Kaynanam bizde kalacakmış :(

Eşinizle açık açık konuşun artılarını eksilerini..o kadar çok yanlız yaşayan insan varki herkes birinin evinemi yerleşsin..gece yatıları tam güne dönecek...ve kv evinize yerleşecek gibi duruyor..uyumsuz bir insan olduğunu söylüyorsunuz yüz surat göstermeyin gelecekse haftada 1-2 gece gelip kalsın..

hiç mantıklı değil ne yani eşin gece vardiyasında çalışsa sende oraya mı taşınacaktın? Madem evler yakın kendi evinde kalması doğru olan ayrıca ilk baştan çizgiyi çizmezseniz ilerde çok zorluk çekersin. Dikkatli ol ve sakin konuş eşinle güzelce anlat arkadaşım. Hatta mümkünse bu konuşmayı dışarda yapın evde konuşursanız tartışmanız büyüyebilir.

koskoca kadın yalnız kalsa ne olacakmıs yanı ben 25 yasından berı cocuklarımla yalnız kalıyorum esım yurtdısında gorevlı kızlarımın bırı 3 yasındaydı dıgerı 6 aylıktı ben yalnız kaldım ve evımın kapısı nasıldı bılıyor musunuz anahtarı falan unutunca bır ıteleyıp acabılıyordunuz ama hamdolsun hıc bırsey de olmadı 7 yıldır yalnızım alıstım artık allaha emanetız sonucta
ben olsam razı olmam razı olmadıgımı da esıme belırtırım bu arada bunu sızın ıcınde bulundugunuz duruma ıstınaden yazdım yoksa benım kv nısan ayının basından berı yanımda temmuzun basında gıdecek ve ben gozune bakıyorum vallahı gıtmesın dıye ama sıkılıyor tabıı dogum ıcın geldı bana ve cocuklarıma bebek gıbı baktı ben ısterım kı hep benımle kalsın ama kalmıyor:KK43:

Tek yapabileceğin şey kaynananı kabullenmek bu konuda:KK55: Yani onlar değişmiyor maalesef, sen sabırlı olmak zorundasın. Bazı dediklerini duymamazlıktan gel, görmemezlikten gel. Yapacak bişeyin yok, çünkü eşin de gelsin kalsın demiş. Sen ne dersen de karar verilmiş baksana:KK31:
İnşallah büyük sorunlar olmaz, iyi geçinirsiniz ne diyeyim

koskoca kadın kendi evinde kalamıyormuymuş ya
ne işi var sizde
bişey olursa arar eşin gider
evleriniz yakınmış ne gerek sizde kalmasına

geçici bir süre gelse kalsa idare et derdim ama ne kadar kalacağı belli değilmiş sende haklısın evinde rahat edemezsin sakin bir dille eşinle konuş canım bu şekilde rahat olamayacağınızı mnahreminizin özelinizin olmayacağını söyle tartışmadan annesini kötülemeden konuş canım ara sıra gelsin kalsın ama her gece olmaz de umarım çözüm yolu bulursunuz:KK31:

Eşimle bugün konuştuk...Tekrar çok kötü tartıştık.''O benim annem ve istediği kadar burda kalacak.Sen kabul ediyorsan etmiyorsan da o burda kalır.'' dedi...Ben o kadar sinirlendim ki ''O zaman onun yanında yatarsın korkmasın diye'' dedim.O ''Tmm,yatarım.Yada ben onların evinde onunla kalacam.SEn tek başına burda kal'' dedi...şoktayım.

ne diye anlayışsız davranırlar bilmem..
ne işin var senin oğlunun evinde ?
tamam gelsin yesin içsin ama kalmak ne..
Allah yardımcın olsun cnm..Hatta Allah kurtarsın..

keşke eşinizle tartışmasaydınız bu konuda kaybeden taraf olacağınız baştan belliydi, bu fikre alşmaya başlayın bence çünkü annesine kalamazsın diyemez.

Ben taktik olaylarını pek sevmem ama senin bu konuda stratejik davranman şart.Aslında en başından istemiyorum diye söylemeseydin daha iyiydi.Hani senin kv bir sorunun yokmuş gibi gösterip eşine geceleri rahat olamıyorum diye kendine yaklaştırmayacaktın bakalım eşin kaç gece dayanabilecekti annesinin sizdeki varlığına:)Şimdide sen geri adım atma gitsin annesiyle yatsın koyun koyuna eninde sonunda dönecek kürkçü dükkanına biraz sabret

Şimdide sen geri adım atma gitsin annesiyle yatsın koyun koyuna eninde sonunda dönecek kürkçü dükkanına biraz sabret

İnşallah! Dünden beri konuşmuyor benimle.Gece işten geldi ve odamıza bile girmedi.Ayrı odada yattı.KV daha gelmedi.Yarın yada bugün gelip kalacak...Yarın doğum günüm de var.Bakalım yarın da mı konuşmayacak benimle...

arkadaşım hiç canını sıkma.amaaaaa kv size geldiğinde hiç rahatını bozma.o yokken evde nasılsan öyle ol.o evin senin olduğunu, ne istersen onu yapacağını göster.kendisini misafir gibi hissetsin.sen sürekli siz misafirsiniz şunu yiyin şöyle buyurun gibi mesafeli yaklaşın. eşinizede gayet soğuk davranın ki anlasın hatasını.

hamile kadına sen evde tek kal ben gerekirse anneme giderim demek nasıl bir mantık.sakin ol.planlı ol.

Hem kaynanam hep öyle diyor ''Burası oğlumun evi demek ki benimde evimdir'' ...Yada'' Burası da kendi evimiz.Elin evi değil ki ''...

Fikriniz çok güzel.Yalnız hamile değilim :) Oğlum var.11,5 aylık :)

pardon dalmışım olsun küçücük bebeğiniz var.benim için aynı değerde:) alın oğlunuzu geçin başka odaya.oyunlar oynayın neşeli sesler çıkarın.gülün falan. onlarda otursun başbaşa.sıkılsınlar.hizmet etmek içinde paralamayın kendinizi.

Öyle yapacağım dediğiniz gibi...Onlar birbirine bu kadar düşkünse ben onların karşılıklı sevgisini bozmayacağım...Bakalım ne kadar dayanacak sevgili kocacım...

Eşini de anla canım annesi sonuçta ne diyebilirdi Hayır istemiyorum diyemezdi sanırım hemde babasına. Sana tavsiyem Soğuk savaş yap. Yani sinsice belli etme istemediğini bu kez eşine karşı suçlu olursun.(Sonuçta annesi annemi istemiyor falan diyip sana düsman olmasın) Tatlı dille anlat. Eşini uyar geçmişte yaşanan sorunları tekrar yaşamak istemiyorum de senden taraf olsun. Böylece eşin her ne olursa olsun seni savunacaktır. Kaynanan ne derse desin umrunda olmasın aksine gül geç daha fazla sinirlenecektir :KK36:

Eşimle bugün konuştuk...Tekrar çok kötü tartıştık.''O benim annem ve istediği kadar burda kalacak.Sen kabul ediyorsan etmiyorsan da o burda kalır.'' dedi...Ben o kadar sinirlendim ki ''O zaman onun yanında yatarsın korkmasın diye'' dedim.O ''Tmm,yatarım.Yada ben onların evinde onunla kalacam.SEn tek başına burda kal'' dedi...şoktayım.

Canım bunu okumadan yazmıştım sana cevabımı. :KK53: Sana dediğim gibi eşine karşı kötü görünme sinsice yap yapacağını eşine kendini bağlayarak yoksa işin çok zor :KK50:

X