Kayıp ria

muge42

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
12 Nisan 2023
30
2
34
Merhaba arkadaşlar başımdan geçen bi olayı hastane odasından yazıyorum. 5 sene önce hormonlu spiral taktırdım. Bu sene süresi dolduğu için çıkarttırmak istedim. İlk gittiğim doktor ipi yok bi aletle çıkarmayı deneyelim şu gün gel dedi gittim uyusturmadan bildiğiniz kürtaj yaptı ağrıdan bayılır gibi oldum kustum kafam döndü. Neyse 3. Gittiğim doktor anestezi ile deneyelim dedi kanlar verildi anestezi ile görüşüldü ameliyathaneye gittim sonuç yine hüsran yok yok yok. Ameliyathaneden çıkarken histeroskopi ile çıkarılması gerekli dedi.4. doktora gittim anlattım başımdan geçenleri histeroskopi için kanlar alındı anestezi ile görüşüldü ameliyat öncesi sonda takıldı ben genel anestezi olur diye düşünürken spinal olacağımı ameliyathanede öğrendim neysebdedim bitsinde yeterki herşeye razıyım ameliyathanede duyuyorum sesleri yok diyo doktor cuma gördüğüm spral şuan yok diyo anlayacağınız yine hüsran. Başına böyle bişey gelen varmı biraz uzun yazdım kusura bakmayın

benimkinin de ipi kaçmıştı doktor ufak orak gibi ucu olan bi aletle çıkardı bi de antibiotik vermişti....

Şuan çok korktum. Hormonsuz 10 yıllık taktırdım 6 ayda bir duzenli kontrol ettiriyorum ama gözlerim fal taşı oldu okuyunca. Vücutta olan bir cisim nasıl yok ? Nereye girecek nokta kadar küçük bir şey de değil ki ultrasyonla falanda mi çıkmıyor. Nasıl fark ettiniz çıkartmak istediğinizde mi fark ettiniz olmadigini?

Korkma bacım ben 10 sene sağlıkla kullandim. Yerine güzel yerleşen ria sorun olmaz Allah'ın izniyle

Bende şuan çok korktum hormonsuz taktirdim 1 yıl önce. Yıllık kontrole de gitmedim.

Çok geçmiş olsun takilmadimi acaba ya nereye gider çok üzüldüm Allah yardımcınız olsun. Takan doktora gidip görüştünüz mü

.4. doktora gittim
M muge42 , basit direkt karın grafisi (röntgeni) çektirerek spiralin rahminizde (vücudunuzda) olup olmadığını anında öğrenebilirsiniz. 4. doktorun da bu film işini atlamış olması imkansız. Nadiren de olsa düşmüş ve farketmemiş olabilirsiniz, bu arada iyi ki hamile kalmamışsınız.

Muhakkak yıllık kontrollerini yaptır bacım ihmal etme ben 10 sene sağlıkla kullandim çok sukur

İkinci operasyon oldu laparoskopi ile çıkarıldı. Bağırsakların arasından bulundu. Doktor rahimde yara olmadığını en az 2 yıl önce batına geçtiğini söyledi

Kontrolleri aksatmamak lazımmış ben sağlıkçı olunca bişey olmaz deyip umursamadım beni buldu işte ama sonunda çıktı şükür

Kontrolleri aksatmamak lazımmış ben sağlıkçı olunca bişey olmaz deyip umursamadım beni buldu işte ama sonunda
USG de görünüyordu o yüzden röntgen çekilmemişti en son röntgende sol alt kadranda tespit edildi laparoskopiyle alındı

Takan doktora da gitmiştim ama rahimde olmayan şeyi rahimden çıkarmaya çalıştı hepsi çok teşekkür ederim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…