Kedim çok Zayıf Yardım

Gaye123456

Üye
Kayıtlı Üye
28 Aralık 2021
123
39
24
Kedimi Daha Dün Aldık Ama Yeni doğum yapmış Kedimiz ama O kadar zayıf ki kemikleri geliyor elime yardım edin sağlıklı ve hızlı kiloyu nasıl Aldırabilirim bu arada Kakası da Aşşırı Kokuyo Normal mi ?

Önce iç dış parazit aşılarını yaptırın,kokunun sebebi parazit te olabilir.Zaten eve aldığınız kedinin ve sizin sağlığınız açısından bunu mutlaka yaptırmanız gerekiyor.Iyi bir beslenme ve bolca sevgi ile kendine gelecektir.

Parayla hayvan ticaretine sonuna kadar karşıyım.Zavallı kimbilir be halde simdi.
duyguları yok sanıyorlar ama evlatlarından ayrıldığını farkında hem o hem de yeni sahibine alışma süreci biraz zorlu geçecek inşallah pes etmez konu sahibi Allah ıslah etsin böyle insanları ne diyeyim .

Hemen veterinere götür bir baksın durumuna. İyi bir veteriner mutlaka söyleyecektir ne yapman gerektiğini. Mama konusunda da birazcık fedakarlık dileyeceğim, kedilerin beslenmesi çok önemli kaliteli mama şart.

Aşılarının hepsi Tam Sıra sağlıkı bi kiloda İşallah Onu da Vitamin ve yaş mamalarla düzenlicez

Kakası kokuyorsa parazit vardır,Cok tehlikeli. Zaten veterinere gitmissiniz, geçer umarım.
Kediler çabuk kilo alıyor merak etme . Bir iki hafta düzgün bakılırsa kendine gelir ,toparlak bir kedi olur:)

İşallah Bakımını Özenle Yapmaktayz
O zaman endişenme. Ben çok durumu kötü kediyle ilgilendim, çok kısa sürede semirip kendine geliyorlar,tüyleri parlıyor:)
Bol bol konuş, senden korkmuyorsa sev, suyunu her gün tazele, arasıra kedi malti ver.. toparlar:)
Benim kedim de zayıf değildi ama çok mutsuz,bakımsız bir kediydi. Ameliyattan çıkmış küçücük veteriner kafesinde uzun zaman durmuş. Öyle ki yürümeyi unutmuş bir kediydi, sargıları falan da vardı, pansuman gereken. Deli gibi korkardı tüm insanlardan,gözleri hep korkudan kocaman cam gibi kocamandı, tüyleri solgundu, enerjisi yoktu,saklandığı dolap içinden çıkmazdı...
Ben de rahatsız etmemek için dolabın kapagi yarı açık halde konuşur,şarkı söylerdim ona. Denk geldikce göz kirpardim (kedilere göz kırpmak merhaba demek gibi bir şey. O da kirparsa doğru yoldasin demektir) :)
İki hafta sonra birden kendi kendine dolaptan çıktı,yatağıma zıpladı ve alnını tokusturdu. Resmen ateşkes ilan etti, O günden sonra dibimden hiç ayrilmadi, beraber 7. Yilimiza girdik.
O yüzden senden kaçsa da,zayıf olsa da endiselenme. Sakin yaklaş,üstüne varma. Bırak o sana gelsin

Bizde Sabırla Bu yolun sonunda ateşkes ilan edicez inanıyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…