Kedisinde kalp rahatsızlığı hcm

dolce11

Guru
Kayıtlı Üye
13 Şubat 2014
135
15
34
Arkadaşlar merhaba. Geçen ay karnı hızlı inip şiştiği için kedimizi veterinere götürdük. Kalp atışının normal olmadığını söyleyip röntgen, doppler ultrason ve pro bnp testi yaptılar.
Röntgende kalp kasında büyüme olduğu görüldü. Ultrasonda ise hcm b2 teşhisi koyuldu. Pro bnp kan testimiz ise 1500 çıktı bunun aşırı yüksek bir değer olduğu söylendi.
Doppler ultrason için karın tüyleri traşlanırken kedim sesten aşırı korktu idrarını kaçırdı ve dili dışarda solunum yapmaya başladı durumu öyle kötü oldu ki orada ölecek sandım. Sonrasında 2 saat oksijen vererek biraz daha normale döndürüp eve getirdik.
Rahatsızlığı için veterinerimizin tavsiyesiyle Mamamız özel bir mamayla değişti, takviye, kan sulandırıcı ve kalp hapı kullanmaya başladık (tabletin 6\1 ini veriyoruz).
Şuan da kalp atışında gözlemlediğim kadarıyla bariz bir düzelme yok, veterinerimiz tekrar aynı testleri istiyor ancak veteriner ile evimiz arası 40 dk dönüş yolunda kedi aşırı stres altında olduğu için bu yolculuk beni korkutuyor (daha yakın vet yok).
Başına bu rahatsızlık gelen, bilgi verecek, bana yardımcı olacak birileri var mı acaba?
Bu testleri her ay sürekli tekrarlamak bu kadar strese göre şart mıdır? Yapılacak başka şeyler var mıdır? 3 ay ya da 6 ay takip yeterli olmaz mı?
O kadar üzüntülü bir dönemden geçiyorum ki yardımcı olursanız çok sevinirim

Merhaba.
Çok geçmiş olsun.
Konunuz öne çıksın diye yazıyorum.
Forumda kedi sahibi olan cok arkadaş var, bir bilen çıkar umarım.
Tekrar geçmiş olsun, hem size hem kedi kuzuya iyilik sağlık dilerim.

Merhaba, bulunduğunuz yerde veterinerlik fakültesi var ise bir hayvan hastanesine gitmesinde fayda var bence. İlaçlarla hiç iyiye gitmemiş olması beni şüphelendirdi. Kalp ilacı insanlarda 2-3 günde bile ritim düzenlerken kedide neden düzenlemesin, bilemedim. Dediğim gibi hayvan hastanesi daha kapsamlı değerlendirebilir gibi geldi bana.

Kalp desteği için kesinlikle toz Taurine alın, tüketsin. İnanılmaz faydalı, doz aşımı diye bir durumu yok. Kendi köpeğimde bizzat deneyimledim. Arkadaşıma zorla aldırdım, aynı şekilde çok olumlu sonuç aldılar. Ben şimdi size mesaj atarım. Çok geçmiş olsun.

Merhaba, bulunduğunuz yerde veterinerlik fakültesi var ise bir hayvan hastanesine gitmesinde fayda var bence. İlaçlarla hiç iyiye gitmemiş olması beni şüphelendirdi. Kalp ilacı insanlarda 2-3 günde bile ritim düzenlerken kedide neden düzenlemesin, bilemedim. Dediğim gibi hayvan hastanesi daha kapsamlı değerlendirebilir gibi geldi bana.
Şuan başlangıç evresini geçmişiz acaba bu yüzden mi henüz işe yaramadı diyorum. Her veteriner çok anlamıyor ve kedim öyle bi strese giriyor ki o an orda ölecek sanıyorum buda kalbi için sıkıntılı bir durum. Bir sonraki ay veterinerime ankaradan kardiyolog vet gelecekmiş o değerlendirsin dedi geç olmazsa inşallah ona götüreceğim.

Şuan başlangıç evresini geçmişiz acaba bu yüzden mi henüz işe yaramadı diyorum. Her veteriner çok anlamıyor ve kedim öyle bi strese giriyor ki o an orda ölecek sanıyorum buda kalbi için sıkıntılı bir durum. Bir sonraki ay veterinerime ankaradan kardiyolog vet gelecekmiş o değerlendirsin dedi geç olmazsa inşallah ona götüreceğim.
Bence de o veterinere götürün iyi bir haber uzmanın gelmesi. Sizi üzmek istemem ama benim bir kedim veterinerde korkudan kalp krizi geçirdi ardından şoka girdi yoğun bakıma aldılar. O an dedim burada olmaktan korkuyor eve götürsem daha iyi diye, bu şekilde götürürseniz ölür dediler. Bıraktım orada ve 1 saat sonra ölüm haberini gönderdiler. O yüzden size fazlasıyla hak veriyorum. Gereksiz yere o stresi yaşaması daha kötü oluyor ve veterinerlerin de bu durumu değerlendirdiğini düşünüyorum.

Bence de o veterinere götürün iyi bir haber uzmanın gelmesi. Sizi üzmek istemem ama benim bir kedim veterinerde korkudan kalp krizi geçirdi ardından şoka girdi yoğun bakıma aldılar. O an dedim burada olmaktan korkuyor eve götürsem daha iyi diye, bu şekilde götürürseniz ölür dediler. Bıraktım orada ve 1 saat sonra ölüm haberini gönderdiler. O yüzden size fazlasıyla hak veriyorum. Gereksiz yere o stresi yaşaması daha kötü oluyor ve veterinerlerin de bu durumu değerlendirdiğini düşünüyorum.
Veterinerim her ay kan ve kalp grafisi istiyor ancak bu kedimin durumunda mümkün değil, iç dış parazite götürdüm enseye damla yapıldı karnı öyle fena oldu ki yine kıhlamalar tıslamalad hayvan ne yapacağını şaşırdı. Çok zor bir durum ya

Veterinerim her ay kan ve kalp grafisi istiyor ancak bu kedimin durumunda mümkün değil, iç dış parazite götürdüm enseye damla yapıldı karnı öyle fena oldu ki yine kıhlamalar tıslamalad hayvan ne yapacağını şaşırdı. Çok zor bir durum ya
İç dış paraziti evde kendiniz yapabiliyorsunuz. Lütfen onun için götürmeyin veterinere 😔

İç dış paraziti evde kendiniz yapabiliyorsunuz. Lütfen onun için götürmeyin veterinere 😔
Vetim bazen iğne yapıyor bazen hap yutturuyor bazende enseye sürüyor değiştirerek yapıyor diye götürdüm ama artık alıp evde yapacağım. Bir de şimdi çenesi şişmiş siyah noktalar var dertler bitmiyor

Vetim bazen iğne yapıyor bazen hap yutturuyor bazende enseye sürüyor değiştirerek yapıyor diye götürdüm ama artık alıp evde yapacağım. Bir de şimdi çenesi şişmiş siyah noktalar var dertler bitmiyor
Kedi aknesi olmuştur. İnternette bolca yazıyor bu konu, okuyup tedaviyi destekleyebilirsiz. Mama kabını değiştirin, çok derin olmasın, biraz yüksek olsun.

X