Kayınvalidem kayınbabayı benim bakmamı söyledi

1nbahar

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
4 Mart 2021
1.893
1.166
Eşimin babası uzun süredir hasta. Sürekli yatıyor. Tek başına ayağa bile kalkamiyor. Kişisel bakımını tuvalet ihtiyacınıda gideremiyor. Benim ikisiylede bugüne kadar bir yakınlığım olmadı. Zira esim mesafeli olmanın iyi olacağını söyledi. Kayınvalidem 3 yıldır yatan kayınbabaya bakıyor. Kendisinin de rahatsızlıkları var. Yardımcı almıyorlar durumları olduğu halde. Bizde kalmasını istiyormuş kayinvalidem bir süre Eşimin babasının. Biraz dinlenmeye ihtiyacı varmış ben şaşırdım kaldım ne demeliyim nasıl demeliyim fikir verirseniz sevinirim

Eşimin babası uzun süredir hasta. Sürekli yatıyor. Tek başına ayağa bile kalkamiyor. Kişisel bakımını tuvalet ihtiyacınıda gideremiyor. Benim ikisiylede bugüne kadar bir yakınlığım olmadı. Zira esim mesafeli olmanın iyi olacağını söyledi. Kayınvalidem 3 yıldır yatan kayınbabaya bakıyor. Kendisinin de rahatsızlıkları var. Yardımcı almıyorlar durumları olduğu halde. Bizde kalmasını istiyormuş kayinvalidem bir süre Eşimin babasının. Biraz dinlenmeye ihtiyacı varmış ben şaşırdım kaldım ne demeliyim nasıl demeliyim fikir verirseniz sevinirim
Siz de kalınca siz mi bakacaksınız eşiniz mi ?
Eşiniz ne diyor bu duruma ?

Eşiniz tek çocuk mu?

kadın ( kv) da haklı siz de haklısınız.

ancak bakıma muhtaç bir insanın yerinin değişmesi, bir başkasına emanet edilmesi onun da psikolojisini bozabilir. Kendini yük gibi hissedebilir.

E siz de kendi evinizde bakmak zorunda mısınız... bilemedim, hassas bir konu.

bence bakıcı tutulsun ve kv - kp nin kendi evinde kalmaya devam etsin.

Eşiniz tek çocuk mu?

kadın ( kv) da haklı siz de haklısınız.

ancak bakıma muhtaç bir insanın yerinin değişmesi, bir başkasına emanet edilmesi onun da psikolojisini bozabilir. Kendini yük gibi hissedebilir.

E siz de kendi evinizde bakmak zorunda mısınız... bilemedim, hassas bir konu.

bence bakıcı tutulsun ve kv - kp nin kendi evinde kalmaya devam etsin.
Eşim tek çocuk. Kp bakici istemiyor kv de istemiyor evine yabancı insan sokmazmış. Kp bakici diyince kızıyormuş

Eşim çalışıyor bakma şansı yok. Bu durumda ben kalıyorum bir tek bakabilecek sanırım. Eşimde çok şaşkın. Saçmalıyor delirdi herhalde dedi. Ama bırakıp gidicem filan diyormuş
Eşiniz işteysen siz nasıl bakacaksınız ki ?
Yemeği , kişisel temizliği, tuvalet ihtiyacı vs vs
Net bir diller reddedin istemiyorsanız. Bakıcı tutsun.

Kendi durumlarida çok çok iyi. Eve bakici sokmayız diyorlar. Kapris değilde nedir ki bu şimdi
Eeee sizin de bir samimiyetiniz yokmuş ve kusura bakmayın ama siz de bakıcı gibi olacaksınız. Bakıcı tutmalarıyla arada bir fark göremedim ben. Sizin yerinizde olsam ben bu konuda konuşmazdım. Kv ile eşiniz konuşsun. Siz hiç konuşmayın. Eşiniz halletsin bu durumu.

Büyük konuşmayım ama ben olsam yakınında oturup bakıcı tutarım. Ancak durumum yoksa bakıcı tutmaya iki evi karşılayamayacaksam yanıma alırım.

Eeee sizin de bir samimiyetiniz yokmuş ve kusura bakmayın ama siz de bakıcı gibi olacaksınız. Bakıcı tutmalarıyla arada bir fark göremedim ben. Sizin yerinizde olsam ben bu konuda konuşmazdım. Kv ile eşiniz konuşsun. Siz hiç konuşmayın. Eşiniz halletsin bu durumu.
ben zaten samimi olsam ne fayda. Ben altını temizleyemem ki. Benden bunu nasil bekler kv. anlayamiyorum. Boşuna oğlunun basini yiyor. Esim belkide bu huylarını bildiğinden yakınlık kurulmasını istemedi

Büyük konuşmayım ama ben olsam yakınında oturup bakıcı tutarım. Ancak durumum yoksa bakıcı tutmaya iki evi karşılayamayacaksam yanıma alırım.
Kendilerinin durumu çok iyi 1 değil 5 bakıcı tutabilirler. Yabancı insan istemiyorlarmiş. Aksi olsa ben gerekirse kendimden kısıp bakıcı tutarım zaten

Bakıcı kabul etmemekle sizin olmanız arasında fark yok ki. İkiside yabancı yani eşi değil. Adam hasta esının bakmasını isteyebilşr utanıyordur vs. Ama siz yada yabancı biri olması bısey değiştirmez. Esinize yemek tamamda özel bakım için yapamayacağınızı acıkca soyleyın. Hasta da olsa karısı yanında, bence size düşmez okadar da uzun boylu değil. Tabiki dinlensin kv ama inat etmesin bakıcı alarak evde kendini dinlendirebilir.

ben zaten samimi olsam ne fayda. Ben altını temizleyemem ki. Benden bunu nasil bekler kv. anlayamiyorum. Boşuna oğlunun basini yiyor. Esim belkide bu huylarını bildiğinden yakınlık kurulmasını istemedi
Kesinlikle haklısınız bence bu konuda hic düşünmeyin kv birakir giderse hemen bakici tutarsınız. Durumu olmasa anlarim ama bir gelinden altını temizlemesi istenemez, herseyden once ayip bence.

cok samimiyetiniz, iyi aile iliskileriniz olmali ki boyle bir taleple gelinsin size. zaten arada mesafe varmis. hasta bakici tutup kv nin biraz dinlenmesini saglamak en iyisi. insan insana cok agir bir yuk. bu yuku goze alabilmeniz icin cok cok samimi arada guzel bir hukukunuz olmasi lazim. esinizin evlat olarak ben bakacagim babama demesi lazim o bile zor ise gidecek, yorgun gelecek..

Kayınvalide varken size düşmez
Şu hayatta anlamayacağım şeylerden biri de ; durumu varken cimri olan insanlar.
Kayınvalide de zor durumda sonucta, bakıcı tutsalar ne kadar rahat ederler.

Ama şunu da söylemeden geçemeyeceğim, eşinizin ailesine karşı konuşma tarzı ve tutumu hic hoş değil bana gore

Kesinlikle haklısınız bence bu konuda hic düşünmeyin kv birakir giderse hemen bakici tutarsınız. Durumu olmasa anlarim ama bir gelinden altını temizlemesi istenemez, herseyden once ayip bence.
Bencede çok ayıp birsey bu ben olsam gelinimden utanirim. Yabancıdan utanmam tanımam etmem nasılsa. Ama yani mecburiyet yokken olacak iş değil. İmkan olmaz eşi olmaz evi olmaz o zaman ah ne yapıcaz diye düşünelim de bu durumda çok saçma bir istek bu

X