kaynananin hafiyeliginden bikmak..

sevgili lightpinklady lightpinklady
esimin annesi beni istemedi, benzer sonucu, farkli yontemlerle de olsa yasayarak evlendim. evliligime dair olan hicbir surecte yer aldirtmadik, yer almadilar.
esimin ailesinden tekbir kisi ile gorusmuyorum. butun sosyal medya hesaplarim kilitlidir. basin mensubuyum, yaptigim iste adim soyadim yazar, onu bile 'nispet yapiyor' seklinde yorumlayacak kadar suursuz ve cahildir karsimdakiler. bir ornek; sosyal medyada bir yerde - o da nasil kilit disi kaldiysa - Celaleddin Rumi'ye ait bir soz paylasmisim... esimi arayarak 'bize laf sokuyor' diyebilmistir annesi.
peki ben ne yaparim?

ben susarim. kendileri ile hic muhattap olmam, olmadim. esime asla saygisizlik yapmadan, gururunu rencide etmeden ailesi ile bir bagim olmayacagini ifade ederim, ettim. kendisinin ailesi ile iliskisine hic karismadim, gitmesine karismadim; sadece evime kimseyi kabul etmeyecegimi yine polemige girmeden, yargi bildiren bir uslup ile ifade ettim.

siz dogru olursaniz, onunuze cikan yol da dogru olur. musterih olun.

Kvalide nin hareketleri çok yanlış evet ama eşinize çok fazla şikayet ederseniz sizden uzaklaşmaya başlar. Annesi sonuçta. Daha 10.ayda bu ortamın oluşması çok kötü olmuş. Bir 5 sene sonra neler olacak?

ben olsam işi dalgaya alırdım.

baktım resimlerime bakıp eşime söylüyor ''aa evet aşkım güzel çıkmışım dimi beğenmiş mi annen sorsaydın'' derim.

ne gereği var kocamla kötü olmaya allah aşkına kayınvalide yüzünden.

yav he he deyip geç.

ben olsam işi dalgaya alırdım.

baktım resimlerime bakıp eşime söylüyor ''aa evet aşkım güzel çıkmışım dimi beğenmiş mi annen sorsaydın'' derim.

ne gereği var kocamla kötü olmaya allah aşkına kayınvalide yüzünden.

yav he he deyip geç.

Ya kocam da beni kiriyor ..ona olan sinirimle de ay iyi oluyum aman bosveriyim diyemiyorum. Kaplan kesilip atliyorum ustune dirdir dir..

sevgili lightpinklady lightpinklady
esimin annesi beni istemedi, benzer sonucu, farkli yontemlerle de olsa yasayarak evlendim. evliligime dair olan hicbir surecte yer aldirtmadik, yer almadilar.
esimin ailesinden tekbir kisi ile gorusmuyorum. butun sosyal medya hesaplarim kilitlidir. basin mensubuyum, yaptigim iste adim soyadim yazar, onu bile 'nispet yapiyor' seklinde yorumlayacak kadar suursuz ve cahildir karsimdakiler. bir ornek; sosyal medyada bir yerde - o da nasil kilit disi kaldiysa - Celaleddin Rumi'ye ait bir soz paylasmisim... esimi arayarak 'bize laf sokuyor' diyebilmistir annesi.
peki ben ne yaparim?

ben susarim. kendileri ile hic muhattap olmam, olmadim. esime asla saygisizlik yapmadan, gururunu rencide etmeden ailesi ile bir bagim olmayacagini ifade ederim, ettim. kendisinin ailesi ile iliskisine hic karismadim, gitmesine karismadim; sadece evime kimseyi kabul etmeyecegimi yine polemige girmeden, yargi bildiren bir uslup ile ifade ettim.

siz dogru olursaniz, onunuze cikan yol da dogru olur. musterih olun.

Selam semurcan,onceki konuma da yorumlar yapmistiniz sagolun..
Haklisinin benim basimdakiler de ayni seviyede insanlar iste. Bi dunyada onlar var, ben yemeyip icmeyip onlari snir etmek.icin.ugrasiyorum falan.. baska isim yok. Her seyim nispet olmus oluyo vs..
Ben de evime kimseyi istemedigimi soyledim,soyluyorum da.. Gitmesine karismiyorum. Ama gizlice gidip,bana aa orda miydin yoksa dedigimde ,yoo hayir gitmedim falan diyor bazen. Sonradan ortaya cikiyor gittigi. Ben buna sinirleniyorum hakli olarak.. Mesela aksam yemege bekliyorsun,isten yeni ciktim diyor ama aslinda oraya gitmis. Ben de yemek yemeden onu bekliyorum,gec saatte gelip ben tokum diyor falan... Bunlara uzuluyorm. Yalanlar da basladi.. ne olacak bakalim daha..

Ya kocam da beni kiriyor ..ona olan sinirimle de ay iyi oluyum aman bosveriyim diyemiyorum. Kaplan kesilip atliyorum ustune dirdir dir..
işte eşiniz annesini sürekli eleştirdiğiniz için sizi kırıyor değil mi?

boşverin ya vallahi değmez. severek evlenmişsiniz ne güzel. çiçeği burnunda evlisiniz. neden kendinize eziyet ediyorsunuz ki.

kayınvalidenize en büyük cevap eşinizle iyi olmanız olur emin olun.

hatta ben olsam eşimle resim çekip çekip atarım facebook'a :)) hem kendisiyle olduğum için eşim laf söyleyemez hem kayınvalidem oğluyla mutluluğumu görüp belki uğraşmaktan vaz geçer :)

bu konudan hoşnut olmadığınızı bence eşinize değil kayınvalidenize hissettirmeniz gerekir. görüşmüyosanızda eşinizin teyzesi, babasıi kız kardeşi gibi yakın olabilecek laf çarpıtmayacak birine iletseniz de olur.
şahsen benim kayınvalidemde istanbulun diğer ucunda oturuyor ancak her haftasonu çıkıp gelme merakı vardı hiç programımız var mı bi yere mi gidicez, biri mi gelecek sorup etmeden pat diye gelirdi.
evde yoksak kapıyı açar girer oturur kafasına göre yemek falan yapardı, odama gireredi vs. (yedek anahtarı olurda lazım olur diye vermiştik aslında :)))
bu durumdan hiç ama hiç mutlu değildim ama kendisine de söyleyip kırmak istemedim .(az biraz ima ettim ama)
ben de eşimin kız kardeşine ve teyzesine alttan alttan çok hoşuma gitmediğimi belirttim. şimdi çat kapı gelmeler yok.benim adıma program yapmalar yok. eşime de söylemek istemedim ailesini istemediğimi düşünür diye.

Aramizda ne gecip gecmedigini merak edenler icin link..
http://www.kadinlarkulubu.com/forum...ayanamiyorum-uzulmek-icin-mi-evlendim.910444/

Onceki konum.. merak edenler bakabilir...
Kayınvalidenizi siz hayatınızdan çıkartmışsınız zaten. Onun yaptıklarını engelleme şansınız yok. Muhtemelen sizin evinize bile gelemediği için daha da kinlenmiştir size, yaptıkları çokta anormal gelmedi bana.Geri kalan kısmını kocanızla çözeceksiniz.
Ben şahsım adına bu görüşmeme, konuşmama olaylarının evli çiftlere Zaman'la çok büyük zarar verdiğini düşünüyorum.Eşiniz bugün size hakverir, çocuğunuz olduğunda " torunlarını istedikleri gibi göremiyorlar" diye vicdan yapmaya ve öbür tarafa kaymaya başlar. Birazda dolduruldu mu sürekli huzursuzluk yaşarsınız.
Aynı sizin yaşadıklarınızı yaşayan ve eşinin ailesiyle görüşmeyen bir akrabam var.Çocuk doğunca eşi korkunç bir psikolojiye girdi, kız yinede taviz vermedi. Oğlan 29 yaşında yaşadıklarını kaldıramadı kalp krizi geçirdi ve öldü. Şimdi o akrabam kaynanasıyla görüşüyor ,ölümün yanında neymiş ki yaşadıklarım diyor.
Evliliğinizi başkaları için yıpratmayın.

Ne kadar küçük şeyler büyütüyorsunuz ya gerçekten siz hiç sıkıntı yaşamamışsınız hiç insanlara toleransınız yok yani. Diyebilir görünce nereye gittiniz falan diye ne var benim kaynanamda diyordu evet gittik diyordum geçiyordum eşiniz onun sözüne bakıp götürmemezlik yapmıyor ya sorarsa sorsun ayrıca sorduğunu siz nereden biliyorsunuz eşiniz mi söylüyor sizde nispet yapar gibi her gittiğiniz yeri koyuyorsunuz bence her gittiğiniz yeri de yazmak zorunda değilsiniz bunlar sorun bile değil her kaynana biraz kaynanalık yapar.

Hayir tabiki de yanlis anliyorsunuz. Ben esimin hayatindan ciksinlar demiyorum ki.. sadece benim kumam sanmasin artik kendini. Esimle biyere gittigimizi bile gozetlemesn. Benim.hayatimda olmalari gerekmiyo. Ogullariyla gorussunler.karismiyorum ki..
Ben boyle de dusunmezdm ayrica. Evlenince iyi olcaz birbirmze gidip gelicez, annem gibi sevcem saniyodum.. olmadi.. evlenmeden beni sahiplenmediler ki. Bi suru saygisizlik,olaylar.. sacmaliklar. Beni bu noktaya getrdi. Yoksa ortada hic bsey yokken boyle yapio degilim. Cok kirginim..

Haklısınız valla ne diyim ki iki ucu afedersiniz bklu değnek bu evlilik işleri o_O

işte eşiniz annesini sürekli eleştirdiğiniz için sizi kırıyor değil mi?

boşverin ya vallahi değmez. severek evlenmişsiniz ne güzel. çiçeği burnunda evlisiniz. neden kendinize eziyet ediyorsunuz ki.

kayınvalidenize en büyük cevap eşinizle iyi olmanız olur emin olun.

hatta ben olsam eşimle resim çekip çekip atarım facebook'a :)) hem kendisiyle olduğum için eşim laf söyleyemez hem kayınvalidem oğluyla mutluluğumu görüp belki uğraşmaktan vaz geçer :)

Ya foto cekip cekip attigim da yoktu,ama onu mi yapmam lazim anlamadm. Ben ugrasmadikca benle ugrasmaya cabaliyo anlamadim gitti..

Ne kadar küçük şeyler büyütüyorsunuz ya gerçekten siz hiç sıkıntı yaşamamışsınız hiç insanlara toleransınız yok yani. Diyebilir görünce nereye gittiniz falan diye ne var benim kaynanamda diyordu evet gittik diyordum geçiyordum eşiniz onun sözüne bakıp götürmemezlik yapmıyor ya sorarsa sorsun ayrıca sorduğunu siz nereden biliyorsunuz eşiniz mi söylüyor sizde nispet yapar gibi her gittiğiniz yeri koyuyorsunuz bence her gittiğiniz yeri de yazmak zorunda değilsiniz bunlar sorun bile değil her kaynana biraz kaynanalık yapar.

Nereye gittiniz degil, ooo oralara mi gittiniz birlikte falan. Hesap sorar gibi.. yani biz bi yere gitmemeliyiz mutlu da olmamaliyiz..
Face ye herseyi koydugumu da nerden cikardibiz. Haftada 1kere girersem girerim. Her gittigimi yedigimi ictigimi de paylasan biri de degilim..Malzeme de yok aslinda,malzemesi olmadigi halde boyle..
Konu bundan ibaret de degil aslinda bilmiyorum onceki surecteki seyler de yipratti beni.
Ha ama evet belki de dert gormemismdir hayatimda buyutuyorumdur. Olgunlasmamisimdir..
Ama su ana kadar sessiz kalmazdim heralde kavga etmek icin öluyo bitiyo olsam hirs yapsam.itissem... sessiz kaliyorum.. ama esime karsi degil iste,onlara karsi..

bu konudan hoşnut olmadığınızı bence eşinize değil kayınvalidenize hissettirmeniz gerekir. görüşmüyosanızda eşinizin teyzesi, babasıi kız kardeşi gibi yakın olabilecek laf çarpıtmayacak birine iletseniz de olur.
şahsen benim kayınvalidemde istanbulun diğer ucunda oturuyor ancak her haftasonu çıkıp gelme merakı vardı hiç programımız var mı bi yere mi gidicez, biri mi gelecek sorup etmeden pat diye gelirdi.
evde yoksak kapıyı açar girer oturur kafasına göre yemek falan yapardı, odama gireredi vs. (yedek anahtarı olurda lazım olur diye vermiştik aslında :)))
bu durumdan hiç ama hiç mutlu değildim ama kendisine de söyleyip kırmak istemedim .(az biraz ima ettim ama)
ben de eşimin kız kardeşine ve teyzesine alttan alttan çok hoşuma gitmediğimi belirttim. şimdi çat kapı gelmeler yok.benim adıma program yapmalar yok. eşime de söylemek istemedim ailesini istemediğimi düşünür diye.
Siz basarmissiniz denge kurmayi.. bizim nasil.olacagimiz belli degil sanirim hala..Esimin annesi sorun evet ama, ailesiyle gorusmuyorm babasiyla vs vs de konusmuyorum yani. Kimseye derdimi anlatamam,anlatsam anlamazlar. Anlayacak yapidaki insan onca seyi yapmazdi bana..

X