Kedisi olanlar bakabilir mi?

Burundi

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
25 Aralık 2015
3.611
4.770
Bir kedim var tekir balkona çıksın istiyorum hatta yazın kumu balkonda dursun istiyorum ama balkon kapısında sineklik var siz nasıl yapıyorsunuz ? Sinekliği mi keseceğiz ?

Bu arada balkonda tel yok ama biz zaten birinci kattayiz ve kedi filesi alacağım kaçmaması için ama sineklere nasıl çözüm bulacağız bilemiyorum

Birinci katta da olsanız filesiz bir balkona çıkarmayı gerçekten düşünüyorsanız o kediyi iyi bakacak birine verin lütfen. Birinci kattan düşerse / atlarsa bişey olmaz diye düşünmüşsünüz de neler olduğunu düşünememişsiniz.
Sokağımızda tanıdık birisi 3 renkli çok cici kedisini aynen bu sebeple köpekler tarafından parçalandı. Yüksek giriş gibi 1. Katta oturuyordu, balkondan kedi düşüyor ve zaten birkaç dakika sonra sokakta parçalanıyor ölüyor. Kadın daha sonra o evden taşındı. O kadın sonradan az da olsa vicdan muhasebesi yapmıştı ve dayanamayıp taşınmıştı, siz yapar mısınız bilmem.
Yine başka bir tanıdık, evde tek çocuk olan oğluna kardeş olsun diye beyaz cins bir kedi almıştı, o kedi balkondan düşünce bişey olmadı, burnu bile kanamamış ama birkaç saat sonra araba ezdiği için ölüsü çöpte bulundu.
Düşüp kaybolanları saymıyorum. Bu sadece etrafımdaki gözlemim. Daha görmeyip okudugum duyduğum ölen sakatlanan kaybolan binlercesi var.
Daha üst katlarda 3-4-5. Katlardan düşünce de zaten ya iç kanamadan ya başka sebeple ölüyor veya felç kalıyorlar maalesef.
Yeminle yazayım şuraya; dün bir esnafın kuruyemişçinin “şuraya bir kedi düştü” uyarısıyla gittim baktım orada ağız ve burnundan kan gelip yerde yatan bir sarman kedi gördüm, hemen veterinere götürdüm şu an iç kanama, damakta yarık, amfizem, akciğer hava toplama, patilerin nerdeyse tamamı kırık.. kuvezde can çekişiyor. İnşallah hayata tutunur. Sahibi de il dışındaymış haberi bile yok. İnşallah hayata tutunur. Yaşarsa her türlü yasal sorumluluğu alıp mücadele edeceğim sahibi sanılan o aşağılık kişiye vermeyeceğim.

Siz kendinizi düşünerek sineğin eve girmesini sinekliği dert ettiğiniz kadar kedinizi de düşünüp sağlam bir file taktırın balkona.
Bir de “balkona pencereye benim kontrolümde çıkıyor zaten yanındayım bişey olmaz” diyen aklı evveller kendilerini çok akıllı mı sanıyor, bu savunmadaki ahmaklığın farkında mı değil bilmem ama kedinin düşmesi anlık, saniyeliktir. Yanında olup olmaman farketmez bir anda düşer.

Biraz uzun yazdım. Bunları okuyup buna rağmen kedilerinin güvenliğini sağlamayanlara o kedilerin çektiği acının her türlü vebali ağırlığı üzerine olsun.

Ayrıcaaa. Sineklik sinek içindir kedi için değil. Kedi için kapı pencereye kedi teli taktırılır plastik sineklik değil.

Ay eve sinek girmesin kedi de 1. Kat balkonda filesiz gezsin.. ne güzel dünya

Bu arada kedi filesi “alınmaz” Alınıp takılmaz. 2 metre aldım kendim taktım diyenlerin bir süre sonra o aralıklardan kedilerinin düştüğünü gördük hep…
Gerçek bir file ustasına hiç bir aralık ve gevşeklik kalmayacak şekilde profesyonelce taktırıp monte ettirip içinizin rahat etmesini sağlayacaksınız. Zaten çok yüksek bir maliyeti de yok. Ama ustası takmalı

Kedi kapısı yapıyorlar, fileyi takan usta da yapıyor olabilir bir konuşun isterseniz.

Bizim uc tane kedimiz var.son kat dublekste oturuyoruz.once terasin ustune cati yaptirdik sonra etrafina file yaptirdik.ben de tuvaletleri balkonda dursun istiyordum.internetten kedi kapisi aldim.monte edecek ustayi cok zor bulsam da surgulu cami kestirip kedi kapisini taktirdim.
Sineklige nasil yapilir bilmiyorum.ama kediler icin ayri sineklik yapiliyor diger cama taktirdik onu kedi kapisi olan surgulu kapida sineklik yok orayi acmiyorum.
Kediciklerde alisti hem cikip hava aliyorlar hem de tuvaletlerini yapiyorlar.

X