Kavanoz mamaları hakkında!

çitos

Benim tatlı oğlum..
Kayıtlı Üye
6 Nisan 2007
3.000
3
47
Kızlar ek gıdaya geçiş sürecinde bebeklerimize ne yedireciğmizi hepimiz şaşırmış durumdayız o mu iyi bu mu iyi?Zor bi süreç yanii.Peki kavanoz mamaları hakkında ne düünüyorsunuz?

Ben daha önce çok karşıydım..Evde hazırlamak daha mantıklı geliyordu,daha sağlıklı olacağını düşünüyordum hoş hala öyle düşünüyorum.Ama düşününce de aldığımız meyve ve sebzeler ne kadar güvenli acaba diye düşünüyorum.Buralarda organik pazarı filan da yok.Manavdan,marketten bir elma alıyorsun cilalanmış gibi ışıl ışıl mübarek ye beni diyor ama biliyoruz ki o elmanın öyle olabilmesi için ilaçlama filan yapılıyor.Üstelik bir çok sebze ve meyve ihraçtan geri dönmüştü hatırlarsanız avrupadan ,rusyadan.Şimdi kafama takılmaya başladı en azından diyorum milupanın filan kavanoz mamaları organik deniyor onlardan kullanmak daha mı mantıklı acaba?Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz?

valla canım ben ne kavonoz mamalara güveniyorum ne de yadirdiğim meyvelere anlayacağın Allaha emanet yiyor oğlum

ben yediriyorum bebelacın oğlum çok sevdi gerçi neye güveneceğizki eve aldığımız sebzeler çokmu sağlıklı sanki hepsi hormonlu

dışarıdan aldığımız meyve ve sebzelere göre daha iyidir diye düşünüyorum.gerçekten dedikleri gibi organik mamaysa tabi.ben 4. aydan itibaren olanların hepsini aldım bebelacın,benim kzı hiç birini sevmedi yemedi.bende baktım tadına kötü gerçekten.hero ve milupayı da denicem

bende kavanoz maması verıyorum bazen. ozellıkle gezmeye gıdecegımız zaman elmasını havucunu corbasını tasımaktansa kavanoz mamalar daha pratık gelıyor. guvenırlıgıne gelınce de bır cok arkadas gıbı aynı seylerı dusunuyorum dısardan aldıgımız sebzeler meyveler cokmu guvenılır sankı?

ben 4 aylık olduğumuzdan beri veriyorum benimkiler meyveli olanları çok seviyor sebzeli olanlarıda biraz kıvamını açınca çok koyu oluyorlar çünki yiyorlar..
bende aldığımız sebzelerden daha güvenli olduğunu düşünüyorum..
yine bu sitede bu konuytla ilgili bir forumda okudum annelerimiz konserveyi evde nasıl hazırlıyorlarsa bu mamalrda öyle hazırlanıyormuş..üzerindede yazıyor doğal ortamda yetişen sebze ve meyvelr steril ortamda katkı maddesi kullanılmadanvitamin ve mineral değerleri korunarak hazırlanır diyor..
ayrıca içeriğine bakıncada koruyucu renklendirici madde yok..
açıkcası ben güvenerek veriyorum çünki o kadar meyveyi sebzeyi bir araya getiremiyoruz çoğu zaman.. bir yere gi,derkende yanında kolaylık oluyor..
evde de hazırlıyorum ben ama eşim her alışverişde 5-6 kavanoz alıyor hiç tükenmiyor bizde yani..
şimdi satılan sebzeler fasulye büyük büyük hormonlu olduğu kaç metreden belli kabak desen aynı..meyvelerde aynı kalıptan çıkmış gibi düzenli ve parlak..

ya kavanoz mama derken hanı su mınık kavanozda satılan meyve ve ya sebze karısımlarından bahsedıyorsunuz degıl mı?

Bende gÜvenıyorum dıĞerlerıne gÜvenmek daha zor.mevsım sebze ve meyvelerının ıÇınden en yamuk yumuk olanları alıp buluyorum dıĞerlerını kavanoz mamaları kullanıyorum.

Ben de bu konuda bildiklerimi size aktayım. Milupa ve Hipp'in organik mamalarının gerçekten organik olduklarını ve içerisinde bir katkı maddesi olmadığını söylüyorlar. ıçindeki hava çekilerek çok sıcak ortamdan çok soğuk ortama geçirilerek paketlendiği için tazeliğini koruyorlar. Fakat Bebelac için dikkat etmek gerekir çünkü onalrın organik olmayan mamaları da var. Organik olanların da içerisinde şeker var. Hem şekersiz hem organik olanları almak lazım. Onun dışında ben de mevsimi olmayan sebze ya da meyveleri yedirmeyi düşünüyorum. Ama öğle yemeklerine et eklendikten sonra çorbayı da kıymalı olarak evde yapmak daha mantıklı geliyor.

cnm bend eyedırıyorum ogluma bı kavonozu 2 gun olmadan bıtırıyor zaten bırgun bekleme suresı var ve mama verdıgımde yemıyor genelde ama bu kavonoz mamalarını cok sevdı bır sorunda olmadı cok sukur bunladıkca vermeyı dusunuyorum ben

Bende 3 markanın ürünlerinide aldım.
Ama henüz hiçbirini vermedim.
bi kaç gün sonra tek tek denerim.
biri çorba diğer ikisi meyve püresi.

ben bebel. ın 4. aydan başlayan tüm kavonoz maması çeşitlerini aldım.benimki ne meyveleri ne sebzeleri sevmedi.3 kavonoz daha var onları denemedim henüz.sürekli döküyorum zaten hiç yediremedim.bir tanesi sütlaç,ondan biraz ümidim var çünkü muhallebi seviyor.ama bir daha bebel. ın kavonoz mamalarını almam.heronun kileri denicem.organik olduklarına dair sertifikaları filan varmış,bir de milu. çok övüyorlar.onu da merak ediyorum

bende 4.aydan beri veriyorum kızım çok seviyo günde 1 tane yiyo dediginiz gibi meyveler sebzeler hepsi bi kalıptan çıkmış gibi internette araştırtırdım bu mamalar katkı maddesizmiş o yüzden veriyorum açıkçası

bende milupa ve hero kullanıyorum ama sürekli değil mevsiminde yetişenleri kendim yapıyorum..ama kavanoz mamalarınıda hiç zorlanmadan yiyor..birde milupanın gece tahılı var oda kavanozda akşam uyumadan onu mutlaka yediriyorum hem tok tutuyor hem tahıl almış oluyor hemde çok seviyor bir seferde bir kavanozu bitiriyor..şiddetle tavsiye ediyorum..

gece tahılı için 6 ay üstü deniyor bildiğim kadarıyla , en azından kavanozda öyle yazoıyodu

ben de heronunkileri yediriyorum,hergün olmasa da veriyorum.Oğlum çok seviyor,katkı maddesi olduğuna inanmıyorum.

arkadaşlar bende gorunce bişiler yazıım ıstedım..
bende kıım ıcın organık mamalar kullanıyorum ve pazardan aldığım hormonlu sebze meyvelerden daha sağlıklı buluyorum acıkcası..tabı evde kendımde hazırlıyorum...karısık oyleee verıyorum işte..
heronun organıc olanlarını kullanıyorum ben.(organık olmayan urunlerı de var)
hero yurt dısına ıhrac eden tek fırma turkıyede.oyuzden guvenıyorum.

Arkadaslar benim kızım ne patates havuc corbasını sevdi nede patatesi sadece
doktorunu aradım yemio die oda milupanın sebze pürelerini dene dedi...
Ben cok sordum ve doktorumda aynı seyi söyledi Kesinlikle hicbi katkı maddesi yok dedi
Gönül rahatlıgıyla yedirebilirsin dedi Ama digerlerini demedi sadece Milupa dedi !

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…