Kaynana sorunu

Düğün gecesi kaldık sonraki gece onlarda kaldık bilemiyorum adetleri öyledir diye sorgulamadim

Bu nasıl bir adet olabilir?
Eşinizin annesi, anneannesi, babaannesi de mi ilk gece otelde, sonraki gece eş ailesinin evinde kalmış mesela? Öyle köklü bir gelenek ki bozulması teklif dahi edilemiyor mu?

Üstüne gidip temizlik yapmışsınız. Sonra yaptığınız atarlar garip.
Kayınvalidemin evindeki süpürge nerede bilmiyorum bile. Annem de babaannemin elindekini bilmemiştir hiç.
Kadınlar ailede köle gibi, yengesi de öyle, kendi ailemde böyle bir şey görmedim deyince inandırıcı olmuyor.
Mesafe koymak istiyorsanız insanlarla kavga edip aranızı bozmanıza gerek yok. Gidip elalemin evini temizlemeyeceksiniz, bu kadar basit.

Düğün gecesi otelde kaldık ama sonraki gece onlarda kaldık sorgulamadim açıkçası adetleri boyledie diye
O zaman sorgulamamaya devam etseydin bi zahmet. Valla bastan sınırlarını cizmeyene herkes her seyi yapar. Bizimkiler de hic adap bilmedikleri icin düğün öncesi gelip orda kalmami, dugun sabahi gelip almanin zor olacagini (3 saat mesafe) soylemislerdi. Beni ilgilendirmez, ben düğünden onceki son gecemde anamin babamin evinde degil de bi akrabanizin evinde sığıntı gibi kalip, el alemin evind ekalkip hazirlanamam düğünüme dedim. Dugun sabahi toplanip geldiler sabahtan aldilar beni. Baya bozuldular, ama banane yani. Düğünden sonra gece gece gidemezsiniz evinize(6 saat) dediler, kalın evi bosaltiriz biz rahat edersiniz falan filen dediler. Düğünün ertesi sabahi kalkip kaynana kayinbaba göremem ben dedim, esimin memeleketinden 2 saat ötede ara mesafede bi sehirde otelde kaldik, ertesi sabah eve geçtik. Olmasi gereken bu çünkü

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…