Kayınvalide ile anlaşamadığımız bazı konular

madamt

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
22 Temmuz 2024
13
5
28
Selam kızlar, yaklaşık bir yıllık evliyim evlilik sürecinde kayınvalidem ve görümcem ile bazı problemler yaşadık ve aramızda büyük bir yüksek gerilim hattı var. Bir konuda yorumlarınızı bekliyorum. Kiminize komik gelebilir ama arabada ön koltukta oturma sorunu!! Bence karı kocanın hakkıdır bu. Nezaketen bile olsa sorulur kızım ben arkada oturamıyorum kusura bakma falan denilebilir ama bu da yok. Eşime bu şikayetimi belirttiğimde arkada oturamıyor bunalıyor hep o önde oturuyor ve o bizim büyüğümüz saygı bakımından onun oturması gerekiyor diyor. Ne yapmam lazım nasıl davranmalıyım görüşlerinizi bekliyorum.

Teşekkür ederim canım. Peki bunu birebir ben mi konuşsam acaba açık
Ben veriyorum zaten ayda yılda bir bineriz aynı arabaya. Yaşlı biriyse yanlış değil bence vermek ne olacak ki?
Yaşlı değil canım 48 falan. Ama en azından insan bir nezaketende olsa kızım ben oturamıyorum arkada falan der. Sinir oluyor insan gidip pat diye oturunca

Selam kızlar, yaklaşık bir yıllık evliyim evlilik sürecinde kayınvalidem ve görümcem ile bazı problemler yaşadık ve aramızda büyük bir yüksek gerilim hattı var. Bir konuda yorumlarınızı bekliyorum. Kiminize komik gelebilir ama arabada ön koltukta oturma sorunu!! Bence karı kocanın hakkıdır bu. Nezaketen bile olsa sorulur kızım ben arkada oturamıyorum kusura bakma falan denilebilir ama bu da yok. Eşime bu şikayetimi belirttiğimde arkada oturamıyor bunalıyor hep o önde oturuyor ve o bizim büyüğümüz saygı bakımından onun oturması gerekiyor diyor. Ne yapmam lazım nasıl davranmalıyım görüşlerinizi bekliyorum.

2 koltukta aynı yere gidiyor; bence sorun yok.

Teşekkür ederim canım. Peki bunu birebir ben mi konuşsam acaba açık

Yaşlı değil canım 48 falan. Ama en azından insan bir nezaketende olsa kızım ben oturamıyorum arkada falan der. Sinir oluyor insan gidip pat diye oturunca

Ay, genç kaynana hiç çekilmiyordur. 😄

Bence o kadar boş bir muhabbet ki… Yoldan alacaksak önde otururken kalkıp arkaya geçmem ama aynı evden çıkıyorsak kayınvalideye değil de kayınpedere önü kendim teklif ederim. Çünkü onlar kafa kafaya verip sohbet ediyorlar önde. Seviyor önde oturmayı. Kendi babama da aynısını yapıyorum. Bunu ego meselesi yapmak dünyanın en saçma şeyi.

Protokol kurallarında sağ arka koltuk önemli. Siz oraya oturup şoför bey şuraya gidelim vs deyin😁.

Şaka bir yana benim kv ön koltuk sevmiyor, korkuyor, korkmasa bile arkada oğlum ile oturabilirim problem yok... Ön koltuk sevdam yok... Çok istiyorsanız arabayı siz kullanın, kocanız arkaya geçsin 😁

Konuşma,uygula, senden önce öne oturursa kocamın yanında önde oturucam arkaya geçermisin de. Geçmezse tamam siz gezin ben gelmiyorum de binme.
o bizim büyüğümüz saygı bakımından onun oturması gerekiyor diyor
Kocanda ‘ o benim karım ve karıma saygı bakımından önde yanımda oturması gerekiyor’ der, demezse onu da o zaman konuşuruz 🤣

Bence o kadar boş bir muhabbet ki… Yoldan alacaksak önde otururken kalkıp arkaya geçmem ama aynı evden çıkıyorsak kayınvalideye değil de kayınpedere önü kendim teklif ederim. Çünkü onlar kafa kafaya verip sohbet ediyorlar önde. Seviyor önde oturmayı. Kendi babama da aynısını yapıyorum. Bunu ego meselesi yapmak dünyanın en saçma şeyi.
Bende babama ön koltuğu veririm. Kpeder olsa onada veririm sorun yok. Bana çok saçma geliyor 🤭

Eşim böyle dese ben gitmem. Alsın annesini nereye istiyorsa gitsin beraber.
Nedense arabada arkada oturamayan kvler gezme olunca bizden genç.
Veya kızıyla damadı olunca birden arka koltuğa sığabiliyor.

Mesela siz arka koltukta oturunca tam olarak ne oluyor? Bir cesit prestij meselesi mi bu?

Eşim böyle dese ben gitmem. Alsın annesini nereye istiyorsa gitsin beraber.
Nedense arabada arkada oturamayan kvler gezme olunca bizden genç.
Veya kızıyla damadı olunca birden arka koltuğa sığabiliyor.
Yol tutuyor olabilir. Gerçekten daralıyor kadın belki.

Siz kullanın arabayı, eşiniz yanınızda otursun.
Ben kayınvalide olmaksızın canım arkada oturmak istediği zaman geçip oturuyorum.
Canım isterse ön koltuğa ya da şoför koltuğuna oturuyorum. Böyle şeyleri dert etmiyorum

X