Kayınvalide ile anlaşamadığımız bazı konular

Bende babama ön koltuğu veririm. Kpeder olsa onada veririm sorun yok. Bana çok saçma geliyor 🤭
Ben kardeşlerimize de veririm ya, sadece yaşa hürmeten yaptığım bir şey değil bu. O kadar umrumda değil ki. Arkadaş yeni evli galiba. Bu ponçikaprisliliğin başka bir izahı yok. 😐

Ben kardeşlerimize de veririm ya, sadece yaşa hürmeten yaptığım bir şey değil bu. O kadar umrumda değil ki. Arkadaş yeni evli galiba. Bu ponçikaprisliliğin başka bir izahı yok. 😐
Rahmetli görümcemi de ısrarla oturturdum. "Yok ablam kocanla otur sen" derdi. Israrla oturturdum😟

Çok gereksiz bır savas bu. Ben bnden buyuk olan herkese teklıf ederım buyur abla, anne, enişte vs. Sen otur dıye. Onlar da oturmaz ama bn yakıstıramıyorum arkaya binerim nedır yani ha ön ha arka gereksız takımtı

Selam kızlar, yaklaşık bir yıllık evliyim evlilik sürecinde kayınvalidem ve görümcem ile bazı problemler yaşadık ve aramızda büyük bir yüksek gerilim hattı var. Bir konuda yorumlarınızı bekliyorum. Kiminize komik gelebilir ama arabada ön koltukta oturma sorunu!! Bence karı kocanın hakkıdır bu. Nezaketen bile olsa sorulur kızım ben arkada oturamıyorum kusura bakma falan denilebilir ama bu da yok. Eşime bu şikayetimi belirttiğimde arkada oturamıyor bunalıyor hep o önde oturuyor ve o bizim büyüğümüz saygı bakımından onun oturması gerekiyor diyor. Ne yapmam lazım nasıl davranmalıyım görüşlerinizi bekliyorum.
Ben yolda şoförle konuşmayı sevmiyorum. Önde oturmanin ekstra bir manası yok benim için. Onun dışında ön koltuğu kp'ye zaten kendim teklif ederim, o da yeri gelir bana teklif eder. Midem bulanırsa öne geçicem der geçerim. Bu dediklerim ayda bir veya 2 ayda bir oluyor. Bu koltuk muhabbetini hep görüyorum da bu kadar toplanıp toplanıp nereye gidiyorsunuz ki?

Selam kızlar, yaklaşık bir yıllık evliyim evlilik sürecinde kayınvalidem ve görümcem ile bazı problemler yaşadık ve aramızda büyük bir yüksek gerilim hattı var. Bir konuda yorumlarınızı bekliyorum. Kiminize komik gelebilir ama arabada ön koltukta oturma sorunu!! Bence karı kocanın hakkıdır bu. Nezaketen bile olsa sorulur kızım ben arkada oturamıyorum kusura bakma falan denilebilir ama bu da yok. Eşime bu şikayetimi belirttiğimde arkada oturamıyor bunalıyor hep o önde oturuyor ve o bizim büyüğümüz saygı bakımından onun oturması gerekiyor diyor. Ne yapmam lazım nasıl davranmalıyım görüşlerinizi bekliyorum.
Eskiden nezaketen onun önce oturmasını beklerdim ister öne ister arkaya otursun diye o da arkaya geçer otururdu, şimdi zaten bebek olduğu için ben hep arka koltuktayım direkt geçip oturuyorum bu sefer de o diyor torunumun yanına geçeyim diye bazen arkaya bazen öne geçiyor. Ben sizin yerinizde olsam takmam bunu bir yarış gibi görmem yani arkaya oturunca kötü oluyorsa zaten o otursun değilse canınız istiyorsanız siz de oturun arada nolcak ki

Kaynanamla daha hiç aynı arabada yolculuk yapmadık nişanlıyım henüz ama nişanlım benim annemle bi yere gideceğimiz zaman anne lütfen öne otur diye o kadar ısrar eder ki bazen ben yeter derim 😂 ileride benim anneme duyduğu saygıyı onun annesine de duyar ve öne oturmasını teklif ederim benim için sorun olmaz rahatsız olsaydım da bunu eşimle paylaşırdım o şekilde çözerdim büyük bir problem yapmayın kendinize

Ön koltuk mevzusu çok saçma geliyor bana ne bu kvlerin ön koltuk yarışı. Hiçbir zaman teklif etmedim sadece 1 kez midesi cok bulanıyor diye vicdanen oturmasini ben istedim arada der midem bulanıyor vs oturabilirsin demem artik onlarda alıştı teklif etmiyorlar. Çoğu zaman ben kullanıyorum arabayı eşim yanimda oturuyro

Ben buna katılmıyorum ya. Kv çok merakliysa kendine araba alsın onunla istediği koltuğa otursun. Yeni evli de değilim ama kendi arabamda arka koltuğa da oturmam yani🙄
Sen ön koltuğu özellikle seviyorsun demek ki. Benim için fark etmiyor mesela. 😁

Hiç takılmam. Sadece kv değil erkek biri bindiği zaman da eşimin yanına oturtuyorum onlar arabadan yoldan vs konuşuyorlar illa, arkalı önlü sohbet etmeleri zor oluyor yan yana konuşsunlar.

Saygı arka koltukta oturmakla olmaz ki . Herkes eşinin yanına oturmalı bence . İstediğiniz kadar konuşun boşa kendinizi yorarsınız . Eşinizin düşünce yapısı belli . Bence hiç sormadan etmeden o durumda öne geçin “ay midem bulandı arkada oturamicam “ tarzında . Birkaç kez yapın bunu

Havadan nem kapma. Max 20-30 dk yolculuk için şikayet mi ettiniz ? Böyle en ufak şeyleri sorun yapanların evliliği hep sallanıyor .benim kocam böyle saçma sapan şeyleri sorun etse ve söylense bir süre sonra oggghhh der ,giderim.

Kayınvalide ile bir yere gitmeyin , tek sorun bu olsun takma ...

X