kaynanama gitmeli miyim??

bayramlarda seyranlarda git... ama bu mesafeyi bozma sakın.. onlar istemişler bu mesafeyi,,, boşver sen. seni ve aileni mutsuz eden insanlarla görüşme, evet eşinin anne babası çok zor belki ama, senin evinde ki huzur için bunu yapmaktan başka çaren yok gibi...

Canım yaşadıklarının aynısını bende yaşadım.Bizimkiler küsmediler tam tersi başkaları iyi desin diye yüzüme güldüler.Ben hiç bi zaman yaptıklarını unutmadım.Eşimin hatırına 3 günde bir evlerine gidiyorum.Mesafemi koruyorum.Yapılacak bişey varsa yapıyorum.Muhabbetlere fazla girmiyorum.Seni çok iyi anlıyorum.Bizimde evimiz ayrı olacak diye bir sürü olur olmaz laf söylediler.Asla geçinemeyecekler bizim eve taşınacaklar vs vs vs.Yeni evliyken her gün telefon edip beni sinir kırizine soktular.Her gün orda yemek yememizi boşuna fatura ödememmizi söylediler.Boşuna kira veriyorsunuz siz enayimisiniz dediler.Düğünde taktıkları altınları istediler ve verdim neler neler.Bu arada evlendiğimiz ay kendilerine eşya aldılar.Şu an hiççççç kafama takmıyorum unutmaya çalışıyorum.Sevmeye çalışıyorum.Ömür boyu ilişkimi devam ettirmem gereken insanlar olarak görüyorum.Eşimin annesi babası sonuçta.Bir bekar kaynım var bakalım son gelinlerine aynı şeyleri yapabilecekler mi?Keser döner,sap döner .Bir gün gelir hesap döner demişler.Allaha havale ediyorum.

Senin eşin için ailenden vazgeçmiş olman fedakarlık değil çok büyük bir hata.
Aynı şeyi eşinden de bekliyor olman aslında ondan da hata yapmasını istemek olmuyor mu?
Bana daha ağır şeyler yaşatımış olan kayınvalidemi (nikahım da dahi yoktular) bile affettim.
Hatta eşim şu an bile ailesini affetmemişken...
Evliliğim ve eşim için yaptığım fedakarlıktı bu ve iyiki de yapmışım.
Çünkü eşim hak ediyor bunu.
Ve ben biliyorum et tırnaktan ayrılmaz.
Sevgiler...

Arkadaşım, seni çook iyi anlıyorum bende yaşdım hala yaşıyorum aynen yani..
ben gidiyorum, saygıda kusur göstermemeye çalışıyorumi kayınvalidemi evimede sık sık davet ediyorum,
ama bunu kocam mutlu olsun diye yapmıyorum
sadece allahu teala beni sevsin diye yapıyorum..
çünki evlilik allahın emri.. eşimizin aileside onun bir parçası kopamaz yani,bizimde çocuklarımız var empati sahibi olursak daha iyi anlarız..
herkesin kabahati kendini bağlar
onlar yaptı diye bizde intikam alırsak bir farkımız kalmıyor o zaman onlara benzemeye başlıyoruz..
ben eşimin ailesine ne iyilik yapıyorsam bunu asla eşim mutlu olsun diye yapmıyorum..
eşimede bunu söylüyorum
sadece allahın emri olduğu için yapıyorum kayınvalidemede bunu güzel ve kibar bir şekilde dile getirdim zaten..
ondan sonra benden daha çok çekinir oldu.. mahcup oluyor zaman zaman ve bana çok iyi davranıyor davranmasada olur
önemli olan allahu teala ayetinde ''sabredenlerle beraberim'' diyor.. bende onlardan bir kötülük görünce allahımla konuşuyorum '' yanımdamısın sabredeceğim bana destek oldiyorum, unutmayalım ki; bizi en güzel dinleyecek, derdimize en şevkatli yaklaşacak yüce olan tek varlık cenab-ı hak'tır..
eğer eşimin gönlü olsun diye katlanırsan, eşinde sonuçta insan yarın hata yapabilir, o sana karşı kusur yapınca sen ona saha çok kızar ve kin duyarsın çünki onun gönlü olsun diye ailesini idare ettiğin gelir aklına.. ne yaparsan yap hayatta kendin için yap, gerekli olduğuna insandığın için yap..
eşime şöyle derim ''senin için değil, allah rızası için katlanıyorum ve aile politikamız olması gerektiği için, ilerde çcuklarım bizi örnek alsınlar için katlanıyorum diyorum o zaman bana daha çok destek oluyor..
ben böyle yöntemle daha doğru yaşadığıma inanıyorum sizlerle paylaşmak istedim..

Son düzenleme:
git ama tavrini koy...mutlu olmak istiyorsan ortayi bulmak zorundasin..bak beni istemeye bile gelmediler zamaninda,ama dun evimdeydiler iftarda...anne demiyorum ama evime gelene de surat yapamam...esim var cunku,ne olursa olsun annesi.ama canimi siktiklari an benden ne goreceklerini cok iyi biliyorlar...

cok guzel bir davranis bicimi...sizin gibi insanlar cok az,sahsen ben yapamam.bana ne yaparlarsa yapsinlar yuzlerine gulemem.eminim bu davranisinizin odulunu ahirette gorursunuz...sevgiler

yaa inanılır gibi değil bunlar off allahım ya ne yapmaya çalışıolar benimkide aynı ya o ldürmek geliyor içimdn

canım herseye ragmen gıtmelısın..ne zamana kadar surecekkı bu kusluk
sonucta esınde mutsuz oluyormuş..gıt ama samımı olma
eşinın gonlunude almış olursun..sevabada gırersın canım

allahda sizi böle sınıyor sanırım bende gidelim diye kocamın başının
etini yiyom adam istemiyor anasına gitmek benimde sınavım başka şeylerden
herkesin sınav sorusu farklı canım allahın izni ile sonuçlar ahirette açıklanacak
sağlıcakla kal saygı görmek istiyorsan saygı göster genede görmüyorsan karşındaki
insandan fazla bişiy bekleme öptüm bacımmm...

kocan sana bu konuda bişey diyormu?
ben kocam için giderdim ama fazla konuşmazdım nasılsınız iyimisiniz o kadar arada bir sınır olduğunu hissettirirdim açıkçası

Ben olsam giderim sanırım..
Ama sohbete katılmam,sıcak durmam..:dilcikar:
Sadece eşimin hatrına orada bulunduğumu anlarlar herhalde...şakkıdı

ah canım lalecim onuda laf ediyorlar insan değillerki hatalarını görsünler hep hatalı gelinler nelerine katlanıp sırf eş hatrı dedim gittim ondada burnumdan getirdiler birgün beni çembere alıp neler yapmadılar ben gelinmişimde gelinlik yapmalıymışımda kesecekmişim sesimide yaaa sonuç nemi onlar yüzünden evliliğimin bitmesi offfffff varmı böyle insanlara bir çözüm yolu acaba benneyaptımki

bence en iyisi seviyeli gidip seviyeli gelmek olacak galiba,hem eşininde gönlünü almış olursun çok sık gitmemek şartıyla mutluluklar canım.

bence arada git ama sık değil ne bileyim ayda bir felan git gittiğinde de fazla samimi olma zaten eşine de bunu bile onun hatırı için yaptığını fazla zorlamaması gerektiğini münasip bir dille anlat hem sen gitmiş olursun hem de fazla samimi olmazsın büyüklük sende kalsın

sen gitmezsen eşin tek başına gidecek, kötü bir durum bu, eşimi tek bırakmam ben, mutlaka giderim onunla birlikte, doğrusuda bu bence

benim eşim de benim aileme gitmiyor. sen de benimkine gelme sendne birşey istemiyorum, sen de benden isteme diyor. bunun tek sebebi ailesinin benim aileme giderse onu hakkını helal etmemekle tehdit etmeleri. zaten beni görmeye de meraklı değiller. eşim de ailesini kaybetmemek uğruna beni üzüyor. bayramda o ailesine ben aileme ayrı ayrı gideceğiz. ve de bu ona göre çok normalmiş. üzülmem, ağlamam onun için birşey ifade etmiyor.şimdi anlıyorum evlilik gerçekten çok sabır gerektiren birşeymiş.

eşin gitmek istiyosa bence gitmelisin ancak mesafe koymalısın
git ellerini öp ama nasılsınız iyimisiniz die sorma
onlar nasılsın iyimisin die sorarsa sende mutlaka sor (çok detaylı olmasın)
sohbet etme tavrını koru onlar bişi sorarsa cevap ver (cevaplarda cok detaylı olmasın iyiyim de sadece)
sormazsa konu acma
tavsiyem bu

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…