kayinpederim olunce kefenine cep koydurcaz

dürüst olarak fikrimi aciklamak istiyoru... konu baslgini hic mi hic begenmedin cok saygisizca
hem unutmayin kimin nezaman ölecegi belli olmaz.
dogrudur cok mali mülkü parasi pulu vardir ama sizi bakmak zorunda degilki cani isterse verir isemse vermez sonucta kayinpederniz calismis kazanmis. Sizin ihtiyaciniz olabilir esinizin bababsi olabili ama yinede baskasinin malinda gözünüz olmasin derim ben. Kim bilir ne düsündügü vardir. Size bir yardimi dokunursa size düsen allah razi olsun demek, yardim etmiyorsa da cani sagolsun demek. Esinizde sizde calisiyorsuz hazir beklemeyin hem ozaman daha tatli daha kiymetli olur...

bence o adam çok fakir,siz zengin diyorsunuz ama...
yüreğinde evlat sevgisi olmayan adam,istediği kadar malı mülkü olsa da fakirdir...
o malları ne yapacak ki,evladından esirgiyor...
sen yüreğini ferah tut,allah sizi ona muhtaç etmesin...dunya malı dunyada kalır...üzülme, onlar buna değmez...

konu başlıgınız resmen ürpertti beni.
her ne olursa olsun hiç hoş diil

Güzelim benim anlamadığım, bu kadar daire kayınpederinizin üstündemi, yani kayınpederiniz bu daireleri yapıp satıyormu yoksa yapıp öylece kendi üstüne alıp bekletiyormu?
Eğer yapıp satıyorsa kayınpederinize söyleyecek sözüm yok, bak sende söylüyorsun durumunuz iyiymiş, tamam size eve geçin demiş sonrada vazgeçmiş, belki müşterisini bulmuştur. Bunu dert etmeye değmez, durumun iyiyse al bir daire kimseyede minnet etme. Hem kendi paranla alınan mal helal ve kıymetli olur.
Diyorsun ki, bir baba evladı kirada otururken ev yaptırıp satması normal değil, yanılıyorsun canım adamın işi buysa tabiki yapacak bunu. Bu ters bir şey değil. En iyisi boşverecek ve kendi yağınla kavrulacaksın. Öpüyorum gözlerinden.

bende anlamadım valla bu kininizi siz yurt dısında yapmıssınız yatırımlarınızı kayınpederınızde burda
mumkun diildir hepsının tapusunu ustune alması zaten bellıkı adam tıcaretını yapıor
yazık vallahı uzuldum demek adamcagız olse vah vahh

canım sizi evinin birine koysada dilinden düsmez o zamanda o öldügünde nede olsa sıgmaz arsa lar cebine sizede düser insallah:jeyyar:hihoyyytŞeniz

bu kadar mal varlığı ve oğlu hala kirada:1shok:
pes diyorumda başkada bişiy demiyorum...
Kayınpedeeer Allah doyura gözünü emiiiiiiiklava:

benim de babam aynı evlendiğimde kiradaydık babam öyle şey olmaz benim dairede kalın dedi.taşındık şimdi de kira vermeyeceksiniz çıkın diyor.kira verecektim madem niye yanına çağırıyorsun ki?Borcumuz var nasıl çıkıcaz bilmiyom.babam böyle dedikten sonra durmaya niyetim yok zaten.Ev arıyoruz..bazı ailelerde evlat sevgisi olmuyor maalesef Zaten bu devirde herkesin derdi para pul gerisi boş..

benim derdim kimsenin mali mulku degil arkadaslar.bastan gecin demeseydi zaten zoruma gitmezdi ama once eve gecin diyo biz herseyi ayarliyoruz yok vazgectim gecmeyin diyo esimde sattinmi evi diyo sordu yok satmadim dedi..beynimden vurulmusa dondum dalga gecilmis gibi hissettim..kimsenin malinda gozumuz yok allah herkese daha cok versin..benim derdim kimsenin mali falan degil...ama bi baba evladina bunu yapmamali

hiiiçççç tenezül etmem konusunu dahi geçirmem eşim rahatsız olmasın diye.vereymiş hoş olurmuş dairelerden birini ama vermemiş paşa gönlü bilir der.saygıda kusur etmezdim yinede.hayatta kimseye borçlu kalmayı sevmem.varsa kendimindir yerim.yoksa hiç üstünde durmam:CüvCüv:

valla ben olsam gider otururdum o eve
hatta kayinpederimin evlerinin icinden en güzelini secer baba ver anahtari biz oraya tasinacagiz derdim
veremem felana derse ask olsun baba bizdenmi kiymetli diyip arsizlikla yapardim
gerci benim kayinpederimin o kadar evi olsa yarisini alirdik:)) oda seve seve verirdi herhalde

35 dairesi ve daha neleri var ve oğlu kirada kafamçokkarıştı
Allah a şükür mü etmem lazım şu benim kayınpeder için ne -tatlicadiarzu-

ilk olarak konun basligini cok begendim.... kaydirigubbakcemile3
iste her anne anne her baba baba degil...
ne bileyim benim evladim kira ödeyecek ve ben bir daire veremiyecekmiyim evladima pardon ama ben kim icin calisiyorum o zaman...
demekki kayinpeder gercekten kefene cep yaptirmayi düsünüyor... kaydirigubbakcemile3
esin babanla konussun desem eee adamin kendini mali vermiyorsa yada bunu kendi düsünemiyorsa daha ne desin...
allah insallah sana kendini nasip eder canim....

35 daire!!! Demekki insanın malı çok oldukça hırsı da rtıyor.Evlat mevlat tanımıyor.

Bey Amca zengin mal yönünden

ama gönlü fakir

zengin olmayı istemem gönlüm fakir olacaksa

boşver kendi yağınla kavrul en iyisi.kuru ekmek de yesen kimse sana o ekmeğin hesabını soramasın.beklentin gayet doğal bu kadar mal mülkün içinde.ama sana yardım edip hayatına karışırlarsa o zaman çok zor inan

evlenirken bile sana daire vermesi gerekirdi yuh valla...
allah sabır versin canım
öldüğünde cep az gelir kasa koyun yanına...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…