Kedi dışkısından kahve

DEVDAS

29.05.2010...
Kayıtlı Üye
17 Haziran 2008
1.277
2
Kedinin dışkısının ayıklanmasıyla elde edilen dünyanın en pahalı kahvesi Türkiye'de de satılmaya başladı

'İğrenç' demeyin, kedi dışkısı deyip geçmeyin. Endonezya açıklarındaki Sumatra Adası ile çevre adalardaki ormanlarında yetişen kahveye özelliğini veren bir Misk kedisi türü. Bu kediler kahve ağaçlarındaki kahve çekirdeklerini bütün olarak yutuyor. Midesindeki enzimlerle fermantasyon geçiren çekirdekler dışkı yoluyla atılıyor. Bu çekirdekler dışkıdan ayrılıp özel işlemlerden geçiliyor ve sofraya kahve olarak geliyor. İşi gücü bırakıp bu kahvenin sırrını keşfeden ise Kanada Ontario'daki Guelph Üniversitesi'nden Dr. Massimo Marcone adlı öğretim görevlisi. Kopi Luwak adlı kahve yılda 260 kilo kadar üretilebiliyor. Sabah gazetesinin haberine göre, dünyanın en pahalı kahvesinin satışı Türkiye'de de başladı. EvdeKahve-Etken Gıda adlı şirket 6 ay önce ithal etmeye başladığı Kopi Luwak'ı ithal etmeye başlamış. 15 içimlik paketlerde satılan kahvenin bir kutusu 100 gram. 15 içimlik kutunun fiyatı 990 YTL. Bölün paket fiyatını 15'e 66 YTL çıkar. Bir başka deyişle bir fincan kahve 66 YTL'ye geliyor. Peki bu kahveyi alan var mı? İthalatçı şirketin ortaklarından Selçuk Karaoğlan, "11 kutu sattık" diyor. Bu da 1.1 kilo demek. Karaoğlan 60 kutu daha sipariş verdiklerini söylüyor

Bunu biliyorum haberlerede çıkmıştı yapılışı falan iğrenç millet pislik içmek için para veriyor kafamçokkarıştı

ben almıyım..:1closedeyes:
alanada mani olmayım
:roflol:-tatlicadiarzu-

o hayvan ne fare ne kedi ülkemizde olmayan tropikal bölge sincabı
bizler çok eski bir tarihe ve buna baglı olarak cok saglam damak tadına sahıp olan bir milletiz herşeyden önce laziz Türk cayımız var ;ama bunda durum farklı hayvan cekirdegi ögütmeden oldugu gibi çekirdek olarak cıkartıyor iyyk neyse anam bananem

isterse serveti fünun olsun yine istemem bögggggggggg midem kalktı dışkıdan yarabbim neler duycaz daha boşa degil bu küresel ısınmalar artık hayvanların dışkılarıyla oynamaya başladı bu proflar

aman zaten bizim gibile ona o kadar para vermez. e bende korkmuyorum o zaman bi günde benim mutfağıma girer diye

iyiki pahalıymış.yoksa bizimgibi orta direğin mutfağına sızabilirdi.

Buam buram kokusu gelsede,
tadına bakacak imkanım olmadığı için
Şükürler olsun.naniknanik

ewet yaaa
bende duydum gördum onu....ıyyyyyyyyyy
bırde pahalıymış....ne kıymetlıymış kedinin dışkısı...
:roflol:

benim b...ka verecek param olmadığı için normal kahve tüketiyorum modaya uyamayacağım yazık:)))))

örneğin Allah köpek etini yemeyi yasaklamış pis hayvan olduğu için..millet hayvan pisliğini kahve diye içmeyi mantıklı buluyor..nereye gidecek bu hal

yok artık:1shok: midem ağzıma geldi ya:bbo: insan bunu da yapıyorsa kendine valla ben o insandan hayır beklemem

arkadaşlar bu kahvenn fincanı 66 ytl imiiş
bn şahsen vermm bi pok içiiin:jeyyar:

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…