Kedim kakasını kumunun hemen önüne yapıyor :(

gamzekafasi

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
25 Temmuz 2017
1
0
35
Merhaba,
Kedim yaklaşık 4 ay önce eve geldi, sokakta buldum. Zannederim evden atılmış zira tüm hareketleri onu gösteriyor. Tam bir miskin ev kedisi. Geldiğinden beri hiç dışarıya çiş ya da kaka yapmadı, kumunu anında öğrendi. Yalnız en büyük problemi kakasını, hemen kabının önüne yapıyor. Tüm patilerini kabın içine sokup poposunu dışarıda bırakıyor. İçine yaptığı vakitler de oluyor, %100 sürekli bir problem değil bu. Bir sıkıntısı da kakasının üstüne basıyor :KK43: ne denediysem vazgeçiremedim bu huyundan. Bugün takip edip bir şey farkettim, kakasını en dibe yaptı kabın içinde fakat bu seferde kapalı kum kabının duvarlarını eşeliyor kakasının üstünü kapatmak için. Bu da ben de acaba görmesinde mi bir sıkıntı var yoksa kabı küçük mü geliyor sorularını aklıma taktı. Daha ayrıntılı bilgi vereyim:
1. Her çeşit kumu ve markayı denedim neredeyse durum aynı. Şu an sanicat kullanıyorum
2. Kabı kapalı da olsa açık da olsa yapıyor bunu, değişen bişey yok
3. Kedim erkek ve kısır değil henüz. 1 yaşında
4. Kumunu her tuvaletini yaptığında temizliyorum, tanecik dahi bırakmamaya özen gösteriyorum. Kum tertemiz olsa bile dışarı yaptığı oldu.
5. Çişini hiç dışarı yapmadı (nazar değmesin) :)
Başka ek bilgi için sorunuz olursa yanıtlayabilirim, şimdiden teşekkürler.

acaba fazla mı temizliyorsun?
bence biraz kalmalı ki kokusunu alıp yine içine yapsın
benim kedim de tuvaletin duvarlarını kazar
ortada pisliği durur onu kapattığını sanıyo ama açıkta kalıyor
ama 10 dk duvarları eşeler

tuvaletin önüne yapması çok ilginç
içine girdiğini mi sanıyor allah allah ya
hepsi bi cins bu kedilerin

Benimki de tuvaletini kapatmıyor, kabının kenarlarını eşeliyor uzun süre.. Dışarı yapması bana da acaba görme kaybı mı var diye düşündürdü.

X