Kayinvalidem ve gorumcem ile birbirimize girdik !!!!

Kaynanam ben çalışmaya başladıktan sonra her ay para istemeye başlamış eşim yollamamış, çok sonra duyuyorum. Bi gün demiş ki kaynanam '' Taş atıyor da kolu mu yoruluyor, bütün gün yata yata maaş alıyorlar. ''. Eşim de '' Sen çok bilme her şeyi bu kadar. '' demiş. Eşimin tepesi atsa kalıbı müşterinin kafasına geçiren adam, bizim yaptığımızı düşünemiyorum ya, yanarız biteriz ölürüz.

Çok haklısınız

Şimdi kadın yola çıkacak annesi büyük sonuçta bunlar yaşandı diye vicdan yapıyorum günah olur diye de üzülüyorum. Evet eşim

Vicdan yapacak bir durum yok. Görümce sizi kışkırtmaya çalışmış, siz de cevabını vermişsiniz. Tarz meselesi biraz da. Ben doğrudan kavga başlatmak yerine pasif-agresif girişirdim. İki insanın kendi emekleri ile kurduğu bir yuvanın daha değerli olduğunu filan vurgulardım mesela. Ama sizinki de yersiz olmamış.

Yalnız ben burada görümcenin söylediklerine değil eşimin söylediklerine takılırdım. Herkesin önünde, hele hele annemin önünde bana o lafı edecek adamı pişman ederim.

Biz de de tam tersi diğer eltimde kalamazlar gidemezler hep bende kalırlardı ve hizmette asla küsur etmezdim ama sorsalar o daha iyidir

Bence her şeyi bırakıp sadece şunu düşünmeliydiniz . Kim ne yaparsa evladına yapar. Size bir şey yapılıyor sa eşinize yapılmıyorsa eşinize . Bunu eşiniz düşünüp idrak edilmesi gerek. Belki ortada haksızlık vardır . Ama bu konuda hiç görüşünüzu sunmamaliydiniz . Eşiniz kendi halini düşünmüyor ki siz niye atıyorsunuz kendinizi

İki taraf da umduğunu bulamamış oturmuş yerine. Konu sahibi de bu tantanaya değmediğini düşünüyor ki şimdi pişman mevzuyu açtığına.

Biz de de tam tersi diğer eltimde kalamazlar gidemezler hep bende kalırlardı ve hizmette asla küsur etmezdim ama sorsalar o daha iyidir
Ben akşama kadar çalışıp bir de kayın aileye hizmette kusur etmiyim diye paralamam kendimi.

Vallahi öyle güzel yapmışsınız ki pat pat cevap vermişsiniz inanın içimin yağları eridi takdir ettim
Sonradan özür dileyip geri adım atmanızı hiç yakistiramadim ama

Ben akşama kadar çalışıp bir de kayın aileye hizmette kusur etmiyim diye paralamam kendimi.
Hep iyi olmaya çalıştıkça olmadı. Hep eleştirildim aile içine gorumcemler karışmaya çalıştı hep sorun yaşadım. Ne zaman kendi halimizde oluyoruz eşim kibar saygılı vs ama ailesinin yannda erkeklik yaptı galiba ayrılmayı düşündüm kaldıramadım ama anneme o sekilde konusunca bisi diyemedim ben konusmuyorum suan

Sizce tek sorun kv ve görümce mi burada? Eşinizin tavrı peki? Hepsi birbirinden beter.

Taş atıp da kolu mu yoruluyor.. cümleye bak o kadar kolaysa kendi niye çalışmamış hanımefendi. Hiç unutmuyorum bi bayram eltimle oturuyoruz saat 11gibi eltimin telefonunun alarmı çaldı. Hayırdır dedim. Sabahları uyanmıyormuş bıraksan 2-3e kadar uyurmuş o yüzden uyanabilmek için alarm kurmuş hanımefendi ben o saatte 4. Dersten çıkıyordum.. sizin kayınvalide de oğlu tek çalışırken istemiyor siz çalışmaya başladıktan sonra istiyor resmen maaşa ortak olmak istemiş kadın

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…