Kayseri de Riskli gebelikleri takip eden kadın doğumcu

Çift rahim mi oluyor
Tedavisi yok mu canm
Aynen çift rahimin bir çeşidi. Tedavi konusunda çok anlaşmazlık var. Bazı doktorlar ameliyat olunca rahmin yapısının bozulacağını ve kalıcı infertiliteye sebep olduğunu söylüyor. Genel olarak takip edilen yöntem ameliyattan önce hamile kalıp denemek. Çünkü bazen hiç sorun çıkarmadan da hamilelik tamamlanabiliyor. Ama eğer 2. Trimester kayıpları yaşanırsa seconder infertilite deniyor ve risk alıp ameliyat ediliyor.

Aynen çift rahimin bir çeşidi. Tedavi konusunda çok anlaşmazlık var. Bazı doktorlar ameliyat olunca rahmin yapısının bozulacağını ve kalıcı infertiliteye sebep olduğunu söylüyor. Genel olarak takip edilen yöntem ameliyattan önce hamile kalıp denemek. Çünkü bazen hiç sorun çıkarmadan da hamilelik tamamlanabiliyor. Ama eğer 2. Trimester kayıpları yaşanırsa seconder infertilite deniyor ve risk alıp ameliyat ediliyor.
Allah yardımcın olsun inşallah 🤲
Benimde doğuştan yarım rahimliyim

Amin hepimizin Allah yardımcısı olsun. Yarım rahimde doğal hamilelik ihtimali nasıl? Hamilelikten sonra mevcut rahim genişse sorun çıkmaz heralde. Çünkü rahim gerçekten genişleme yeteneği yüksek bir organ
Benim doğuştan 1 tüpüm var o da kapalı o yüzden tüp Bebek tedavisi görüyorum, gebe kalınca rahim ağzına dikiş atılacak hayırlısıyla

Sizin doktorunuz kim
Beni şu an Tuncay özgün ve fakültedeki doktorlar beraber takip ediyor. Erken doğum riski yüksek olduğu için fakültede takipli hasta olmam önerildi. Yenidoğan yoğun bakımdan faydalanabileyim diye. O yüzden özelde başka doktorlara gitmiyorum. Dediğim gibi Tuncay bey de zaten fakültede bölüm başkanı. Acil bir durum olursa onu da çağırırlarmış. Ama maalesef ilk başlarda şehir hastanesine gidiyordum. Serklaj ameliyatımı da orada oldum. Şimdi önünden geçerken bile korkudan ağlıyorum.

Beni şu an Tuncay özgün ve fakültedeki doktorlar beraber takip ediyor. Erken doğum riski yüksek olduğu için fakültede takipli hasta olmam önerildi. Yenidoğan yoğun bakımdan faydalanabileyim diye. O yüzden özelde başka doktorlara gitmiyorum. Dediğim gibi Tuncay bey de zaten fakültede bölüm başkanı. Acil bir durum olursa onu da çağırırlarmış. Ama maalesef ilk başlarda şehir hastanesine gidiyordum. Serklaj ameliyatımı da orada oldum. Şimdi önünden geçerken bile korkudan ağlıyorum.
Allah sağlıkla kucağınıza almayı nasip etsin inşallah 🤲
Şehir hastanesinde kötü deneyim mi yaşadınız

Allah sağlıkla kucağınıza almayı nasip etsin inşallah 🤲
Şehir hastanesinde kötü deneyim mi yaşadınız
Evet, gerçek bir tıbbi gerekçe yokken psikolojik baskı yaparak gebeliğimi sonlandirmamı istediler. Eksik bilgileri sebebiyle hayati riskim olduğunu düşünüp kendilerinden sorumluluğu atmak istediler.

Hı benim ilk iki doğumumu o doktor yaptırmıştı özellikle dikiş izini yok gibi yapması çok güzel diye üçüncü hamilelik takibine de ona gittim
Ama sonrası acil doğum yaptığım doç doktor iç dikiş ve temizliği becerememiş önceki doktorun dedi ama o zaman daha gençti sonradan tecrübesi artmıştır

Hı benim ilk iki doğumumu o doktor yaptırmıştı özellikle dikiş izini yok gibi yapması çok güzel diye üçüncü hamilelik takibine de ona gittim
Ama sonrası acil doğum yaptığım doç doktor iç dikiş ve temizliği becerememiş önceki doktorun dedi ama o zaman daha gençti sonradan tecrübesi artmıştır
Şu an göz görmeyince gönül katlanıyor heralde benimki normal doğum olan dikiş varsa da görmedim😅

Yani bilmem fena değildi doğumum başla doğurmayınca kıyas edemiyorum 😁 ama hastaneden hiç hoşlanmadım o ayrı mevzu. Sen kime gittin sonrasında
Başka şehirde doç dr a gittim
Erciyes kartalda takibe gittim ama benim doğum yaptığımda medikana eski adı sevgi hastanesi olan yer degörev yapıyordu

X