Kayınvalidem ile yine problem var. Yardım edin

zaten eşim çok annecil olup hep onun dediklerine baksaydı çokk zor olurdu hersey.Allahıma binlerce kez şükür.ama insanın ağırına gidiyor.yanı onalara hiçbi zararım yok.elımden gelen saygıyı gösteriyorum.Allah herkesin yardımcısı olsun arkadaşlarım msjlarınız için sağolun.daha iyi hissetiyorum kendimi şimdiii.Allah razı olsun arkadaşlar cevaplar için.kendi içimde boğuluyordum çünkü

Hiç kimsenin karışmaya hakkı yok.Hayat senin hayatın.Kimse için dünyaya gelmedik.ve bir kez dünyaya geliyosun.kendini kimseye ezdirme.

hem beş kuruş yardım yapma hem de bıdı bıdı yap, oh ne ala memleket! maddi yardım yapıp karışsa neyse dicem bi gerekçesi var en azından ama bu durumda kelalaka yani! allahtan kocan çok annesinin lafına bakan biri diil o bakımdan çok şanslısın..

aman be canım taktığın şeye bak yerinde cevabın ver sesini yükseltmeden .bizim buaralarda bi laf vardır kepçe tutan senden yana olsun gerisi boş eşinle iyiysen tamamdır dıaşrdaki sorun kapıyı kapatınca orda kalsın ya içerde olsaydı (allah göstermesin)bence takma eşinle mutlu ol yeter

seni çekemiyor canım.oğlunun parasını yiyorsun onun biriciği olmuşsun ve oğlunu mutlu ediyorsun..

senin herşeyin batar böyle kadınlara.hiçbir harcama yapmasan bu kez başka bir şey bulur saymaya...

mutsuz olduğunda için için sevinirler,eşinle tartıştığında yüzlerinde acıklı bir tebessüm oluşur...

sen güldüğünde sevindiğinde sana saldırmak için bahane arar.

ne yaparsan yap sana oğlunu asla layık görmez

ahh ah ben neler çektim gözleriyle bakışlarıyla dövüyor aşağılıyorlardı kaynana görümce

boşver gitsin güzelim biz hassas insanlarız işte o çıldırdıkça zevk alsan ve zevk aldığını hissettirsen soğuk savaş misali bu tavrını bırakır diye düşünüyorum çünkü sen onun lafları altında ezilip büzüldükçe bunun farkına varıyor ve daha da eziyet ediyor...

Merhaba
tabiyki senin hacamalarına karışma hakkı yok ama bence sertbir dilde cevap verme uygun bir dilde ben harcamalarımı kesemize göre yapıyorum dersin ve o da anlar sert çıkarak bir yere varılmaz ama sürekli sana eleştiride bulunuyorsa sende çek bir köşeye ve beni sürekli uyarmaların hoşuma gitiyor lütfen ailemize karışma dersin ama tatlı dil unutma yılanı deliğinden çıkarır...

tatlım bunun 2 çözümü var;

1- haklısın size sana karışmaya hakkı yok, gerçekten de sinir bozucu bir durum, al karşına güzelce açık açık konuş uyar, olmadı tersle ve eşin evde yokken konuşma onunla, haddini bildir kaynana, olmadı kocana şikayet et.

2- haklısın size sana karışmaya hakkı yok, gerçekten de sinir bozucu bir durum ama eşinin güzel hatırı için ve dinen de sakıncaları olduğundan, yaşlıdır büyüktür deyip "he " de geç görmezden duymazdan gel, hatta kayınvalideni "sürahi nine" ile özleştirip sevimli bakmaya bile çalış. sonuçta eşin senden yana.

güzel meleğim tercih senin :KK66:

Son düzenleme:
bence esin gerekli tavri koymus ki annesi onun yaninda bir sey yapamiyor
ama esin yokken annesinin tavirlarina karisamaz ki
en guzeli sen esin yokken annesi ile yanliz kalma
hep esin ile gidip gelin
olmaz mi?

slm arkadaşlar yorunlarınız için teşekkür ederim.4-5 gündür gireıyorum nete.eşim rahatsızdı.ben anlam veremıyorum kayınvalidemın yaptıklarına.kötü bir insan değil ama çenesini tutamıyor.2 gün öncede eşime aranızda en mantıklı para harcayan benmişim dedi bende diğer tlf da dinliyordum.yok para harcamayın diyo.yanı ne kredi kartı kullanıyoruz.nede borcumuz var Allaha şükür.elimizde olanda yetiyo ama her ay bişey çıkıyo.zeytınlerımız toplatıyoruz ona para vericez.şimdi araç sigortası var,deprem sigortası var.onlar için bile para harcıyorsunuz diyor.
alttan almaya çalışıyorum.aslında zamanında çok parasız kalmışlar ondan böyle davranıyor diye düşünüyorum hemen para bitecek diye korkuyo sanırım.ama zaten bu zamana kadar onda beş kuruş almadık diyorum ya.eşim askerdeyken bile hiç para vermedi yanı.sinir oluyorum sadece işte

slm arkadaşlar yorunlarınız için teşekkür ederim.4-5 gündür gireıyorum nete.eşim rahatsızdı.ben anlam veremıyorum kayınvalidemın yaptıklarına.kötü bir insan değil ama çenesini tutamıyor.2 gün öncede eşime aranızda en mantıklı para harcayan benmişim dedi bende diğer tlf da dinliyordum.yok para harcamayın diyo.yanı ne kredi kartı kullanıyoruz.nede borcumuz var Allaha şükür.elimizde olanda yetiyo ama her ay bişey çıkıyo.zeytınlerımız toplatıyoruz ona para vericez.şimdi araç sigortası var,deprem sigortası var.onlar için bile para harcıyorsunuz diyor.
alttan almaya çalışıyorum.aslında zamanında çok parasız kalmışlar ondan böyle davranıyor diye düşünüyorum hemen para bitecek diye korkuyo sanırım.ama zaten bu zamana kadar onda beş kuruş almadık diyorum ya.eşim askerdeyken bile hiç para vermedi yanı.sinir oluyorum sadece işte

kusura bakma ama abartıyorsun:mymeka:

kırmızıyla işaretlediklerime odaklan ve mutlu olmaya bak:teselli:

yaşlı insanlar böyle olurlar Allah uzun ömürler versin sen de evlatlarını düşünüp çeneni tutamayacaksın:mymeka:

hayatım sinir olma, kocanın telefonlarını dinlemekötükedihüso ve araştırma soruşturma....kaydirigubbakcemile kafana taktıkça büyür bu mesele-tatlicadiarzu-

evet sardunyacım çok fazla kafaya takmamaya çalışıyorum.hiç kusura bakar mıyım canım tabı kı yorum yapacaksın aşk olsun canım arkadaım hiç alınmam.alınacak olsam böyle bir konu açmazdım canım.

evet sardunyacım çok fazla kafaya takmamaya çalışıyorum.hiç kusura bakar mıyım canım tabı kı yorum yapacaksın aşk olsun canım arkadaım hiç alınmam.alınacak olsam böyle bir konu açmazdım canım.

bir sorum var canımcım, sen "sürahi nine"yi bilmezmisin
.....................................................:mymeka:

bilmez mıyım canım bilirim tabiii:bbo:

o zaman artık her gördüğün de , her duyduğun da ve de her düşündüğün de kayınvalidenin sürahi nine olduğunu görerek baksırnaşık şey

dene bak çok faydasını göreceksin hatta kayınvalideni sevmeye başlarsan hiç şaşırmaŞeniz

bu arada teskin edici bitkisel çaylar iç, limonlu su iç, olmadı kayınvalidene gideceğin, o geleceği zaman tamamen bitkisel passiflora al bir ölçek a.s.

Son düzenleme:
Gülersin tabi gülünmicek gibi mi:uhm:
Sardunya olayı çözdü valla. sen öyle yap.:sm_cool:
Bi dene ne olcak :1hug:

kızlar bir sır vereyim mi ben hepinizi fersah fersah geçerdim cadılıktakaydirigubbakcemile ama baktım olmoo

düşündüm CADIARZU taşındımCADIARZU ve karar verdim hayat zaten çok zor dedim kendime "kızım dedim ya hayattan acılarıyla, sevmediğin yanlarıyla tat almaya bakacaksın herşeyin keyifli esprili bir yanını bulup mesut mutlu eğlenerek eğlendirerek herkesle barış içinde yaşayıp tonton bir nine olacaksın ya da sinir hastası sevimsiz bir yaşlı cadıya dönüşeceksin yaşlılık yılların da"a.s

özel hayatım da aynıyım kayınvalidemle aramın nasıl olduğunu okumuşmuydunuz:mymeka:

komedi dizleri izleyin özellikle de avrupa yakasını, cem yılmazın dvd lerini alıp izleyin..

bakın hayattan nasıl her türlü keyif alınabiliyormuş görün..inanın bana hayatta herşeyin esprili bir yanı var ama görmek isteyen gözlere :mymeka:

kızlar bir sır vereyim mi ben hepinizi fersah fersah geçerdim cadılıktakaydirigubbakcemile ama baktım olmoo

düşündüm CADIARZU taşındımCADIARZU ve karar verdim hayat zaten çok zor dedim kendime "kızım dedim ya hayattan acılarıyla, sevmediğin yanlarıyla tat almaya bakacaksın herşeyin keyifli esprili bir yanını bulup mesut mutlu eğlenerek eğlendirerek herkesle barış içinde yaşayıp tonton bir nine olacaksın ya da sinir hastası sevimsiz bir yaşlı cadıya dönüşeceksin yaşlılık yılların da"a.s

özel hayatım da aynıyım kayınvalidemle aramın nasıl olduğunu okumuşmuydunuz:mymeka:

komedi dizleri izleyin özellikle de avrupa yakasını, cem yılmazın dvd lerini alıp izleyin..

bakın hayattan nasıl her türlü keyif alınabiliyormuş görün..inanın bana hayatta herşeyin esprili bir yanı var ama görmek isteyen gözlere :mymeka:

güzel şeyler yazmışsın canım.evet daha olumlu pozitif bakmalıyız hayata.hayatın güzel alarını yaşayıp olumsuz taraflarını atacaksın çöpe.insanız işte bazen olmuy canıım ya ama genede herseyın güsel tarafını secmelıyız kendimize.inş hepimizin hayatı böyle olur canım..

X