kayinpederim olunce kefenine cep koydurcaz

ebru1982

Nirvana
Kayıtlı Üye
25 Mayıs 2008
139
1
42
ya kizlar valla artik kafayi yiycem kayinpederim mutahit.yeni bi ev bitirdi biz kirada oturuyoruz ev kiramiz 650milyon...esim babamin dairelerden birine gecelim dedi en azindan birikim yapariz ev cok buyuk yakitida cok geliyo dedi..osemti hic istememe ragmen mantikli geldi zaten calisiyoruz sabah cikip aksam giriyoruz diye tamam dedim..esimle insaata gittik ne yapabiliriz eve nasil olsa daha guzuel olur onlari ayarladik...benim kendi aileme soyledik tasinicaz diye..en sonda esim kayinpedere baba biz senin eve gececez dedi..bize daha once teklif eden adam ne dese ben orayida satacam gecmeyin.daha once kendi agzinin ucuyla soylemisti (benim o semti sevmedgmi bildgi icin nasil olsa gitmezler diye soylemis demekki)kiranizi ben veriyim gecmeyin dedi..esimde agzini acip bisey demiyo babasiya bisey demeye hakki yok ama onlar bizim agzimiza tukurebilirler .....evi ilk tuttugumuzda da ayni seyi soylemisti kurus gormedik...35 dairesi var arsalar bag evleri dunyanin mali var bi kurus gormuyoz..saygi beklerler yakinlik beklerler ama kendileri bi adim atmazlar sinir oldum ya canim cok sikildi..arkadaslar insan evladina biraz yardim etmezmi imkani vaeken...

Malesef tok açın halinden anlamazmış diye boşuna demiyorlar...
Ama ne yapabilirsinizki parasını malını vermek istemeyen vermiyor zor durumda olan evladıda olsa.....

konu başlığın,çok komik bayıldımmmmmmmmmmmmmmmm:roflol::roflol::roflol::roflol::roflol::roflol::roflol::roflol::roflol::roflol::roflol: şedaha varsa sen onlara ver,canım.her zaman sözler verilir ama,yerine getirilmez.erkek tarafı,neyapacaksın.

Tok açın halinden ne anlasın...

Senin yaptırmana gerek yok bu gidişle o yaptırır kendi kefenine bi cep

tövbe estağfirullah

Çocuğu zor durumda ve o yardımcı olmuyor...Hakkaten bu adamın kefenine cep yaptırın siz....

canım malesef yaslıların geneli böğle ama ne yapabiliriz ki mal onların keyif onların rabbim bize kendimize versin insallah

parasi da mali da herseyi onun olsun da bizden uzak dursun..az once aradi esimi ,yarin gelde oralari bi toparlayalim diye..benim akilli kocam da tamam baba olur dedi..ben seinirden catliyorum tabi.

aynı şey amcamın başındaydı, yengemin babası evler yaptırıp satıyo ama bunlar hala kirada.üstelik size para veriym arabanızı yenileyin dedi. babamda bende size para veriym o adamdan aldığınız paranın üstüne koyun arabayı boşverin ev alın dedi. tabi ayranları yok içmeye ama arabayla gidiyolar heryere ya, araba değiştirdiler sonra evlerine senet geldi birsürü, meğer amcamın kayınpederi hayrına vermemiş o parayı senetle vermiş saftirik amcamda imzalamış. kendi arabasını da sattı aldıkalrı yeni arabada kızının üstüne oldu yani yengemin üstüne. çok akıllı millet bu devirde çoook.

alla allaaa neden böyle yapıyorki...acaba ailesin sana karşı bir tavrımı var...

Benim babamında 7 dairesi vardı. Biz evlendik ama 5 yıl kirada oturduk. Ben kendimiz kazanalım alalım fikrindeydim. Çok zorluklar çektik, kimseye söylemedik tabiki. 5 yılın sonunda bir ev aldık, gerçi babamdan yüklü bir borç almıştık. Allaha şükür. Şimdi babam evlerini kardeşlerimle bize pay ettirip tapularını üstümüze yaptırdı. Ben genede ne kirasını alıyorum nede gidip orada oturayım diyorum. Hatta evi istemedim bile ama babam zorla yaptırdı üstüme. Neticede kendi kazanmış yapmış.
Öncelikle maddi durumunuz nasıl bilmiyorum. Ama anladığım kadarıyla adam ticaret yapıyor, yani ev yapıp satıyor, anladığım kadarıyla o kadar daire satılmak üzere kayınpederinizin üstünde, yaparken masraflarıda olmuştur. Fakat siz kayınpederinize söylemeden onun onayını almadan gidip evi görmüş ve kafanızda her şeyi bitirmişsiniz. Belki adam sizin baktığınız o daireyi başkasına satmak için söz vermiştir. İşin detayını bilmek lazım.
Ayrıca adam kiranızı ben öderim de demiş size.
Kısacası, tabiki size bir daireyi vermesi kadar normal bir şey yok, ama bu işin ticaretini yapan biri olarak belki daireleri satmışta olabilir. Zorla kimseden bir şey alamazsınız. İsterse verir istemezse vermez.

canim cok dogru soyluyosun ama kendisi bize eve gecin dedikten sonra gittik baktik.yurt disindan geldik 1 yil oluyo orda fabrikamiz vardi ama birikimimizi orda degerlendirdik
buraya gelince bi is kurduk cevre edinene kadar cok sikinti cektik ama suanda cok sukur..tabiki kimse kimsenin malini zorla alamaz ama ticaret degil ne yaparsa yapsin bi baba bi baba evladi kira da otururken kendi ev yaptirip satmasi bana normal gelmiyo en azindan ben ailemden boyle gordum

benimde bir tanıdığım var, adamın kızılayda ve çankayada iki tane büyük işhanı var,ve her bir işhanında 30-40 tane dükkan var,her biriside kirada, kızılay ve çankayada dükkan kiraları an az birbuçukmilyardan başlıyor....düşünün yani adamdaki zenginliği....ama adam benzin parası gidecek diye araba almıyorda Ankara Belediyesi otobüslerine bedava( 65 yaş kartı) kart aldıda otobüslere bniyor...bir kızı var...burada geçinemediler antalyaya gittiler...antalyadada 3 çocukla kirada yaşıyorlar ve eşide orada onları terketti,kadıncağız kapıcılık yaparak geçiniyor....bir insan bu kadar zengin olacak ama kızı kapıcılıkla geçinecek...ey insaf minel vicdan....Allah kimseyi böylesi hallere düşürmesin...bizleri gönlü zenginimerhametli insanlardan eylesin....a.s.

35 daire ....allah daha çok versin-tatlicadiarzu-
ye bu mütahitler hep mi böyle pinti ya!
tanıdığım birkaç mütahit de böyle de:uhm:
neyse demekki size yardıma gerek görmüyo .
bence siz hiç minnet etmeyin.allah yardımcınız olsun.

mütehitlerin hepsi aynı değil arkadaşım.benim babamda aynı işi yapıyor.ilk evlendiğim zaman bende kirada oturdum 7 yıl.babam her zaman derdi bi sürü ev var hangini beğeniyosan oraya geçin ne gerek var kiraya die. ama ben o zamanlar eşimi razı edemiyodum.ve en son 1999 da kiramız 200 ytl olunca artık dayanamadım onca parayı boşuna millete vermeye " geliyosan gel gelmiyosan ben taşınıyorum bu kadar parayı veremem ben "dedim.oda mecburen kabul etti.ayrıca ablamda babamın verdiği dairede oturuyo.
topiği açan arkadaşımada üzüldüm gerçekten.bence evlendiğiniz zaman konuşulmalıydı bu konu.hiç kiraya gitmeden babanız nereyi veriyosa orada oturmalıydınız.çünkü babanın işi bu neresi uygunsa oraya geçmeliydiniz semt sorun değil çalışıyorsanız.çocuk olana kadar semtin önemi yok bence.

Canım bazı aileler malesef ki senin anlattiğin gibi. Ben bunu mal hırsı gözlerini döndürmüş diyorum. İnsan niye çoluğunu çocuğunu aç açıkta bırakacak hareketler yapar bunu da anlamiyorum. Bizim bir tanidiğimiz vardi, evlenmemiş bir bayan, hani şu evlenmeyip ana babasına bakan hanımlardan.
Babası vefat edince ögreniyor ki adam bütün mallarini hayır kurumlarına bağışlamış kendi kızına bir çöp bile bırakmamış. Bir anda bütün hayatı tepe taklak oldu ve hayatının sonuna kadar yardımlarla yaşadı. Çok iyi bir insandı gene de gıkı çıkmadı.
Allah günahlarını affetsin. Ne oldum değil ne olacağım demek lazım.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…