Kayinvalidem ayrimcilik yapiyor tutumum sizce nasil.olmali?

+1000 yani saygılı davranmak yeterli samimi olmak samimiyet kurmaya çalışmak gereksiz
Benim kv kizinin çocuğu olmuyor diye bir iğne iş yaptirmaz ben kaç kere risk atlattım gebeligimde evine gittiğimde kalkma kızım demez yada kızına kalk yardım et demez oda hiç yardıma gelmez gelinler hiç bir zaman kızı gibi olmaz ....

Ben neredeyse 6 yıllık evliyim. eltim nişanlayıp evlendiğinde kayınvalide bana yapmadığı her şeyi ona yaptı. ilk zaman hamileliğin verdiği duygusallıktan çok takmıştım. Bir sürü ciddi haksızlıklar yapıldı sütüm kesildi falan ama şimdi mesafe candır diyorum. Kayınvalide hakkını helal et kızım diyor. Yine hamileyim yanımda da olmak istiyor ben istemiyorum.

Arkadaslarin dediği gibi bence sen sana sadece saygı göstermesini bekle geriye kalan boş ve ben sadece saygı gösteriyorum. Eltimle zaten görüşmüyoruz kafa rahat hep aynı şeyi söylerim evinde, kafanda huzurun olsun geriye kalanlar kapının dışında bunları anlamak için bebeğimin ac kalması gerekti. Sende böyle tecrübe etme derim

Yaşlı insanlar yalakliktan hoşlanır büyük ihtimalle eltin annecim annecim diye kv pohpohluyordur onunda hoşuna gidiyrodur diye düşünüyorum

Boşverin kim kimi seviyorsa sevsin. Mesafeli olmak iyidir size bir zararları yok nasılsa burda neler okuyoruz oğlundan para isteyenler üstüne borç yıkanlar kavgalar vs.. Tek derdiniz sizi sevmemesi olsun

Saygı çok ayrı bişey zaten ama insanın gelinleri arasında ayrım yapması çok çok ayrı bir kere bir kv sırf oğlunun hatrına bile gelinlerini bir tutup ona göre davranması lazım. biri soğuk biri sıcak kanlı olabilir kv birini daha çok seviyor da olabilir ama bunu gelinlerine asla hissettirmemesi lazım. Biriyle sürekli görüşüp ona daha çok ısındı diye diğer gelinle mesafeyi açmak bu dışlamak gibi olur e nerde kaldı büyüklük. Zaten aileyi birarada tutan büyüklerimiz değil midir ( benim için öyle olması gereken bu ha başkası ne alaka diyebilir herkesin görüşüne saygım vardır)

Çok haklısınız ama aynı durum bizde de mevcut. Kayınvalidem ne çocuklarına ne gelinlerine eşit davranır. Büyük oğlu ve gelinin etrafında döner, eşime de hizmet ettirir. Elti desen sürekli her olayda dikkat çekmek ön planda olmak ister. Sayesinde ne isteme, ne düğün ne de sonrasından birşey anlamadım. Bir arada olmaya tahammlüm yok. Kayınvalide ve büyük gelin kurallar koyuyor ve eski düzen devam edecek biz de uyacağız, hizmet edeceğiz. Yeni gelenin tercihlerinin önemi yok. Bukayınvalide ve elti milletinin iyisi yok sanırım.

Kv hastalanınca eltiniz bakar işte daha ne istiyorsunuz. Ona yatırım yapıyor sizden pek yüz alamadıysa

elinde bulunmaz bir nimet var farkında değilsin.şurda açılan konuların yüzde 95'i elti ve kaynana sorunundan kaynaklı.seninkiler senden uzak başından beri daha ne istiyorsun

Benm herseyime karisiyodu ilk gelinleriydim zaten evliligmde bitiyor.bana hiç bir şeyi laik görmedi,malasef hiç birşey için değmiyorlar inanin, suan cok şükür iyym ailmn yanndayim, insan olduğumu hatrladm.cok takma eşinle mutluysan hicc umursama bile

Ne güzel işte gerekmedikçe görüşme daha iyi. Seni gelin olarak istemediği için öyle soğuk davranmış olabilir. Eşinle mutluysan ne önemi var.

Malesef benim kaynanada oyle olucak galiba napalim boşverim en iyisi

Ya bu gelinler ne istioz biz anlamadım.
Sürekli gelse arasa sorsa darlanırız.
Aramasa aramıyo deriz.
Bana sorarsa oh negüzel ikisi takılsınlar senden uzak olsunlar.keyfine bak.sende rol yap onları görünce:)

Allahım inşallah iki erkek annesi olacağım nolur beni bu durumlara sokma gelinlerimle kanki olayım amin. Şaka bir yana kaynana ne kadar mesafeli o kadar iyi merak etmeyin yakında onunla da mesafa girer aralarına şimdi dedikodu vs daha yakın geliyordur kaynanaya. Benim eltim yok 3 tane görümcem var hepsi ne kadar uzak o kadar huzur. Bence şükredin

Benimki daha gelin gelmeden ayrımcılık yapıyor Gelin felan ortada yokken bile benden kıymetli umrumda mı değil keşke uzak olsalar da uzak olunca özlesek yakın olunca (bizde aynı apartmandayız) birbirimizi yiyoruz sürekli hep gelcek olan gelinden bahsediyo daha ortada kız yok kaynım kimseyle görüşmüyor bile ama onlara daha uyumlu olacağından bahseder kendi evlerini onlara verip kendileri memleketine yerleşcekmiş evlerinin herşeyini sürekli yeniler (bende hiç bişey yapılmadı küflü kapıya gelin ettiler) düşünün yani çokta önemli değil huzurum varsa ona bakarım çağırmazsa görüşmezsek daha memnun olurum o da aynı şekilde bence artık beni aramayı bırak eşimi ararsa arar mevlitte çocuğuma gelen kıyafetlerin hepsini giydirmememi millete hediye götüreceğini söyler hatta takı takarken bizden de para ister ki kendi torunlarına delikli para bile takmadılar yani vermek yerine elimizdekini almaya çalışırlar bende vermem bir kere giydirip içimde kalmasın diye sonraki olcak çocuklarıma ayırdığım vardır kıyafetleri

Ne güzel işte evinden uzak duran kaynana bulmuşsun yay kalk dua et bence. Millet kaynanadan kaçmak ister sen nelerden şikayet ediyorsun

Evimdem uzak degilllllllll surekli geliyorrrr lutfen iyi okuyun yazdiklarimi. Bende buna sinir oluyorum cikip cikip geliyor benim icin degil oglu torunu icin tabi. Yakin oturmak iyi degil bi kahvalti yapitoruz bi bakiyorum kapii kaynanam....

Hem aramaz sormaz diyorsun hem yan dairemde darlıyor diyorsun.
Bence sen sadece kıskanıyorsun.
Zorlama ilişki olmaz.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…