Kedimden Bıktım

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Amourette

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
4 Nisan 2019
1.185
749
27
GÜNCELLEME: Konuyu sabah çok sinirli ve uykusuzken yazmıştım. Tabi şimdi unuttum gitti 😄 Bir an sinirle zarar vermekten korkuyorum yazmıştım. Hiçbir hayvana zarar vermedim bu zamana kadar. Vermem de mümkün değil. Bazen Allah'ım gidicem evden otelde uyuyacağım diyorum ama öğlene doğru sinir geçiyor sadece baş ağrısı ve uykusuzluk kalıyor. Hepimizi ayağa dikti şimdi kendi uyuyor.

Arsız hiperaktif bir kedim var. Gün içerisinde istediği kadar azabilir sorun yok ama konunun açılış saatine bakarsanız en büyük sorun sabaha karşı azmasi. Artık evde nöbetleşe ağlama krizlerine giriyoruz.

Hepimiz çalışıyoruz, ben ekstradan sabah okula gidiyorum. Tek boş vaktim gece uykum ama sabaha karşı 4-5 gibi bir başlıyor ses yapmaya durduk yere gündüz yapmadığı hareketleri yapmaya başlıyor. Çekmeceleri zorla açıp eşyaları cikarip etrafa saçıyor. O çekmeceleri yaklaşık 40 dk tirnakliyor hiç yorulmadan iki koluyla birlikte ard arda. Uyanıyoruz tabi yapma hişt falan diye bağırıyoruz. 10 saniye duruyor sonra yine başlıyor. Bu sabah ona yataktan su atayım derken uyku sersemi suyu kendimi attım. Çekmeceleri açık bırakıyoruz bu sefer aynalara kapılara vuruyor, su tasini deviriyor, aşağıda millet var onlar da şikayet ediyor hep. Gündüz zaten 5 yaşındaki yaramaz çocuktan farksız, hiç kendini de sevdirmez. Tek işi ev dağıtmak ses yapmak koşmak suları devirmek falan. Eve misafir de sokmuyor. Bizden başka biri gelirse saldırıyor. Tam bir evdeki düşman.

Mesela bu gece 10-15 kez kalkıp kovaladim. En fazla 1 dk duruyor sonra yine başlıyor. 1 buçuk saat sonra şimdi durdu ancak yorulunca. Bizim uyku kaçtı tabi. E akşam çalışıyorum ben 5 saatlik uykuyla nasıl geceyi cikaricam bilmiyorum. Kedisi sorunlu arsız olan var mı bu hayvan bizi hiç uyutmuyor sakinleştirecek bir şeyler var mıdır ? Çok caresiziz artık

Son düzenleyen: Moderatör:
Arsız hiperaktif bir kedim var. Gün içerisinde istediği kadar azabilir sorun yok ama konunun açılış saatine bakarsanız (sabah 7) en büyük sorun sabaha karşı azmasi. Artık evde nöbetleşe ağlama krizlerine giriyoruz.

Hepimiz çalışıyoruz, ben ekstradan sabah okula gidiyorum. Tek boş vaktim gece uykum ama sabaha karşı 4-5 gibi bir başlıyor ses yapmaya durduk yere gündüz yapmadığı hareketleri yapmaya başlıyor. Çekmeceleri zorla açıp eşyaları cikarip etrafa saçıyor. O çekmeceleri yaklaşık 40 dk tirnakliyor hiç yorulmadan iki koluyla birlikte ard arda. Uyanıyoruz tabi yapma hişt falan diye bağırıyoruz. 10 saniye duruyor sonra yine başlıyor. Bu sabah ona yataktan su atayım derken uyku sersemi suyu kendime attım. Allah belanı versin kedi gibi senin diye bağırıyorum evde annem de uyandı tabi. Çekmeceleri açık bırakıyoruz bu sefer aynalara kapılara vuruyor, su tasini deviriyor, aşağıda millet var onlar da şikayet ediyor hep. Gündüz 5 yaşındaki yaramaz çocuktan farksız, hiç kendini de sevdirmez. Tek işi ev dağıtmak ses yapmak koşmak suları devirmek falan. Eve misafir de sokmuyor. Bizden başka biri gelirse saldırıyor. Tam bir evdeki düşman.

Mesela bu gece 10-15 kez kalkıp kovaladim. En fazla 1 dk duruyor sonra yine başlıyor. 1 buçuk saat sonra şimdi durdu ancak yorulunca. Bizim uyku kaçtı tabi. E akşam çalışıyorum ben 5 saatlik uykuyla nasıl geceyi cikaricam bilmiyorum. Kedisi sorunlu arsız olan var mı bu hayvan bizi hiç uyutmuyor sakinleştirecek bir şeyler var mıdır ? Çok caresiziz artık
Simdiden sizi cocuklu hayata hazirliyor :)

Cevabima bakarsanız bu saatte benim de 28 günlük kızım emmeye kalkti 😊
Bence evcil hayvan çocuktan bile zor ya cocuk büyüyor ama hayvanlar hep aynı
Çözümü bilmiyorum Allah yardımcınız olsun uykusuzluk da sinir yapar
Allah bağışlasın 🙏🏻 Zaten çocuklu aileleri şimdi daha iyi anlıyorum

Hem bebekli hem kedili biri olarak diyeceklerim😅 kedilerin çoğu 3 gibi deliriyorlar. Özellikle gündüz yeterince ilgilenen olmadıysa.
Bugün gece uyanmış bebeğimi tam uyumuştum ki kaldırdı çocuğu. Kapının önünde miyavlaya miyavlaya. Yattığımız odada yatıyordu bebekten önce ama çocuğun üzerine çıktığı için kapattık. Ama benim kedim insan sever.
Eskiden de mi böyleydi yoksa hayatınızda bir değişiklik mi oldu? Bazen değişiklikler böyle hareketlendirebiliyor.
Veteriner hekimle bi görüşün bazı maltların içeriğinde sakinleştirici özellik oluyor diye biliyorum.
Öbür taraftan 3 saatlik uykuyla işe gidiyorum bebek olunca. Ne yapalım kendide evlattır deyip beş saate razı olacaksınız :)

Vaktiniz de yokmuş ama evde olan biri gündüz ya da akşam iyice oynatıp koşturup yorsun onu. Benim de kedim var sabaha karşı uyanıyorlar evet avcı hayvanlar çünkü. Kalkıyor kendi kendine oyalanacak bir şey buluyor dolapları tırmalıyor bir şeyler kovalıyor su kasesini tıngırdatıyor ama ben bu seslere alıştım uykuma devam edebiliyorum. Bi ara bazayı tırmaliyordu ona kafayı çok takmıştım uyanıp ağlıyordum sizin gibi. Sinir hastası gibi olmuştum. Kafayı çok takmayınca o kadar rahatsız etmiyor. Dediğim gibi akşam uyutmayin oynayın onunla koşsun yorulsun enerjisini atarsa gece de bu kadar abartmaz. Bir de ben gece uyanınca asla ses çıkarmıyorum uyandığımı fark ederse oynayalım diye daha beter oluyor. Hişş falan demeyin kendi kendine oyalansin kulak tıkaciyla falan uyumaya çalışın bir de böyle deneyin.

Ve unutmayalım ki onlarin bizden başka kimseleri yok :) benim kedim çok ilgi delisi bazen bunalıyorum sonra benden başka kimden ilgi isteyecek diye düşününce daha anlayışlı olabiliyorum.

Kedinize cok üzüldüm, umarim en yakin zamanda sizden kurtulur.

Zavalli hayvani hem sahiplenip hem ilgilenmiyorsunuz. Sikintisini cozmek yerine, gece gece ve bu kista hayvancagiza su firlatiyorsunuz. Allahin sopasi yok kendi uzerinize dokmussunuz suyu, oh olmus.

Lutfen hayvancagizin selameti icin en acil bir sekilde sahiplendirin, kendinizden kurtarin onu.

Zaten bu kadar zulüm gören hayvan varken böyle bir konu gerçekten sinirlerimi bozdu. Kediye bela okumak nedir ya? Karşınızda insan yok neyi anlamasını bekliyorsunuz? Hayvan sahiplenirken yaşanabilecek olumsuz şeyleride göze almalısınız. Eğer çok rahatsız oluyorsanız geceleri kullanmadığınız bir odada kapalı tutun kendi kendine oynasın orda,sabah uyanınca çıkarırsınız odadan.

Son düzenleme:
Arsız hiperaktif bir kedim var. Gün içerisinde istediği kadar azabilir sorun yok ama konunun açılış saatine bakarsanız (sabah 7) en büyük sorun sabaha karşı azmasi. Artık evde nöbetleşe ağlama krizlerine giriyoruz.

Hepimiz çalışıyoruz, ben ekstradan sabah okula gidiyorum. Tek boş vaktim gece uykum ama sabaha karşı 4-5 gibi bir başlıyor ses yapmaya durduk yere gündüz yapmadığı hareketleri yapmaya başlıyor. Çekmeceleri zorla açıp eşyaları cikarip etrafa saçıyor. O çekmeceleri yaklaşık 40 dk tirnakliyor hiç yorulmadan iki koluyla birlikte ard arda. Uyanıyoruz tabi yapma hişt falan diye bağırıyoruz. 10 saniye duruyor sonra yine başlıyor. Bu sabah ona yataktan su atayım derken uyku sersemi suyu kendime attım. Allah belanı versin kedi gibi senin diye bağırıyorum evde annem de uyandı tabi. Çekmeceleri açık bırakıyoruz bu sefer aynalara kapılara vuruyor, su tasini deviriyor, aşağıda millet var onlar da şikayet ediyor hep. Gündüz 5 yaşındaki yaramaz çocuktan farksız, hiç kendini de sevdirmez. Tek işi ev dağıtmak ses yapmak koşmak suları devirmek falan. Eve misafir de sokmuyor. Bizden başka biri gelirse saldırıyor. Tam bir evdeki düşman.

Ya gece kafese koysanız olmuyormu ben kedi beslemedim.bilmiyorum ama belki çare olur

Muhabet kuşu mu bu hanımefendi , kediyi “kafese” kapatmak ne demek? Bilginizin olmadığı konulardan fikirlerinizi beyan etmek zorunda değilsiniz.
Ama benim arkadaşımın kedisi var kocaman kafese koyuyorlar geceleri yastığı bile var kedinin 🤭

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X