Kayınvalide ile anlaşamadığımız bazı konular

Tamam işte kayınvalide hanım da parasını verip koltuk seçiyorsa, toplu taşımada da bu şekilde davranıyorsa eyvallah. Ama sırf geline üstünlük için yapıyorsa tatlış olmuyor, o bakımdan dedim.
Muhtemelen hergün birlikte bir yerlere gitmiyorlardır. Arada gidildiğinde kaynana öne oturuverse ne olur

Bizde hiç o problem olmadı. Şoför koltuğuna ben geçiyorum sonra kim nereye oturursa otursun...

Kayınvalideniz toplu taşıma kullanınca ne yapıyor? Şöförün arkasında oturan varsa kalkın ben darlanıyorum mu diyor? Uçakta ekstra para verip geniş koltuk mu satın alıyor :KK70:?

Ben de böyle şeylere hiç takılmam isteyen istediği yere otursun ama eşinizin bunu normalleştirmesi, sizi hizaya sokmaya çalışması çok sinir bozucu.
Bi gün trende gidiyorum. Koltuklar karşılıklı şekilde yani gidiş yönüne tersli düzlü. Ben cam kenarında düz taraftayım, karşımda bi kadın ters tarafta koridorda. Geldi başıma dikildi ben ters gidemiyorum kalk oraya oturucam... Ciddi ciddi dedi yani. Var böyle tipler.

Benim kv demincek hemen geçerdi öne, sesimi çıkarmazdım, ama artık eşim kullanıyorsa ben geçiyorum, ben kullanıyorsam umursamıyorum kimin oturduğunu. Şöyle düşünüyorum ben onun kocasının yanına oturmuyorum , başkasıda ben varken benim kocamın yanına oturmasın

Böyle şeyleri takmazdım. Kim denk gelirse o derdim. Bi ara boşluğuma geldi öne siz geçin dedim. Baktım o da döndü kızına "istersen sen öne geç" dedi. Beynimde şimşek çaktı. Haaa dedim demek ki gerekmiyor. Bundan snr herkes yerine

Yarismak amacli degil ama emrivaki yi sevmedigim icin Bende de ayni sorunum vardi 7 yillik evliyim bir kere bindi sonra bi yere giderken ben ondan once cikiyorum mumkunse ben biniyorum degilse laf etmiyorum polemige girince hicbir adam annesine toz kondurmuyor kavga etmiyorum ve cok rahatsiz olursam midem bulaniyor diyip one gecmeyi isterim de yani kayinpeder ya da kv farketmez arabaya kusmamdan iyidir 😃 son zamanlarda da ille bi yere gidilecekse tek gitmeyi tercih ediyorum

Sorun kv değil bunu normal gören eşiniz. Kayınvalidelere kalırsa gelinler bi yere giderken gelmese de olur oğluşlarıyla her yere giderler. Eşinizin anne burası x’in yeri demesi lazım.
He ben sizin yerinizde olsam kayınvalideyle bi yere gidileceği zaman direksiyona geçerim. Madem bir güç savaşı var direksiyon kimin elinde görsün.

Eğer o arabada emeğiniz olsaydı kayınvalideniz oturmaya yeltenmezdi bile şuan yaptığı bir nevi güç gösterisi.
İki tarafa da uzak olmak gerek derim hep melek olsalar illa bir pürüz çıkıyor.

Bilerek yapıyorsa anne midem bulanıyor arkada ben öne oturayım deyin.mesela beni aşırı araba tutar. Öyle böyle değil berbat oluyorum. İlaç içmemişsem kısacık yer bile tutuyor elimde poşetle geziyorum. O yüzden hep bana ön koltuk teklif edilir. Zira patlamaya hazır bomba gibiyim arabada🤣

Selam kızlar, yaklaşık bir yıllık evliyim evlilik sürecinde kayınvalidem ve görümcem ile bazı problemler yaşadık ve aramızda büyük bir yüksek gerilim hattı var. Bir konuda yorumlarınızı bekliyorum. Kiminize komik gelebilir ama arabada ön koltukta oturma sorunu!! Bence karı kocanın hakkıdır bu. Nezaketen bile olsa sorulur kızım ben arkada oturamıyorum kusura bakma falan denilebilir ama bu da yok. Eşime bu şikayetimi belirttiğimde arkada oturamıyor bunalıyor hep o önde oturuyor ve o bizim büyüğümüz saygı bakımından onun oturması gerekiyor diyor. Ne yapmam lazım nasıl davranmalıyım görüşlerinizi bekliyorum.
Eskiden duysam aman sende ne var bunda derdim ama kaynanalar bunu bilinçli yapıyor.Bu yüzden nişan atan arkadaşım olmuştu annesi sürekli ısrar ediyormuş önde oturmak için o da bu sefer müsade etmeyince nişanlısı bağırıp çağırmıştı barıştılar gerçi sonra.Benda arabaya bindiğimizde bir kaç kez teklif ettim kaynanama anne sen otur istersen diye o da sen kocanın yanına otur kıZım dedi

X