Kekler - Pastalar Kathelvadan dondurmal kartopu pastas(resimli)

pinaripekci

pinaripekci.blogspot.com
Kayıtlı Üye
6 Nisan 2009
3.830
14
45
bugün bir tarif okudum ve onu kendi beğenime uyarladım...bakalım sizlerde beğenecekmisiniz...

kremşanti sütle çırpılıp hazırlanır.

4 adet kagıt helva
500gr arzu edılen bır cesıt dondurma
1 paket kremşanti
1 su bardagı sut
1 yemek kaşığı hindistancevizi
süslemek için sprey krema
arjantin şekeri

duz bır tabaga bır adet kagıt helva koyulur ve uzerı 3top dondurmayla kaplanır.tekrar kagıt helva ve tekrar dondurma seklınde tekrar edılır.dorduncu katın uzerıne kremşanti kaplanır ve uzerıne hındıstancevızı serpılır.sprey kremayla suslenır ve her bır topcugn uzerıne bır ıncı yerlestırılır.1 saat buzlukta dınlendırılır ve daha sonra servıs edılır...afıyet olsn

ellerine sağlık harika görünüyor :sinifsinif:
bu bana yapılırmı yawww çok canım çekti dur biraz daha bakıyım cokacimcoook cokacimcoook

ellerine sağlık harika görünüyor :sinifsinif:
bu bana yapılırmı yawww çok canım çekti dur biraz daha bakıyım cokacimcoook cokacimcoook

tatlm benım evımın alt katı pastane az once gazetenın verdıgı ekte buna benzer bır pasta tarıfı vardı ama labnelı fln ben pek sevmem.işte kağıthelva fikrini çaldım ve başka yerde varmıdır bilmem ama izmirde kağıthelva arasında dondurma satan çok yer var işte buradan hareket ederek 5 dk içinde birde baktım bu pastayı yapmışım.hatırlamıorm dermişimmmmkafamçokkarıştı çok teşekkür ederm güzel yorumuna tatlişkomopuyorumnanaktan

cokacimcoookharikasin hamarat arkadasim benimcokacimcoook
yine döktürmüssün masallah
kagit helva bulabilirsem mutlaka denicemcokacimcoook
opuyorumnanaktanseviyorum seniopuyorumnanaktan

ee dondurmada midede erisin yahukaydirigubbakcemile3
eline sağlık,yapımı çok kolay bi tarif...

cokacimcoookharikasin hamarat arkadasim benimcokacimcoook
yine döktürmüssün masallah
kagit helva bulabilirsem mutlaka denicemcokacimcoook
opuyorumnanaktanseviyorum seniopuyorumnanaktan

bende sevıorm senı cnm benım umarım bulabılırsn kagıt helva..guzel yorumun ıcınde cok tesekkur ederm:kedipuyorumnanaktan

dondurma yumuşatmasa aslında çok daha kolay olacak ama yumuşayınca biraz zor oluyor doğru.ama keskın bır bıcakla oluyor bırde cok kucuk parcalar değil mesela 4e falan bolebılırsn.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…