Tatlı Tarifi Kaya"dan Baklava-Resimli

kaya

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
1 Aralık 2007
816
9
40
ilk defa yaptim ama harika oldu...

margarini eritelim..

1 paket baklavalik yufka
1 paket tereyagi
1 kase ceviz yada fistik ici
serbeti icin:3 su bardagi seker
2.5 su baradgi soguk su
yarim limon suyu..
üzeri icin fistik ici..

öncelikle borcamimizin yada tepismizin altini yagliyalm.daha sonra baklava yufkasini 3 kat dizelim sonra margarini ertip arasina sürelim bu islemi her defasinda yapiyoruz.ve arasina fistik ici veya ceviz ici koyup en son katada margarin sicak olcka sekilde en son kata döküp kesip öncelikle 100de 15 dakaika daha sonra 200de 15-20 dk üzeri kizarana kadar pisiyroruz..serbetimiz sicak olcak baklavamiz ilk olcak üstne dökü bi tepsi kapatip bekletiyoruz.sonra fistik ici döküp servis yapiyoruz.afiyet olsun.

Baklavalar börekler çörekler gör de yapma ,gel de kilo alma
Ellerine sağlık Kaya cık,bizim yerimize de yiyin afiyetle e mi:1rolleyes:
benim yerime 5 dilimcik yesen yeter tok gözlüyümdür-tatlicadiarzu-
:roflol:
Baklavalık yufka çok hoş bir buluş,alırken dikkat etmek gerekiyor yanlız.
Ben sigara böreği de yapıyorum bu yufkadan çıtır ötesi oluyor.
emeğine sağlık tekrar can

oooooooo masallah fistigim ilk defa ama süpersin vallahi
ben bayildim agzim sulandi resmen

ellerine emegine saglik canim benima.s.

ellerine saglik canim cok guzel yapmisin
bazilari hazir yufkadan yapilan baklavayi sevmiyo ama ben cok seviyorum daha citir cirir oluyo
seninkide oyle duruyo

tesekkür ederim kislarr...libyana tamam canim senin yerine yerim...evet sympatigue canm cok gzl oluyor hazir baklava yufkasi dediign gbi citr citr oluyor..

amanin bune,o bi dilimi benim icin ayirdin heralde.naniknanik
harika gorunuyo canim,eline saglik,afiyetle yiyin,cokacimcoookyerimseniben

süper olmuş allaerine sağlık cnm afiyet olsun ya ama şimdi tam öğle sonrası çayı olacak ve yanındada bu olacak saatlerdeyim of offffffffffffffff

süper olmuş bu baklavalık yufkalar çok pratik ben de yapıyorum herkes bayılıyor

tesekkür ederim kislar evet grcekten cok güzel oluyor..ben yaptigimda antepliyim zaten herkes anteptenmi getirdin dediler..ben yaptim diyince cok begendiler..cnkü gercekten cok güzel olmustu..

cok nefis görünüyohemd kolaydir ben baklava yapamiyorum bide bunu deniyeyimcokacimcoook
canim cok tesekkür ederim ellerine saglikopuyorumnanaktan

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…