Kaynanam bizde kalacakmış :(

KarinaDeniz

Üye
Kayıtlı Üye
14 Haziran 2013
14
0
Merhabalar! Ben yabancıyım.Yanlış yazabilirim.Kusura kalmayın...
İki sene evliyim.Düğünden 1 ay sonra hamile kaldım.O zamanda kayınvalide ile beraber oturuyorduk.Başta kaynana iyi davranıyordu bana.Sonra çok fazla üstüme gelmeye başladı.''Pencereye bakma.Başka erkeği arıyorsun derler...Bahçede yalnız durma.Küsüz derler...Balkona çıkma.Başkalara bakıyorsun derler...Yolda arkaya bakma.Öyle kötü kadınlar yapıyor''v.s.Sonuçta patladım ben sinirden.Ben hamileydim zaten sinirlerim bozuktu...Daha fazla dayanamadım.Ya o ya ben dedim eşime.Ya ayrı eve gidiyoruz ya ben memleketime döneceğim dedim.O zamanda çok tartıştık.Neyse Allaha bin şükür çıktık ayrı eve.Kayın validenin evinden 10 dkk falan uzak evimiz.Sık sık geliyorlar bize yani...
Neyse anlatacak çok şey var ama bunları hatırlamak istemiyorum şimdi.Kısaca kaynanamla hiç anlaşamıyoruz ve o beni deli ediyor.
Bir kaç gün önce akşam geldiler.Kayın babam işi bıraktı.Oturduk çay içtik.Sonra kalktılar.Kayın babam eşime diyor ki ''Oglum ben başka işi buldum.Geceleri çalışacam.Annen HER gece sende kalsın''...Eşim de HİÇ BANA SORMADAN ''Tamam kalsın ''dedi...Ben şoktaydım.Kendimi salak gibi hissettim.Sanki bu evde hiç bi şey değilim.Bana sormadan karar veriliyor...Bi de eşim kaynanamla anlaşamadığımızı iyi biliyor.Tartıştık o akşam...Eşimle 3 gün konuşmadım.Sadece oglumuzla ilgili konuları hakkında konuştum onunla.Sonra dayanamadım..Konuşamaya başladım.Ama o konu hala açık.Kaynanam bizde kalacak...Eşim de sususyor konu açmıyor hiç.Ben de susuyorum tartışmak istemiyorum çünkü...Ne yapacağımı bilemiyorum.O kadın her akşam bizde kalırsa ben kafayı yiyecem.Ne yapardınız?

Son düzenleme:
bende kaynanamı sevmiyorum ve istemiyorum. korkuyorum gelip uzun süreler bizde kalır diye. anneme anlattım anne ben korkuyorum ya gelip aylarca gitmezse diye. o da sende kadınlığını kullanırsın kaynanan sizdeyken kocanla yakınlaşmazsın sarılmazsın öpmezsin dedi. anlatabiliyor muyum??? suan henüz evli olmadığım için bu taktik yararlı olur mu olmaz mı bilemem ama söylemek istedim.

Kaynanan sizde kalırsa surat yap soğuk ol.yani durumdan memnun olmadığını belirt.ama bence kalmasını kesinlikle izin verme.insan evinde rahat olamaz ki...

her gece sorun sorun sorunnn olur,arkadaşın taktiği iyi ,eşinle yakınlaşma rahat olamıyorum,sesımızıde duysun gece odamızda tam olsun (özür dilerim açıkça yazdım) dersın

işiniz zor allah sabır versın, turk aile yapısında erkek egemen gorulur,ılk once ona konu teslım edılır,kendınızı yoksayılmış gıbı görmeyın ne kadar modern olsakta

kv. sızın oğluyla evlılık yapmanızı onayladımı bılmıyorum ama okuyunca aklıma şu geldı: sizimi istemıyorlarda memelektınıze donun dıye bu saçma yollara başvuruyorlar, bezdiririz döner gıder dıye:26:

bebegınızde varmış ama

Evlenmeden önce beni beğendi.İzin verdi oglunun evlenmesine...Sonra işte hep değiştermeye çalıştı beni.Olmadı.Bilmiyorum artık neler geçiyor aklında...Ama inşallah o kadar da kötü biri değil.Çünkü eşimi çok seviyorum ve asla ayrılmak istemiyorum.

Son düzenleme:
Selam cnm uzuldum suna uzuldum o bir anne seni sewmesede saygiyi hakkediyor duymicaksin ne yapicaksin evde tekmi kalicak biraz esinide anla iki aksamda birgelsin de ne bileyim ben rahat edemem de tavir alirsan sen kotu olursun bukesin net..istemediginde suclu sen olucaksin.ben kaynanami sewerim anam derim hic karismaz aradigimda fesatlk yapmaz bizi bize birakir.demekkili onlar biraz dusuncesiz ama buyugumuz sen bir al gonlunu eesinin hatali cok hatali sana sormadan evet dedigi icin ama alttan alicaksin oglanda var.neyapicaksn arkdsm evlilik boyle sesini cikaricaksin ama usulune uy fevri olma

umarım sizi üzmeyecek şekılde durumu çözersınız, eşinizle karşılıklı oturup konusun , 1 -2 gece olsa neyse ama her gece bıze sorun yaratır,diyin ,durumun butun artılarını eksılerını konusun bencede ,başından kabul etmeyın ,özel hayatınız var sızınde hakknız gençlıgınızı yaşamak

Aceleci olma biraz sakin ol otur esinle yemege cikin konus evimizin huzuru herseyden onemli de uygun cumleler bul asabi olma

bazı insanlar yaşadıkları olumsuz tecrübelerden ders alıp gelecekte ona göre davranırken bazıları ise kendi yaşadığı olumsuz tecrübeleri başkalarına da yaşatmak isterler kayınvaliden,gençliğinde böyle bi kaynana modeliyle karşılaştıysa eğer ona göre davranıyo olabilir bana kalırsa otur konuş tatlım içinden geçenleri biriktirme anlat eşine rahat olamıyoruz farkındamısın bilmiyorum ama filan de başta baktın olmuyo surat salla kayınvalidene...

Keşke o arkadaş gibi davransaydı bana.Ben çok severdim onu.Ben tartışmak ve sorunları çıkartmak seven insan değilim...Anlaşsaydık ben hatyır diyemezdim.Ama yine de her gece bizde kalmasını istemezdim.Çünkü herkesin özel hayatı var.Eşimi zaten sabahtan akşama kadar göremiyorum...

Evet haklısınız.O gençlikte çok şey yaşadı.Hep beraber oturuyorlardı.Belki de kaynanası gibi davranmaya çalışıyor bana.

gercekten olgun kendini bilenleri haric tum kayinvalidelere evi kapat yanima yerles de kosa kosa gelir:)ilk esinizle konusun,cinsellikle aklini celmek de bir yere kadar,sinirlarini cizmek lazim bu isin..benimki de esim tum herseyini karsiladigi halde ben asla sana bakmiycam dememe ragmen hala laf sokuyor arada:))mantik su ben baktim o da bana bakacak:)ALLAH herkese kendini bilen fedakar,bencil olmayan kayinvalide versin

evet sinir bozucu bi durum özellikle eski yaşadıklarınız göz önüne alınınca. ama şunuda düşünün babası eşinize annen geceleri sizde kalsın dediğinde eşin dur bi karıma sorıyı diyemezzdi. yada hayır kalmasında diyemezdi. kv kp terbiyesizlk etmiş bisürü genç bayan var geceleri yanlız olan benim annem 67 yaşında tek yaşıyo. ama işte gel görki oğluna söyleyince neyapsın kocan öyle bi tarzda söylemişlerki eşinin ikinci bir cevap hakkı olmamış. eşinle bu konuda hiç tartışmayıp kv size gelince bir kabahat yaparsa eşine söyleyip kv ne de cevabını vermeliyidn. böylece eşin anne bu kız senin gelmene bişey demedi ama sen onu böyle şeylerle daralttın derdi.

gece sizde kalır, kalmışken gündüzde oturur, hergün gel-git zor oluyor der iyice yerleşir size..kadınlığınızı kullanmanız ne kadar işinize yarar bilmiyorum ama inşallah kayınpederinizin işi olmaz yoksa kurtuluşunuz yok gibi gözüküyor.. sonuçta oda annesine seni istemiyoruz diyemez

kabus gibi gerçekten..
belli et rahatsız olduğunu...
arada kalsa tamamda her gece kalacaksa ayrı eve çıkmanızın ne anlamı kaldı şimdi...
neyse allah yardım etsin..
inşallah çözülür bu durum..

Yardım etmeye çalıştığınız için çok teşekkür ederim herkese...Bugün eşim izinli.Gündüz oğlumuza bir iki şey almaya gidecez.Gezeriz hem de...Gönlünü alayım.Akşam da o konu konuşmayı istiyorum.Ama yalan söylemeyim hayır diyecek gibi geliyor bana.Annesini kırmak istemez.Bilmiyorum kızlar vallahi kafam çok karışık.Bazen öyle düşünüyorum Belki anlaşırız diye.Ama sonra yaşadıklarımı hatırlıyorum...Onları düşününce hiç bi umudum kalmıyor...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…