yanlis hatirlamiyorsam...canim ben siyah gida boyasi bulamiyorum,nasil yapabilirim fikrin varmi:26:netten baktim mor lahanayla diyor ama onunla siyah olurmu emin olamadim..bide kendin yaptigin gida boiyasinda kullandigin yiyeceklerin tadi veya kokusu kaliyormu:KK31:

Canım merhaba
Evet birkaç kez denemelerim oldu:KK34:
Siyah hiç denemedim ama siyah için siyah havuç kullanıldığını biliyorum ama ne kadar siyah olur bilmiyorum:KK34:
Mor lahana açık mavi oluyor ,
Havuç ile açık sarı oldu,
Kırmızı pancar ile koyu bir pembe oldu,
Ispanak ile yeşil oluyor biliyorsun:KK9:
Nar ile kırmızı oluyor..
Canım ben sebzeleri rendeliyorum veya doğruyorum..Tencereye koyup üzerine 1 kaşık şeker atıyorum.5 dakika kadar pişirip sonra rondoda çekiyorum ve süzgeç ile süzüyorum..
Tat olarak sorun yok şeker ile pişirdiğim için iyi oluyor:KK31:Kokuda ve tatta sorun yok:KK34:

Ispanak ve kırmızı pancar ile yapmıştım:KK34:İçine süt eklemiştim yoksa biraz daha koyu oluyor:KK31:

$P1210455.jpg $P1210457.jpg
,

Son düzenleme:
Canım merhaba
Evet birkaç kez denemelerim oldu:KK34:
Siyah hiç denemedim ama siyah için siyah havuç kullanıldığını biliyorum ama ne kadar siyah olur bilmiyorum:KK34:
Mor lahana açık mavi oluyor ,
Havuç ile açık sarı oldu,
Kırmızı pancar ile koyu bir pembe oldu,
Ispanak ile yeşil oluyor biliyorsun:KK9:
Nar ile kırmızı oluyor..
Canım ben sebzeleri rendeliyorum veya doğruyorum..Tencereye koyup üzerine 1 kaşık şeker atıyorum.5 dakika kadar pişirip sonra rondoda çekiyorum ve süzgeç ile süzüyorum..
Tat olarak sorun yok şeker ile pişirdiğim için iyi oluyor:KK31:Kokuda ve tatta sorun yok:KK34:

Ispanak ve kırmızı pancar ile yapmıştım:KK34:İçine süt eklemiştim yoksa biraz daha koyu oluyor:KK31:

Eki Görüntüle 1010275 Eki Görüntüle 1010276
,
cok tesekkür ederim canim..:KK16:
ben burda siyah havuc hic görmedim daha..:26:eek: son fotodaki karistirdigin halimi:KK31:

Selam kızlar.:KK3:

Nevreste pastan çok güzel görünüyor.Eklemiş miydin bunu daha önce?Eline sağlık.:KK16:

Gıda boyalarından konuşmuşsunuz.Ben geçen gün başka pasta yaparken Dr.Outker'in gıda boyasını denedim.Pasta pişince renkler de soldu.Hiç memnun kalmadım.En iyisi toz olanlar galiba.Ama siyahı bulmak da zor galiba.

Efser hayırlı doğumlar.:KK52:

Eminönünde her tengin tonlarına kadar ayrı ayrı gıda boyaları bulabilirsiniz.

İstanbulda değilseniz nettende alabilirsiniz.

Ben siyah havuc hiç görmedim. Belki metro grossmarkette vardır.
Organik pazarlarda yada köy pazarlarında da olabilir.

Siyah gıda boyası bulmak bu durumda daha kolay :))

+toz gıda boyasını öneririm. Diğerleri hem kıvam bozuyor, renk tam olarak çıkmıyor.

Son düzenleme:
X