Kayinvalidenin ismini çocuğuna vermeyince gelişen durum

Keşke.... eşime bu kadar şey arasında kızamıyorum yani kızıyorum ama yine de suçlu göremiyorum onu. Çünkü görüyor biliyor bir ara çakılı kadro çalıştığı için iş değiştirme peşine kendisi düştü ve şunu dedi : Ben ana baba hakkından cok korkuyorum dönüp bakıyorum gelmişler 60 70 yaşına degismezler bizi böyle yetiştirdiler büyük ne derse o yanlışta olsa büyük büyüktür doğru değil bu ben de biliyorum ama kötü olmaktansa hiç değilse başka şehirde olayım iyi köyü gunlerinde yanlarında olayım başka çare yok. Onda evlat acısı sende kuyruk acısı hikayesine döndü bu mesele artık.

Dengeyi kurabilirdi yine de. Pasif kaldığını düşünüyorum. Ana babaya karşı alikiran baskesen olmasın ama bu kadar da olmaz. Eşim cuma günü evlerine gitmiş cumartesi gitmemis pazar günü telefon açıyor baba nasılsınız ne var ne yok babasının cevaba bakın : Eve geldiğin mi var ulan nasıl olacağız hastayız ikimiz de .

Yahu bu adam bekar değil otelde orda burda kalmamış bu adam evli. Üstelik cuma gelmiş , ctesi gelmemiş , pazar telefon açmış ne istiyorsunuz ne bekliyorsunuz. Ama o fırça karşısında eşim ağzını açıp yahu baba evimdeyim nerde olacagim eşim var hamile evlendim ya ben her gün her gün gelemem ki aradım ya hastasiniz arasaniza geleyim ihtiyacınız var mı bakayım diyemiyor....

Kestim iletişimi her yoruma bir şeyle dönüp cevap veriyorum dert adamı soyletiyor belki ama eşim direniyor annesinin doğum gününe gitme planı hayali daha doğrusu yılbaşında eve davet etme birlikte yeni yıla girme gibi . İlişkiler düzelsin diye benden bekliyor ısrarla diyorum annenin lafları bitmiyor bitmeyecek. Başa sarıyoruz hepsini yanında olanlar dahil evet hak veriyorum sana ama napayım ben onu da uyardım diyor ama annesi düzelmiyor.

Burada doğumdan çıkar çıkmaz aileler ziyarete geliyormuş. Bizde 40 çıkınca gelinir. Sizi bizi de yok örf adet mantıklı ise uygulanır. Hastaneden çıktık sezeryan doğum yapmışım ajitasyon yapacak değilim bilirsiniz anlarsınız durumu bazı sorunlardan dolayı genel anestezi ile doğuma aldılar zaten doğumdan bir gün sonra eve geliyoruz hastaneden çıktık daha yoldayız teyzesi aramış yarın geleceğiz. Eşime eve gelince dedim 40 çıksın öyle kabul edelim misafirleri olmaz mı daha annemler yolda başka sehirdeler henüz yoldalar. Tamam dedi . Mesele oldu... Nasıl olur böyle bı şey yapar eşim. Ve aynı teyze 50 li yaşlardaki çocuklarını da organize ederek onlar bizi kabul etmediler biz pis miydik görmeye gidelim dedik 40 I çıksın dediler madem mevlidine de gitmeyeceksiniz kinine bürunduler. Ben anlamıyorum ben çözemiyorum dedigim her şeyde bı yanitim oluyor tepkilerimi koyuyorum ama daha yeter bu kadar da olmaz pes diyorum kendimden şüphe ediyorum ben mi hata ettim diye...

Boşverin en doğrusunu yapmışsınız. Saygısız insanlar gelmezseniz gelmeyin çok meraklıyım size deseydiniz

Bizim ülkede eskiden köylerde kırda büyüklerin ad koyma çok yaygınmış.Ama artık eski eskide kaldı.Devir değişti.Artık gençler çocuklarına kendi istedikleri isimleri koyuyor.Çevremde hep öyle.Bizlerin aklına bile gelmez karışmak.Anne baba ne isterse koyar.Bu şekilde konuşun kv ile.Amma meraklıymış ismini koydurmaya.Bunlar bitti artık sevgili kv yeni dünya yeni isimler diyeceksiniz.Bunun içinde kendini üzmesin ...ne kadar saçma bir olay kv nizin tabi tavrı..sizin değil...Hiç düşünmeyin bile...bebeğinize odaklanın...

Çok teşekkür ederim . Her kelimenizin doğru yol gösterici olduğunun o kadar farkındayım ki... Hamileliğimin ilk aylarından beri yaşadığımız pek çok sıkıntı oldu eşimle değil ailesi yüzünden evime taşan huzursuzlukla. Ve gerginlik tartışma vs derken pek çok sonun eşiğine geldik. Uysal başlı biri ile yol almayı secip annesinin huyunu bilerek hareket etmesi daha huzur verici bir hayat sağlardı eşime eğer tüm süreçte beni itip kakma yolunu secse idi. Fakat onun adına da üzülüyorum açıkça söylüyor bizi böyle yetiştirdiler büyük ne derse o en aykırı olan benim itiraz ediyorum bildiğimi okuyorum anne baba hakkından korkuyorum arada kalmak istemiyorum . Eşime gösterdiğim ılımlı anlayışlı tavrı ailesine artık gosteremiyorum . Ben eşimle evlendim annesiyle değil. Eşim de eğer evliliğini ve anne baba ile iletişimini birbirinden ayırarak yoluna devam ederse 2 ayrı ev olduğumuzun kimsenin kimseye hesap vermeyecegi herkesin kendine bir aile reisi olduğu gerçeğinin farkına vararak yoluna devam ederse ne ala... Sustuklarimin arasında olmaz bu kadar da olmaz ben mi bir kere soğudum yanlış anlıyorumlar vardı biriktirmisim bakiyorum hiçbirini de yanlış anlamadım.

Daha istemeye geldiklerinde evdeki küçük yeğenime bakıp ki evde 4 yeğenim var kız olanına bakıp niye annenizin adını koymadiniz diyen mizaç benim kayınvalide ... Ne gerek var niye koysun abim annesinin adını . Koymak istememiş koymaz . Kendi emelini daha o gün belli etmiş demek ki diyorum .

Siz kusura bakmayın başka bir şeyin siniriyle yazıp lohusa olduğunuzu atlamışım hakkınızı helal edin.

Helal olsun tabiki haklik bir durum yok doğru bir şey dediniz ayrıca :))) yazım imla içler acısı halde hakikaten orada

Kv nin seni gönül rahatlığıyla uzmesinin büyük sebebi eşindir bence . Hala doğum gününü kutlama çabası da daha çok problem yasayacagini gösteriyor. Adam pasif duruşlu anladığım kadarıyla annesine tepki gosteremiyor

Çocuğa isim vermek anne babanın hakkı.
Ben öyle babaanne dede adı vermeyi sormayı falan doğru bulmuyorum.bu hak anne ve babanindir.
Kanunda bile böyle geçiyor.
Benim babaannem de babama " cocugun ismi X olmazsa sütümü helal etmem " demiş biri. sonunda ismime on ad olarak babaannemin ismini koymuşlar.
Ben seviyorum ama annem tabi çok üzülmüş.
Kardeşime de dedemin ismini koymak istedi.
Annem dedemin ismini beğeniyordu ve dedemi sever normalde.gercekten önceden sutumj helal etmem e gelmeseydi olay , dedemin ismini koyardı.
Ama daha önce yapılan terbiyesizlikten dolayı kardeşimin ismini koydurmamakta direndi.
Bu defa babaannem bütün köye kardeşimin ismine dedemin ismini ekleyerek çift isimmis gibi yaymis

Kardeşim bir gun köyde ağladı. Anne benim ismim "XY " imiş diye. Annem de hayır oğlum senin adın " X' diyerek anlatmaya çalışmıştı

Yani resmen saçmalık büyüklerin yaptığı.

Hakikaten eşinizin abisine ve eşine de benim aşımı koyun diye tutturmamış mı kv? Ve eşiniz kv asını koymamayı hata olarak görüyor eşiniz idare edeceğine anasını tedavi ettirsin
Abi stratejik zekaya sahip. Daha doğrusu evlilik bilinci ile hareket ediyor. Hiçbir aile içi durumu paylaşmıyor anne baba ile buna sağlık dahil. Eşinin yaptığı dusukler dahil anasının çenesine düşürmemis adam . Bir bildiği var demek ki... cunku anne baba profilinde harcadigin paraya varana kadar müdahale etme laf söyleme profili var. Mesela bizde iken eve kargo gelmiş KV açıp bakacak nerdeyse soruyor koliye gidiyor geliyor dokunuyor yazıları okuyor . Verdigim cevap lazım olan şeyler internetten alıyorum . ( Ben adım adım alsiverisimin ifadesini vermek zorunda değilim merakı her şeye karşı zalim değilim böyle cevap mi olur diyceksiniz esimle dışarıda yemek yememe bile laf söyleyen karışan bir tip ) Sonra vay efendim size niye çok kargo geliyor oğlum olma bu böyle lafı vs.... :))))))) Büyük oğlu zaten başka şehirde yaşıyor. Eltimin de vurup indirme lafları çok ... İlk başta yadirgamistim ama demekki insanı o hale getiriyorlar diyorum şimdilerde. Eşim bana annem babam dedi oğluna kızına bizim adımızı ver ama abim koymadı diye bir şey anlatmadi. Sadece ben eşime büyük olan abin oğlu da var kızı da var o verseydi madem aristokrat aile hükmünuz var dediğimde o hata yapmış ayıp etmiş bende mi yapayım demişti.

Esin senin yanindaysa hicbir sorun yok, duyma bile. Ötsün dursun. Eşin anasını savunursa ona dünyayı dar et, sinirini ondan çıkar. Kaynanayla oyle veya boyle asla muhatap olma

Esin senin yanindaysa hicbir sorun yok, duyma bile. Ötsün dursun. Eşin anasını savunursa ona dünyayı dar et, sinirini ondan çıkar. Kaynanayla oyle veya boyle asla muhatap olma
Eşim yanımda çoğu zaman. Ama büyüktür diye anadır diye mi bilmiyorum nasıl yapıyor ediyor düşüyor arada ve evde sorun oluyor. Mesela bu kadra şeye rağmen çocuğu aşıya götürdük çıkışta annemlere gidelim dedi gitmedim . Biliyorsun iletişimi gitmek istemiyorum dedim peki dedi eve geldik gerginliği devam ediyor bu sebepten değil başka bahanelerle bı tartisma çıktı aramiZda yine. En son bugün patladım yine. Siz olsanız bu durumda yeniyilmis gelmesin aman diyorum artık. Yeniyilda gider misiniz o eve . Hiçbir muhatabiyetim kalmadı artık annem burada iken ki doğumum acil oldu benim kontrole gittim doğuma aldılar eşim ailemi aradı haber verdi kontrol değil doğuma aldılar acil diye annemler yola çıktı başka şehirden annem gelmiş evime KV giderken anneme " aha al emanetini haydi bana güle güle " diyerek çıkmış evden. Bunu bana diyen anlatan eşim annem değil. Anneme sordum evet öyle dedi boşver yaşlı kadın ben de şaşırdım zor kadın çok zor kadın bilmem nasıl olacak bu iş benlik bir şey yok kötüye yorma ben hiç duymam bile demisse demiş napalim dedi. Eşim dedi bana kaldırmış annene böyle diyor çantasını alıp kaçarken bayrak mi teslim ediyorsun sen diye ben tartıştım senin her şeyden haberin olmuyor ben yeri geliyor konuşuyorum düzelmiyor toplanmiyor ne yapayım dedi mesela ..

İnsan evladının çocuğuna nasıl böyle diyebilir pes ya !! yani yeni doğum yapmış kadının başka derdi yokmuş gibi kv tribi mi çekecek

Bence Erzurumlu da olabilirler nereden bildiğimi sormayın
İşte düşünün ya adam ana babasının adını vermemeyi hata olarak görüyor gırtlaklarım ben bunu söyleyen adamı. Abi akıllıymış suç kocanda bacım hiç kızma kv ne o manyak zaten manyaklığının gereğini yapıyor seni onun dilinden koruması gereken pasif kocan

Marstan mı getirmiş kız kayınvaliden çocuklarını. yenidoğan nasıl cisss desin

Ben böyle bir adamla 15 senedir evliyim, iyi anlıyorum sizi.
Yuvasına bağlı bir adamsa, dik durarak , biraz yontarsınız, düzene sokarsınız ama %100 değiştiremezsiniz. O yüzden kendinize edersiniz, sağlığınız da huzurunuzda kalmaz. Benim genel olarak duruşum bellidir, bu duruşu kabul ettirmek kolay olmuyor , yıpranıyorsunuz illa ki ama karşı tarafta , eşinizde artık işlerin onların istediği gibi gitmeyeceğini anlıyorlar.
Eşiniz duygu sömürüsü yapmaya devam etsin, boşverin sağlam durun, dertte etmeyin, herkes paşa paşa alışacak.
Ya da eşiniz kendi çekirdek ailesinden vazgeçecek. Kimse kimsenin ailesine kul köle olmak zorunda değil, kendisi gerekiyorsa arasın , gitsin , ailesinin gönlünü hoş tutsun, başkası mecbur değil.
Kolaylıklar ve sabır diliyorum.

Marstan mı getirmiş kız kayınvaliden çocuklarını. yenidoğan nasıl cisss desin
Söylüyorsun acikliyorsun kasları uygun değil bir kere mümkün değil anne diyorsun yokkkkk ben bilmez miyim ben yetiştirdim ebeler de sasiriyordu deyip devam ediyor . Ne yapacaksın... Ne diyeceksin... Ben becerememisim onun gibi kilolu ve mucize çocuk doğurmayi demek ki...

Sigarasinin dumanını üfleyerek e onun Arabası da vardı ama deyip gulen bir Türkçe ile laf sokacak kadar iyi .

Küçücük bebeğiniz varken, sizin yanınızda ve evinizde mi içiyor sigarasını ? Lütfen evinizde, yanınızda sigara içmesine müsaade etmeyin; sigara içmiş haliyle de bebeğinize yaklaştırmayın.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…