Hamur İşleri Keçi Ayaği"

AkdenizHandan

Nirvana
Kayıtlı Üye
27 Mart 2008
229
23
kahvaltı için süper

1 su bardağı yoğurt
1 su bardağı sıvı yağ
2 yumurta
1,5 çay bardağı toz şeker
1/2 paket kabartma tozu
aldığı kadar un
kızartmak için sıvı yağ

Tüm malzemeleri karıştırıp, ele yapışmayacak bir hamur elde edin. Ceviz büyüklüğünde parçalar koparıp avcunuzla yuvarlayarak uzun rulolar yapın. 5cm. aralıklarla kesip, bir ucuna bıçakla ufak kesikler atın. Kızgın yağda kızartıp, servis yapın. Dilerseniz üzerine pudra şekeri de serpebilirsiniz. AFİYET OLSUN...

Gerçekten sabah kahvaltılarında süper oluyor,yanına da peynir domates.Ama ben ismini keçi ayağı değil de keçi tırnağı olarak biliyorum.

bende keçi bacağı olarak biliyordum. Emeğine sağlık arkadaşım. Ben bunu hiç kendim denemedim ama yedim gerçekten güzel oluyor.

Tüm malzemeleri karıştırıp, ele yapışmayacak bir hamur elde edin. Ceviz büyüklüğünde parçalar koparıp avcunuzla yuvarlayarak uzun rulolar yapın. 5cm. aralıklarla kesip, bir ucuna bıçakla ufak kesikler atın. Kızgın yağda kızartıp, servis yapın. Dilerseniz üzerine pudra şekeri de serpebilirsiniz. AFİYET OLSUN...

ellerine saglik canim bende keci ayagi olarak biliorum anneannem ben kucukken yapardi cok simdi yaslandi yapamio bende beceremicem diye yapamiorum canim

süper ötesi bi tat.. küçüklüğümden beri anneme yapması için yalvarırım :) Doğru diosunuz arkadaşlar keçi ayağı, keçi bacağı... hatta keçi bakanağı bile diyen var..

keçiayağı1.JPG
keçiayağı2.JPG

X