Mutfak Dekorasyonu Kek kalıbı

axsxkgxuxl

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
30 Temmuz 2008
45
10
Kızlar kek kalıbı konusunda kararsızım.
Sizce hangisi ? Başka önerilere de acigim.
Kaliteli olsun yeter ki

Eklentiler

• Screenshot_2016-01-24-08-31-18.png
    162,8 KB · Görüntüleme: 2.072
  • 20160120_181007.jpg
    46,7 KB · Görüntüleme: 1.543
Merhabalar,
Bu soruya artık cevap verebilirim.Aynı kararsızlıkla uzuun uzun yaptığım araştırmalar sonucunda 3 gün önce Tefal marka borulu ve muffın tepsisi şeklinde olmak üzere 2 kalıp aldım.Dün 12 li muffin tepsisinde ilk denememi yaptım.Sonuç mükemmel..Tepsiye ne muffin kağıdı koydum ne de yağlayıp unlamakla uğraştım.Sadece sıvıyağ ile yağladım ve kek hamurunu döktüm.Pişen kekler fırından çıkar çıkmaz lak diye çıktı tepsiden.Fiyat olarak diğer kalıplardan biraz daha fazla ödedim ancak ne yağla unla uğraşma derdi var ne de kagıt kalıp kullanma.Kesinlikle tavsiye ederim..

Kaiser alman markasidir gayet iyidir. Zenker alman markasidir daha iyidir. Nordic ware amerikan markasidir oda cok iyidir. Tefalin kaliplarinida begeniyorum, kullaniyorum.

Merhaba ben simfer albeni plus fırın aldım kabarmış güzel bir kek yapmak istiyorum acaba un da farkediyor mu yani unu hagi marka almalıyım nasıl yapmalıyım yorumlarınız için şimdiden teşekkür ederim

Bime gelmisti bi ara kek kaliplari set halinde satiliyordu.o setten aldim 6 yil olmustur herhalde.bir tane cizik dahi yok ve hic kekim bu zamana kadar da yapismadi.aninda kaliptan kekim cikiyor.
Cok para vermeye gerek yok 20 lira civariydi.

ben granit kek kalıbı siparişi verdim internetten inşallah iyi olur bimin ınu iyimi sizce
Merhaba, söke unda guzeldir sinangil de guzeldir, ben memnunum. Hatta migros marka unda tercih edebilirsiniz. Kekin kabarmasi un markasindan cok tarif ve yapilis tarziyla ilgili. Cok temel bir tarif vereyim bir deneyin isterseniz.

3 yumurta , bir bucuk bardak seker, bir bardak sut bir bardak zeytinyagi ( 200 ml lik klasik su bardaklari) 1 paket kabartma tozu, 1 paket vanilya, 3 bardak un. Kakaolu olsun isterseniz eklediginiz kakao miktari kadar undan azaltin.

Gelelim yapilisina. Yumurta ve sekeri mikserle 3,4 dakika cirpin. Yag ve sutu ekleyip karisana kadar cirpin. Sonra mikserinizi kapatin. Karisima tum kuru malzemeleri eleyerek ekleyin. Ozellikle kabartma tozu ve kakaoyu eleyerek ekleyin. Sonrada spatula yardimiyla disaridan iceriye karisimi sondurmeden kurulari yedirin. Puruzsuz bir karisim olmali. Ancak bu tarz seyleri ilk kez yapiyorsaniz ve spatulayla icinden cikamam derseniz mikserin dusuk devrini kullanarak karistirabilirsiniz, ama oyle 10 dk fln cirpmayin sakin, puruzsuz olsun birakin, tamamdir. merak etmeyin kabaracak :)

Puf nokta: kek kalibinizi tereyag yada kati yag ile yagladiktan sonra kek hamurunu ekleyin. Onceden isitilmis 175 derece firinda 40 ile 50 dk icinde pisecektir firindan firina degisir daha uzunda surebilir. Ilk 30 dk kapagi acmayin sonra acip kurdan yardimiyla pisip pismedigini kontrol edersiniz.

Bime gelmisti bi ara kek kaliplari set halinde satiliyordu.o setten aldim 6 yil olmustur herhalde.bir tane cizik dahi yok ve hic kekim bu zamana kadar da yapismadi.aninda kaliptan kekim cikiyor.
Cok para vermeye gerek yok 20 lira civariydi.
Mümkünse resmini gönderebilir misiniz ürünlerin ?

Merhaba bana hediye kaiser marka kek kalıbı geldi ama bi türlü beceremedim kekim kabarmıyor ve yapışık bi halde çıkıyor siz nasıl kullanıyorsunuz

kaiser markasını kullanıyorum kelepçeli olan ve muffin olarak var kelepceliden memnunum ama daha derin olabilirmiş alırken fark etmemiştim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…