Kayınvalidem ile yine problem var. Yardım edin

AnnemBirMelek

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
13 Ekim 2008
2.327
0
slm arkadaşlar ben 4 yıllık evlıyım.eşimle birbirimizi çok seviyoruz.hayatımda beni böle seven ve anlayışla davranan kımse çıkmadı.eşimden yana bir problemım yok ama kayınvalidem her fırsatta karışıyo.her gördüğünde benı gözucuyla süzer.bişey almaya kalkarım çok pahalı neden alıyosun diyo.onların maddi durumları bize göre az ama ben kendi paramı bilerek harcıyorum.onlardan bi yardım beklemıyorum ki.eşim her ay bellı bi para verir elime(ayrıyatten kendime ait bi param da var bankada eşim ona dokunmuyo) onu harcarım.eşim yanımda olduğunda karışamıyo bize.eşimden korkuyo.eşim onu kendi hayatımıza karıştırtmıyo ama benı yakalayınca tek tek neler söylüyo.bende sinir oluyorum.hersey kendi istediği gibi olsun istiyor.:sm_confused:ama ya bizim istediklerimiz.eşimle birseyi yapacağımız zaman ortak karar veririz.o birsey dediğinde susarım cevap vermem saygı duyarım ama sonra kafama takılıyo uykularım kaçıyo.SİZCE KARIŞMA HAKLARI VAR MI? eşim kısa dönem askerlik yaptı onlar eve 5 kuruş yardım etmediler.açıkcası beklemıyordumda .ozaman bile karışıyordu.neye nasıl para harcıyacağımı bilen bi insanım ama sıkılıyorum bu durumdan arkadaşlar.eşimin ailesiyle aramızdakı fark sorun yaratıyor.. bana fikirlerinizi sunarmısınız lütfen arkadaşlar...

Hayir karismaya hicbir haklari yok, eviniz ayri barkiniz ayri herkez kendi yaginla kavruluyor!!:nazar:

Benim anlamadigim sey neden susuyorsun canim?? Saygili olmak susmak degilki!!:1closedeyes:

Saygini bozmadanda cok güzel cevabini verebilirsin kayinvalidenin, hem tavrini koymus olursun hemde icinde böyle dert olmaz!!:nazar:

bence sende ona cevap ver fevri hareket etme sert ve kararlı dur bende de aynı problemler var hiç altta kalmıyorum bazen bu yüzden eşimle tartışıyorum susmak çözüm değil bence sustukça kendilerini birşey sanıyorlar çok bildiklerini sanıyolar eşin senden taraf ne güzel bir araya gelmemeye çalış

Arkadaşım duymazdan görmezden gel..Yaşlarına ver ya olur öyle şeyler..Önemli olna eşinle senin mutluluğun eşinin seni anlaması,sevmesi sayması..Eşini ailesiyle bir bütün olarak sev..Gülü seven dikenine katlanır..Onları ayrı tutamazsın ya..Onlar öyle yaptıkça sen onlara daha yakın davran tamam de geç ne kaybedersin..

ayyy su kaynanalardan gina geldi.biktik artik senin kaynananda benimki gibi herseye karisiyo.oglum var bende kaynana olcam ama asla kötü bi kaynana olmicam sözz veriyorum kendime:)bak allahtan senin esinden korkuyo kayinvalden bence sana bisey söylicek olursa bu konulari oglunla konus anne benimle diil de gec hadi bakalim casereti varsa ona sölesin:)

Tabıkı kımsenın kımsenın haatına karışma hakkı yoktur..
Canım siz eşinle iyi oldukta sonra gerisi yalan diye düşünüyorum..
baktın olmadı senle başbaşa kalınca sana hep laf atıyorsa ona karşı saygılı davranırsın eşine durumu izah edersın..
eşinde annesi ile tatli bir dil ile konuşur...
sonuçta harcadığın parada sizin paranız kimsenin kimseye karışma hakları yok...
sen eşinle iyi ol güzel geçin..
kaynana karşıda saygıda kusur etme..

tabiki karisamazlar herkesin evi ayri barki ayri geliri ayri kimsenin kimseye karisma hakki yok madem yalniz buldumu laf sokuyo sende yalniz gitme esin dersede niye gitmiyosun laf sokuyo dersin olur biter a.s. allah sabir versin canim

nikahı altında olduğun eşin,kayınvaliden diil..
hırsından sana sataşmaya ve husursuz etmeye çalışıyor,çünkü eşin senden yana dayanak ,bunu hazmedemiyor dolayısıyla,bu anlamda ona bir rakip gibisin belki de..komik ama gerçek!

yapman gereken hı ..hı deyip uslübunu koruman bence ve olabibildiğince mesafeli bir duruş...

eşin kendi ailesini işinize karıştırmıyor madem sen de mesafeli davran.
kaynanan herşeyi kaça aldığını falan bilmek zorunda değilki.
birşey dediği zaman kocam karışmıyor de kapat konuyu.:kahve:
ben anlamadım gitti şu insanların
bir başkasının hayatına karışma merakını ya.

Eşin sana destek veriyor, onları hayatınıza karıştırmıyor... E ne güzel işte.
Eski kadınlar böyledir genellikle. Bizim dışarıda yediğimiz bir yemek için ödediğimiz parayı söylediğimizde onlardan gelecek ilk tepki ''ne gerek vardı? o kadar parayla mutfağın şukadar ihtiyacı karşılanırdı...'' şeklinde olur muhtemelen. Herşeyde dert edilmez ki ama.
Elinden paranı almış değil di mi ? Eşin de sana destek oluyorsa neden bukadar kafana takıyorsun ? Boşver arkadaşım. Duyma, gerektiğinde cevabını ver, onlarla alışverişe çıkma v.s...Bu sorunun için birsürü çözüm üretilebilir...

kesinlikle kimsenin kimseye karışmaya hakkı yok birde bu kaynanaysa hiç yok başında kocan var çok şükür ona ne
cevap vermeyi saygısılık olarak algılama sadece hakkını savuncaksın birşey söylediğinde sende gereken cevabı usulünce ver. aksi taktirde o her zaman devam edicektir nasıl olsa cevap vermiyo diyerek bu gücü ve hakkı kendinde hisederek.
çokda takma kafana sen eşinle mutlu olduktan sonra

kıskanıyor sizi zavallı :nazar:
eşin seni kolluyorsa hiç tınlama kayınvalideciğini kaydirigubbakcemile2
ama bişey söylerse de susma :mymeka: konusmak saygıyı bozmaz kaydirigubbakcemile

Artık kayınvalidenize SaVaŞ ilan etmenin zamanı geldi de geçiyor.-tatlicadiarzu-
Keyfinizi kaçırmayın ,söyledikleri bir kulağınızdan girsin diğerinden çıksın,çünkü arkanızda eşiniz var.
Şayet eşiniz annesine toz kondurmasaydı yanmıştınız.yerimseniben

sakayla karisik cevabini verebilirsin,sinirlenme canim ya degmiyor,sen heeeee de gec,yine bildigindende sasma,bosver o orda konustuguyla kalsin...

canım bence hiç tınlama, sen ona çıldırınca bişey eline geçmez...
medem ki sadece eşin yokken karışıyor ozamanları da biraz kısaltın...
yani benim gibi yap benim kayınvalidem de karışır bazen bende evet anne haklsın derim ama fazla üstünde durmam
ben yine dediğimi yaparım...
ama sana bir taktik vereyim, şikayet ederken etmemiş gibi olma taktiği....
sonra akşam eşime derim ki annen böyle böyle dedi ama bende haklısın dedim derim....
o hemen ne karışıyor ya ona ne der ama ben aaaa öyle deme falan derim, annen haklı gibisinden derim...
eşimde annesine böyle bir konu açıldığında benim söylediğimi söylemeden sen karışma der...

yorumlarınız için teşekkürler arkadaşlar.Allahtan yakın oturmuyoruz.bende elımden geldiğince çok gitmemeye çalışıyorum.ama sağolsun tlflarlada yetiyo hergün arayıp kontrol ediyo bizi.bitane daha oğlu var işte bu sefer oğlumun istediği kızı değil benım istediğim kızla evlenecek diyor.bigün eşim sinirlendi anne hergün arama yeter çoçuk değiliz dedi.ertesi günü geldi ağlayarak benım 2 tane çoçuğum var.sizi merak ediyorum diyo.ALLAHA ŞÜKÜR eşimle birbirimize destek oluyoruz.eşimin annesidir saygı duyarım ama annem babam yok hayatta değiller.ablam var ama oda karışmaz hiç yani.sinir olunca birsüre yüzünü görmek istemıyorum.kımseye de anlatamam böle şeyleri.zor valla bu işler.
bi şekilde onlarıda kırmadan yanı küslük olmadan devam etsin ilişkımız istiyorum.ama anlayış yok iştee.yaş farkına veriyorum ama...benneyaptımki

canım bence hiç tınlama, sen ona çıldırınca bişey eline geçmez...
medem ki sadece eşin yokken karışıyor ozamanları da biraz kısaltın...
yani benim gibi yap benim kayınvalidem de karışır bazen bende evet anne haklsın derim ama fazla üstünde durmam
ben yine dediğimi yaparım...
ama sana bir taktik vereyim, şikayet ederken etmemiş gibi olma taktiği....
sonra akşam eşime derim ki annen böyle böyle dedi ama bende haklısın dedim derim....
o hemen ne karışıyor ya ona ne der ama ben aaaa öyle deme falan derim, annen haklı gibisinden derim...
eşimde annesine böyle bir konu açıldığında benim söylediğimi söylemeden sen karışma der...

zaten bazı şeyleri eşime söylüyorum.dün akşam eşimin amcasına gittik rahatsızlanmış.eşim işteydı.ordada gene paranızı harcamayın,neler alıyosun,ne yapıyosun hergünün raporunu vermemı istıyo sankı.bu hafta 45 yasın okutucam yasın bittikten sonra ufak bişeyler alınıp verilir ya(çorap,bardak,tesbih fln)onları alma para gider dedi.bende bu ölmüşlerimiz için bunu sakınamam dedim herkesin içinde.ozaman bişey diyemedi bende eşim işten geldikten sonra anlattım iyi yapmışsın dedi.bazı şeyleri anlatmayıver dedi:1hug:.bişey olursa ben cevabını veririm diyor...

Artık kayınvalidenize SaVaŞ ilan etmenin zamanı geldi de geçiyor.-tatlicadiarzu-
Keyfinizi kaçırmayın ,söyledikleri bir kulağınızdan girsin diğerinden çıksın,çünkü arkanızda eşiniz var.
Şayet eşiniz annesine toz kondurmasaydı yanmıştınız.yerimseniben

aynen canım benim durumum farklı eşim annesine senin dedğin gibi toz kondurmuyor.bıktım .........ve yıldım.kafamçokkarıştı

arkadaşım bence allaha şükretmen lazım eşin ya annesine toz kondurmasa ozaman kayınvaliden eşinden yüz bulup üstüne daha çok gelir...

X