kaynanalar neden gelinlere istedikleri gibi davranırlar

peppecura

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
24 Nisan 2008
167
5
offf kızlar şuan kaynanamdan o kadar nefret ediyoorum ki maalesefte altlı üstlüyüz dün annnemler ailecek bizi iftara çağırdı bizim evle annemlerin evi biraz uzak kaynana araba yok baban gitmez dedi geçen ramazanda yaptılar bana ama o zaman araba vardı yine gelmedi neyse oda bana bende misafir çağırmayı düşünüyorum dedi bende ama annemler bizi bekliyo annemlere gidip gelelim diğer gün çağırırsın misafirlerini dedim bakalım dedi yukarı çıktı sonra bida uğradı baban gelmiyo sende gitme annene ben misafirleri çağırdım yani benim ailem hiçe sayıldı hergün iftara yukarı çıkıyodum sinirlendim çıkmadım iftara bugünde benden yardım bekliyo napcamı bilemedim kocam ALLAH tan destekliyo beni anlıyo hatta sen annenlere git dedi bende tatsızlık olmasın şimdi napalım dedim şuan yukarı çıkmam gerekiyo ama inanın hiç yüzünübile çekmek istemiyorum bugün bi geçse offffffffff sen sabır YARABBİM

Senin evin ondan ayrı değil mi,
Kendi evinde dur çıkma yukarı ,
Madem annene gitmiyorlar sen gitseydin....
Eşinde sana hak veriyorsa sorun yok...
Otur evinde...

Niye çıkıyosun yukarı arkadaşım.Eşin anlayış göstermiş, çekip gitsenize annenlere.Birde yardımamı gidecen?Yok artık.Valla giderim erkenden anneme, ona yardım ederim.Tatsızlık çıkaran çıkarsın.

Neden annene gitmekten vazgeçtin :uhm:
Siz bukadar taviz verirseniz o da size "annene sende gitme" deme hakkını bulacaktır tabi.

Senin ve kocanın bu akşam annenlerde olmanız gerekiyor iftarda canım..

Sonradan sonraya bile bile neden misafir çağırıyor ki? Hadi o çağırdı, sen ve kocan neden kendi planlarınızı bozuyorsunuz ki?

Baştan nasıl başlarsa öyle gider.

Fazla birşey söylemeye gerek duymuyorum..

Arkadaşım sen şimdi iftarı annenne değil de kayınvalidenle yaparsan kayınvalidene daha sonra yapacakları için cesaret vermiş olacaksın..
Nasıl olsa bu kız ben deyince dediğimi yapıyor,emrivakilere devam edeyim diye düşünür..
Bu yüzden kayınvalidene kendi başına iş yapamayacağını ve seni yok sayamayacağını göstermek adına bugün eşinle annenlere git..
Böylece bir daha kendi başına iş yaparken 2 kere düşünür..

Pes doğrusu...:1no2:
Siz sakin birisiniz sanırım.Kayınvalidenizin bu tutumları karşısında eşinize vıdı vıdı yapmadığınız için eşiniz sizin tarafınızda sanırım.:CüvCüv:
Ben yapılan haksızlıklara karşı çenemi tutamazdım açıkçası.Çok üzgünüm çoookKayınvalidelere biraz ''insaf'' lazım diyorum...kaydirigubbakcemile5

birkaç saat yardım ettikten sonra benim gidip hazırlanmam gerekiyor çünkü akşam iftarda annemlerdeyiz de ve çık..

kesinlikle eşinizle birlikte annenize gitmelisiniz, doğru olanda bu zaten önce anneniz çağırmış
hayatınıza yön vermesine izin vermeyin sakın sonu gelmez..

kıızma arkkadaşım ama sizi anlamıyorum o kim oluyo da sen de gitme annene diyebiliyo yaa. e şimdide bi de bunun üstüne yukarı çıkmayı düşünüyorsun e senin gibi gelini olursa o daha çook başına buyruk işler çevirir. biraz kendinize gelin arkadaşım haddini bilsin biraz yaaa. git annene kocişinide al yanına misler gibi ohh git annene o kalsın dımdızlar arada. mesafeni koy araya kendi hauatını kendin yönet kaynana denen o canlılar değil

:eek:klava:valla giç umrumda bile olmaz çeker giderdim anneme, kim oluyoki
bana sende gitme dicek Allah Allah acayip sinir oldum:eek:klava:

sen zaten ipleri onun eline vermişsin...
hala anneme gitmeyeyim yukarı çıkıp ona yardım edeyim diyorsun kusura bakma ama sen böyle davranmaya devam edersen kaynananın yaptıklarına da kızmayacaksın...
eşinle annene git bence kayınvalidene yardım etmek yerine de bi kurabiye börek bişey yapıp annene götür bence.

arkadaşım kaynananda ne işin var
al eşini git annenlere iftara
kaynananla göbektenmi bağlısınız
annenlerede onların misafiri geldi sadece biz geldik dersin tamam işte
sen şimdi gitmezsen annenlere ilerde yine böyle bişey olduğunda hah yine bi iş çıkarayımda yine gidilmesin der
sen ne olursa olsun git annenlere eşinle
yazık oda hazırlanmıştır
hiç iftara davet edilip gitmemek olurmu:nazar:

yüze vurmayı sevmem ama '''kayınvaldene geçen yıl yaptığını da hatırlat '''
siz bilirsiniz ben gidiyorum de
ve kesinlikle eşinle git!!!

kayınvaldene gelen misafir yakın birileri ise daha sonra konuşma arasında sıkıştırırsın ''kusura bakmayın benim davet daha önceden belliydi ''diye :dilcikar:

Bence de arkadaşım kalk annenlere git kaynanın da hain planı suya düşsün. oraya gittiğini öğrenince de hırsından çatlayıvarsin orta yerinden bu mübarek günde bile rahat durmuyolar ya:eek:klava:. Allahım kaynanasından çeken bütün gelinlere sabırlar ver ve durup durup nereden huzursuzluk çıkarabilirim diye aranan kaynanalara da fırsat verme yarabbim.

ahhhhhhhhhh lütfen ya ne işin var yukarıda o saygısızlık yapmış snde gidip teşekkur et barı bn olsam asla gitmezdım giyınır anneme gıderdım çağırmasaymış mısafır

neden böyle yapıyo çunku sen gelınsın o ne isterse onu yapıcaksın yeterkı gönlu hoş olsun ezmeye devam etsın

yokyaaaaaaaaaaaaa benı anam elin evınde dert çekeyım dıyemı doğurdu kocanda desteklıyomuş daha ne istiyosunnn

pardon patladım galıba ama çok doluydum dun eşim yola gıttı eltım ordaymış annem çağırıyo eşin yola gıtmış buraya gelcekmişin dedi tepem attı gelmıyorum ben dedım kestım attım daha ne aradılar ne sordular
bu ne ya emır gelıyo gelın gıdıcez olduuuuu eşim yoksa anneme gıderım nıye sıze geleyım evlendık dıye benım sıze gelme mecburıyetımmı var eşim yolda dıye. nerde rahatsam oraya gıdeerım kaldıki kendı anneme da gıtmedım evde oturdum ama o anneme gıttım dıye kesın arkamdan attı tuttu çok fenaaaaa çoooooooooooooooooook
anlatılmaz yaşanır asla anneme gıtmemı ıstemez bana bişe dıyemez ama zaten umramda da değil:kızgın:
sadece annesı olduğu için saygı gösteririm benım hayatıma karışma hakkı vermem

X