kaynanama gitmeli miyim??

ben olsam gitmezdım kayınvalıdemle altlı üstlü oturuyoruz bana evlenırken yapmadıklarını bırakmadılar halada hergun sınırlerımı oynatıyorlar ınankı eskıler hıcbırseyden anlamıyo ne yuz verıyorum ne bısey ama hergun kac kez gelıyolar sakın gıtme benı dınle pısman olursun ben cok pısmanım boyle altlı ustlu oturduguma benı ayırmaya cok calıstılar esımle bırbırımızı cok sevdıgımızden bu evlılıgı yaptık ama basında yapılanları unutamadımve hep aynı konu yuzunden esımle kavga edıyoruz 3 yıldır

uzun zamandır yazamadım geçenlerde arayıp zorla çağırdılar ayaküstü gidip döndük. fakat şunu anladım eşim için katlanmaya değmez. bende yüzlerini görmek istemiyorum. evlilik sadece iki kişi arasında olmuyor malesef o kişinin ailesini iyice tanımak gerekiyor. malesef aileler evleniyor öyle olmasa bu sorunlar olmazdı.

canısı birazda sen tavrını koyamadıgın için öle aslında
yani üçüncü kişileri ailenizin içine sokmayın
gidin görüşün ama içinize ve kararlarınıza sokmayın

bence eşinle bir konuşma yapmalısın.
kaynanana gitmeyi düşündüğünü ve bunu sadece
kendisi için yaptığını onunda buna göre tavır
alması gerektiğini
söylemelisin.gidersende mesafeli durursun.

arkadaşım bence sen git
boş ver herkes ettiğinden utansın
sen eşinin hatırı için gitmelisin bence, eşinin hatırı için annesine saygı göstermelisin bence

bu yukarda saydıklarınızın hiç biri eşinizin ailesiyle bağları tamamen koparmanız için yeterli sebep değil.
bu bakımdan haksızsınız.
fazla samimi olmazsınız,özel günler dışında çok fazla gitmezsiniz,ani gelişlerinide idare etmeye çalışırsınız olur biter.balayınada daha sonra kendi paranızla çıkardınız.
bütün bunlar yüzünden eşinizin ailesini silmeniz ve eşinizi çaresiz bırakmanız çok yanlış olmuş.
siz ailenizi eşiniz yüzündenmi sildiniz?eşiniz ailenle görüşmeyecekmisin dedi?
sanırım bu sizin tercihiniz.eşinizdende aynı şeyleri talep etmeye hakkınız yok.
ben sizin yerinizde olsam bayram hatrına giderim.çok samimi olmak zorunda değilsiniz.bayram bi başlangıç olabilir.bundan sonrada özel günlerde gidip gelmeye başlarsınız.
diğer türlü dedimya kusura bakmayın ama haksızsınız:1closedeyes:

aaaaaa sen ailenimi sildin onun için.ozaman işler değişti kesinlikle gitme.önce eşin ailenin kalbini kazansın sonra senden ailesiyle görüşmeni talep etsinklava:

topik sahibi arkadaşın kendi ailesini silmesinde eşinin ne gibi bi payı olabilir?
eşimi sil demiş.?
kendisi ailesinin gönlünü almalı eşi değil...eşide yanında durabilir tabi ama aileyi silen kendisi.

hatalarımın farkındayım ailem eşimle evlenmemi istemedi bazı şeyleri önceden farkettiler fakat ben göremedim ve onları terkedip eşimle evlendim şuan aramız iyi bize destekler eşimi de seviyorlar.
ben eşime ailesini silmesini istemedim hiçbir zaman. hatta git diyorum fakat bensiz gidemiyor çünkü hep laf işitiyor. ben lafımı esirgemediğim için benim yanımda konuşamıyorlar. resmen kalkan yapıyor beni ve bu beni yıpratıyor ve ailesiyle yüz göz oldum bu yüzden.
zor zamanlarımda destek olmayıp küsen sonra herşey düzelince yanıma yanaşan iyi gün dostu insanlarla kim olursa olsun görüşmek istemiyorum
bayramdan bayrama giderim artık

En güzelini yaparsın ben sana söyleyeyim sana zarar geliyorsa uzak dur.Eşinde çok istiyorsa kendisi gitsin lafları yesin otursun, o üzülecek diye gitmeyede kalkma inan gitmeye başladıktan sonra hem o hemde sen üzüleceksin giden saygıda geri gelmez.

ben olmsam gitmem...

oooo. "bizsiz yapamıyor" "gelecek tabi demiştik" " isterse gelmesin"

ne tafra ne tafra
burnundan getirmeye başlayacaklar. birsürü sorunlar yaşayacaksınız

onlarla iiyiki kalmamıssın canım yoksa senin esinin tüm kazandıklarını yerler genede söyleyece4klerinden geri kelmazlardı sen mesafani koru ne çok içli dıslı ol nede cok uzak allah yardımcın olsun canım benim

merhaba tale.bende yeni üye sayılırım.seni anlıyorum ve inan gercekten en dogrusunu yapıyorsun .ben kayınvalidemlerel aynı evde oturuyorum yani aynı binada ve inana artık bıkmıs durumdayım.7 seneden beri cok affedersin ama lavaboya bile giderken neredeyse ona soracam.ben alıstırdım .simdi ise bir seyi yapma hemen nankörlük ediyor.tavır koyuyor eltimle bana nisbet yapıyor suratı zaten hic düzelmez.yani kısacası esini bu duruma alıstır bence güzellikle.asla taviz verme kendinden .ben elimden geldigince sana yazarım cünkü aynı hataya düsme. ben suan bunalımdayım biran evvel bu evden cekip gitmek istiyorum ama olmuyor.

eşinizle evli oldugunuz sürece onlar eşinizin ailesi mecburen eşiniz görüşecek. sizin görüşmemenizde eşinizi hep üzecek. belki yeri gelecek kavga bile çıkacak hani abisi ablası olsa bir nebze görüşmesenizde olurda. annesi babası sonuçta bana göre görüşün ama son derece mesafeli olun onlarda yaptıklarından utansın. onlar bilmezsede Yüce Allah bilir

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…