kaziklandimmi kinoa kullanan varmi

hele bir de bebeginiz varsa sakin boyke seyleri kullanmayin. tamam bakliyat olabilir ama belki icine baska biseyler koymuslardir.
bakin bence yeme tarzinizi degistirin. bi dusunun en cok ne yiyorsunuz da siz de kilolar duruyor. herhangi bir saglik sorununuz yoksa yemiyorum ama kilo aliyorum ya da veremiyorum yalanin kanmayin.
zayiflamak otla cople olacak is degil kendinize ve evladiniza bu kotulugu yapmayin. ot cop ilac zayiflatsaydi dunyada sisman kalmazdi. :KK66:
spor yapamiyorsaniz yeme duzeninizi duzenleyin devlet hastanelerinde de diyetisyenler var onlarla gorusun.
Bende bi diyetisyen yolu gözlüyorum valla ilk firsatta gideceğim yoksa hayat bana zindan

Ablacim biliyorum biliyorum da bir yaş bebisim var yürüyüş nasıl cikiyim hemde soğuk hasta olur kimseye de bırakamam evde de spor yapım diyorum kızım bırakmıyor yememe dikkat ediyorum zaten hep sağlıklı beslenmeye çalışıyorum masadan aç kalkıyorum ama hep aynı yaşım yirmi bir doğumdan sonra yirmi kilo aldım hayatımı mahvetti bu kilolar
Peki metabolizmanı yavaşlatacak bir rahatsızlığın var mı? Tiroidin yavaş çalışması vb gibi.
Katı yağ vb kullanıyor musun? Hamur işleriyle aran nasıldır?
Diyetisyen değilim ama az çok yardımcı olabilirim, mesela o toz yerine her akşam bir bardak suya bir ceviz içi koyup sabaha kadar bekletip sabah aç karnına önce ceviz suyunu, sonra sudaki cevizi tüketirsen vücuttaki yağ yakımını hızlandırır, kan şekerini dengeler, açlık hissini bastırır ve az yemeni sağlar.
Maydonozu limon sıkarak yersen yine yağ yakmaya yardımcı olur, bu tarifler idrarda söktürür ayrıca.
Katı yağ kullanıyorsanız hemen vazgeçin, sıvıyağ olarakta zeytinyağı kullanın.

Yemek yediğiniz tabaklar büyükse daha küçük tabaklar tercih edin, vücut önce gözle doyar çünkü, kızınız spor yapmanıza engel oluyorsa eviniz müsaitse komşulara çok ses gitmeyecekse hergün müzik açıp yarım saat kadar oynayın, kızınızda oyuna katılacağından sorun yaşamazsınız.

Sute karistirip içilen kinoa tozu var odur belki.. boşa gitmez krep de yaparsınız.. evde Leslie yapın derim bebek uyurken.. Sağlıklı beslenin geç yemeyin verirsiniz.. kaçamak yapmayin:)
Kızım bana yediriyor kendi ne yerse önce bana veriyor :) ee ben nasıl kaçamak yapmiyim ağzıma kadar sokuyor yavrum

Peki metabolizmanı yavaşlatacak bir rahatsızlığın var mı? Tiroidin yavaş çalışması vb gibi.
Diyetisyen değilim ama az çok yardımcı olabilirim, mesela o toz yerine her akşam bir bardak suya bir ceviz içi koyup sabaha kadar bekletip sabah aç karnına önce ceviz suyunu, sonra sudaki cevizi tüketirsen vücuttaki yağ yakımını hızlandırır, kan şekerini dengeler, açlık hissini bastırır ve az yemeni sağlar.
Maydonozu limon sıkarak yersen yine yağ yakmaya yardımcı olur, bu tarifler idrarda söktürür ayrıca.

Yemek yediğiniz tabaklar büyükse daha küçük tabaklar tercih edin, vücut önce gözle doyar çünkü, kızınız spor yapmanıza engel oluyorsa eviniz müsaitse komşulara çok ses gitmeyecekse hergün müzik açıp yarım saat kadar oynayın, kızınızda oyuna katılacağından sorun yaşamazsınız.
Maydanoz limon bunu bi daha duydum ve yapmayı düşünüyorum teşekkürler yardım etmeye çalışmanız bile beni mutlu etti

Ablacimspor yapıyoruz kızımla tabiki ama eltimin yanında vesayri kaynımin yanında beni ayağa kaldırıp yapalım dio spor yapıyoruz annemle die gösteriyor Kızım comelip kalkıyor hareketler yapıyor guyaaa canım kızım bende bu kadar kiloları kafama taktiğimi bilsinler istemiyorum

Maydanoz limon bunu bi daha duydum ve yapmayı düşünüyorum teşekkürler yardım etmeye çalışmanız bile beni mutlu etti
Kilolu değilim ama bir ara maydonozlar o kadar lezzetli geliyordu ki limon sıkıp sıkıp yiyordum birkaç kilo verince bırakmak zorunda kaldım, ciddi etkisi oluyor düzenli tüketince, birde ben düzenli yürürüm o da var tabii ama siz evde müzikle oynayabilirsiniz, maksat hergün vücuda egzersiz yaptırmakHoppa

Ablacimspor yapıyoruz kızımla tabiki ama eltimin yanında vesayri kaynımin yanında beni ayağa kaldırıp yapalım dio spor yapıyoruz annemle die gösteriyor Kızım comelip kalkıyor hareketler yapıyor guyaaa canım kızım bende bu kadar kiloları kafama taktiğimi bilsinler istemiyorum
Şimdi okudum, küçük tabii :))) Bebek bilmediği için herkesin yanında kaldırıyordur. Kilonuza takıntılı olduğunuzu belli etmemek için bebeğimin vücudu sağlıklı gelişsin diye oyun oynar gibi spor yaptırıyorum dersiniz :KK66:

Kilolu değilim ama bir ara maydonozlar o kadar lezzetli geliyordu ki limon sıkıp sıkıp yiyordum birkaç kilo verince bırakmak zorunda kaldım, ciddi etkisi oluyor düzenli tüketince, birde ben düzenli yürürüm o da var tabii ama siz evde müzikle oynayabilirsiniz, maksat hergün vücuda egzersiz yaptırmakHoppa
Evet ablacim maydanoz aklımda kesinlikle

Şimdi okudum, küçük tabii :))) Bebek bilmediği için herkesin yanında kaldırıyordur. Kilonuza takıntılı olduğunuzu belli etmemek için bebeğimin vücudu sağlıklı gelişsin diye oyun oynar gibi spor yaptırıyorum dersiniz :KK66:
:spor: İP atlamayı düşünüyorum :)

:spor: İP atlamayı düşünüyorum :)
Azimli olursanız, yediklerinize dikkat eder düzenli ve sağlıklı kilo vermeye odaklanırsanız başarırsınız, bir dönem kilo vermeniz durursa ki durabiliyor moralinizi bozmayın yeter, o yerinde sayma durumu geçici çünkü, hele de gençsiniz, kilo vermenizi engelleyecek bir sağlık sorunu yoksa rahatça gider tüm kilolar.

Azimli olursanız, yediklerinize dikkat eder düzenli ve sağlıklı kilo vermeye odaklanırsanız başarırsınız, bir dönem kilo vermeniz durursa ki durabiliyor moralinizi bozmayın yeter, o yerinde sayma durumu geçici çünkü, hele de gençsiniz, kilo vermenizi engelleyecek bir sağlık sorunu yoksa rahatça gider tüm kilolar.
Teşekkür ederim ablacim düşünüp yazman beni mutlu etti

Kinoa cok pahali degil mi Turkiye'de ? Belki uretimde arta kalan tozlarini satiyorlardir, eger tum satsalar daha pahaliya satarlar cunku.

http://www.bbcgoodfood.com/howto/guide/health-benefits-quinoa

BAzen boyle minik pul hainde de satiliyor

http://www.bbcgoodfood.com/glossary/quinoa

https://en.wikipedia.org/wiki/Quinoa
Bendeki böyle toz ve suya karıştırılmış şekli
IMG_20161127_221452.jpg
IMG_20161128_111108.jpg
IMG_20161128_111121.jpg
IMG_20161128_111148.jpg

Ben olsam ne icerdigine kesinlikle guvenmezdim! Yurt disinda da cok supheyle bakardim. Sonucta yerli olmayan bir bitki. Ama kinoanin kendisini bulur kendiniz islerseniz durum degisir.

Kinoa gluten alerjisi ya da intoleransı olanlar icin de iyi bir alternatif. Bulgurdan farkı gluten free olmasin kalori olarak bulgurdan daha fazla kalorisi var. bir bardak bulgur 150 kaloriyken ayni miktar kinoa 220 kalori. Biraz daha fazla (2 gram fazla) proteini var.
Ben de üç çocuktan sonra hatıra kalan 14 kiloma veda icin arastirmalara başladım. 70 den 55-56 ya dusmek istiyorum. 66 kilodayim uc haftanin sonunda.
Kinoayı bol yeşillikle salata yapıp Sadece öğün alternatifi olarak kullaniyorum. Yağ yakma gibi, tek basına zayıflatma özelliği yok. Hanımların hassas noktasını bildiklerinden, akıllarınca uyanıklık yapıp para kazanmaya çalışıyorlar. Ne kendilerine ne de dünyaya faydası olmayan parazit tipler derdim terbiyem müsade etse. Zayıflatan yağ yakan bir ürün yok. Haplar ilaçlar var lakin onlar da insanın aklını başından alıyor. Bir arkadaşım en meşhur haplardan kullandı ve alık alık bakmaya başladı. Algılaması cok zayıfladı. Yağ şeker beynin de besin kaynağı. O ilaçlar göbekten basenden yağları eritirler beyindekileri de eritiyor ve bloke ediyor.

X