Kavanoz mamaları hakkında!

Bugün milupanın sütlacını yedirdim.kavanozun yarısını yedi.Sevdi inşallah kabızlık felan olmaz.Açıkcası korkuyorum.geçenki gece tahılı muhallebisi kabız yapmıştı.

Bugün eczaneye gittik kavanoz maması almaya.Normal muhallebi mamaları vardı bebelacın.
Eczacı kaç aylık dedi 5 dedim.vermeyin bunları dedi.
benimki 8 aylık ona rağmen vermiyorum dedi.bende milupa organikmiş felan dedim.Olsun evde kendiniz hazırlayın dedi.
Ya yinede organiklerden alıcam ben.
Evde kendimizde hazırlasak yavaş yavaş.Ama ben bilmiyorum:KK43:(

Evde hazırlamak her zaman mümkün olmuyor..darkçım sen de ilçedesin buralarda pazara çok kötü şeyler geliyor..tamam patates elma filan güzel ama her günde bunları yiyemez..

Ben bebelacın pirinçli sebze püresini aldım hiç sevmedi.nasıl suratını ekşitti öğürdü..açıkçası ben de sevmedim çok kötüydü.İÇinde karnıbahar vardı tadı ve kokusu çok fenaydı attım..

Dün milupanın elmalı muhallebisini açtım o da çok iyi olmamakla beraber fena değidi yarısını yedi..

Bne milupa almaya karar verdim nedense ona daha çok güveniyorum bu kavanoz mamalarında.. şu ana kadar bebelacın formül mamasını kullandım memnundum.

ben henüz ek gıdaya geçmedim ama geçince yoğurda varıncaya kadar tamamını kendim yapmak istiyorum.

ben genelde evde yapıp veriyorum ama ara sıra bebelacın meyva püreleini de veriyorum.çok seviyor kızım.zararlı oldugunu düşünmüyorum.

eskiden katkı maddelerini araştırırken tek katkı maddesi olmayan ürünlerin bebek mamaları olduüunu okumuştumç......ona güvenerek bende meyve pürelerinden veriyorumm.....sebzelerinisevmedi evde elimden geldiğince yapıp yedirmeye açlışıyorum ama sebze sevmiyen bir bebek benimksidee...ilerde sever inşallahh...

tam olarak hiç kimseye güvenmediğimden mamalarda güveniyorum tam olarak diyemem...ama yediğimiz içitğimiz herşeyde bişeyler varr onu yedirmesen yaptığınnev yemeklerinden bile alıyor alacağını....

allah yardımcımız olsunn..

kavanoz olarak sadece milupanın sebze püresini verdim bir kez, oğlum yedi ama ben beğenmedim, organikliğine güvenmediğimden falan değil ama vermek istemiyorum çok zorda kalmadıkça, yada hiç bulamayacağım bir sebze yada meyve dışında kendim hazırlıyorum,

çitos, dark bence sizde en azından taze bulabildiklerinizi kendiniz hazırlayın derim

zamanım olsaydı herşeyini evde hazırlardım, kaşık mamasına kadar ama ne yazıkki o kadar zamanım yok,

kavanoz olarak sadece milupanın sebze püresini verdim bir kez, oğlum yedi ama ben beğenmedim, organikliğine güvenmediğimden falan değil ama vermek istemiyorum çok zorda kalmadıkça, yada hiç bulamayacağım bir sebze yada meyve dışında kendim hazırlıyorum,

çitos, dark bence sizde en azından taze bulabildiklerinizi kendiniz hazırlayın derim

zamanım olsaydı herşeyini evde hazırlardım, kaşık mamasına kadar ama ne yazıkki o kadar zamanım yok,

evde sebze püresi veren anneler neler veriyorsunuz nasıl yapıyorsunuz anlatırsanız çok sevinirim

patates ve havucu soyup küçük parçaara ayırıp haşlıyorum, suyunu dökmeden çatalla eziyorum, içine bir çay kaşığı zeytinyağı katıp yediriyorum, blendırdan yada tel süzgeçten geçirilebilir ben yapmıyorum

isteyen pirinç ekleyebilir, ben genelde organik tam buğday unu katıyorum pirinç kabızlık sorunu yaptığı için

kabak, karnıbahar gibi başka sebzelerle çoğaltılabilir seçenekler

bazen bir kaşık biberon mamasından kaıyorum içine

ben genelde mevsım meyvesı olmayan kavanoz mamalarını alıyorum. kendım aldıgım mevsım meyvelerını kendım hazırlıyorum. mesela gecen gun mandalına muz armut verdım kavanoz maması. bayıldı bende baktım tadına harıka

X