keçiboynuzu unu

becin2011

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
13 Şubat 2016
8
0
44
öĞÜTÜLMÜŞ KEÇİ BOYNUZU (HARNUP)

Keçi boynuzu (Harnup) Anadolunun hemen hemen her yöresinde yetişen, çok yıllık bir ağacın meyvalarıdır. Harnupun, sağlıklı ve dengeli beslenmede çok önemli bir yeri vardır. Çok düşük oranda yağ içermektedir. Düşük kalorilidir. Yenildiği zaman insanı uzun zaman tok tutar. İşte KANSER ve İKTİDARSIZLIĞIN düşmanıdır. Ayrıca nefis lezzet ve kokusuna bayılacaksınız.

1 Kg Keçiboynuzunda
* 8069 mg. Potasyum
* 698 mg. Kalsiyum
* 565 mg. Fosfor
* 147 mg. Sodyum
* 383 mg. Magnezyum
* 3,54 mg. Demir
* 2,4 mg. Bakır
* 3,2mg. Çinko
* 3,9mg. Mangan bulunur.

Kalsiyum bakımından çok zengin (sütün 3 katı.) İçindeki E vitamini sayesinde; öksürük, grip, kemik erimesi ve kansızlık durumlarında vücuda yardımcı. Balgam söktürmeye, göğsü yumuşatmaya, bronşları açmada etkili. Sigara tiryakileri için faydalıdır ve nefes darlığına karşı vücuda yardımcı olur (Alerjik nefes darlığı çekenlere ısrarla keçiboynuzu pekmezi tavsiye edilir.) Yüksek ham selüloz etkisi ile bağırsak rahatsızlıklarına ve gastrite karşı vücuda yardımcı oluyor. Mide ve bağırsak gazlarını dışarı atarak mide şişkinliğini giderir Bağırsak kurdu, tenya, solucan gibi bağırsak parazitlerini temizliyor. Mideye kuvvet veriyor. Yüksek mineral ve vitamin içeriği ile de diş ve diş etleri üzerinde çok olumlu etkileri bulunuyor. Yüksek doğal şekerler, zengin mineraller (özellikle çinko) ve vitaminler (A, B, B2, B3, D) içeriği dolayısıyla doğal güç ve besin kaynağı. Yüksek sodyum ve potasyum içeriği sayesinde tansiyon, karaciğer ve akciğer rahatsızlıklarında vücuda yardımcı oluyor. Kanın zehirli maddelerini temizliyor. Kalp rahatsızlıklarında doğal destekleyici bir ürün. İnsanlığın korkulu rüyası akciğer kanserini %90 oranında önleme gücüne sahip. İnsan vücuduna giren radyasyonu dışarı atıyor. Doğal bir dopingdir. Keçiboynuzunun herhangi bir yan tesiri bulunmuyor.
Hem besleyici hem de besin değeri olan keçiboynuzu, Astım, alerjik astım, alerjik nefes darlığı, akciğer kanserini önleyici etkisi var. Akciğer ödemini yok edici ve sperm sayısını artırıcı ve balgam söktürücü olarak olumlu özellikleri bulunuyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
kilo vermeye yardimci olur mu bilmiyorum ben kansizlik icin kullaniyorum tadi cok guzel...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…