Kasm Annelerinin Bebeklerine yapt hazrlklar..

kızlarrrr sonunda ben de dün çıktım alışverişe:) on be içim rahatladı byük eşyaları aldım.

bir mobilya beşik aldım açık mavi, beşiği sallanıyor; yanında monteli komidini var arkasından da ileride çalışma masası çıkıyor beşiğin altında da çekmeceleri bulunuyor. içine nevresimini de mavi seçtim ama mavisi daha canlı nevresimin. 425 tuttu yatağı filan içindeydi.

sonra port bebe aldım bence çok gerekliydi yanında bebek çantası da vardı o da heralde 49 idi. rengi bordo mavi:)işti

battaniye çok bakındık ama annemin istediği gibi yoktu annem dikmişti, kayınvalidem ördürüyor o nedenle erteledim çok da acil değildi.

biberon olarak chicconun anti kolik anne memesi başlıklı olanından ve cam seçtim eğer biberon kullanırsa ileride bir de kendisi içerken kırmasın diye polikarbon alıcam ama şimdilik bu yeter diye düşündüm.

tırnak makasını aldım.

babamız daha önceden 3 paket bez almıştı, ablam da oto koltuğunu, kangurusunu verecek oğlu kullanmıyormuş. ayrıca ablam bana minicik bir hastane çıkışı almış onu kullanıcam diğeri çok parçalı ve büyük; annem de ablamın doğumunda pek çok şeye gerek duymadıklarını söyledi.

küvetimiz kaldı onu nasılsa alırım dedim.

kendime penye bir pijama aldım ayrıca lizöz vardı (birini kayınvalidem birini teyzem örmüştü) iki tane birini hastanede kullanırım diye sabahlık alma gereği duymadım. annem ayrıca bir gecelik bir pijama getirmiş bana gelirken sağolsun.

daha önceden bebeğe çıtçıtlı bodyler takımlar ve minnacık bir ayakkabı almışım (hamile bile değilken hatta takımlardan biri pembe:)) onları da evi karıştırırken buldum ve hatırladım:)

şimdi bebeğin odasını hazırlıyoruz sonra karyolası gelecek o zaman eşyalarını yıkayıp yerleştireceğim eksikler daha bir meydana çıkacak.

biraz fazla yoruldum hepsini aynı gün aramaktan ama olsun çoğu önemli şey alındı birkaç eksiğim var ben alışverişi çok abartmayacağım.

emziğimiz hediye geldi, birkaç kıyafetle birlikte. ayrıca anneannemiz ve babaannemiz hırka yelek örüyorlar; bebek arabası için çok erken bahara doğru alacağım planım bu en azından.

şekercik aldıkların hayırlı uğurlu olsun büyükleri halletmişsin zaten ne güzel
ben daha bebiş doğduğunda gerekecek şeyleirn hiçbirini almadım

günaydın kızlar demek lcw de %70 indirim var...
bu aksam gıder bakarımm oyleyse...
bende c.tesı aksam bebişlerimin kıyafetlerını yıkadım
dun aksamda bı kısmını ütüledım.
minnacık seylerr ammma vaktımı aldı ya utulerkennn..
bu aksamda dıger kalan kısmını ütülücem...
ama daha eksık cokkk.
aldıkca yıkayıp utulucemmm
obur turlu sıkısıcam yoksaa...
bıde benım ıkız oldugundan erken dogum rıskım fazla..
zaten 27 kasım gorunuyor dogum ama
dr 27-28 ekım gıbı alırım en gec dedııı..
ıns. o tarıhe kadar canlarım erken gelmek ıstemezz

kartanem anam neler almışsın sen ya elbiseler harika kıs bayıldım ya
ayyy allahımya mini mini çıtı pıtı hanım olcak bu kız güle güle giysin inşallah prensesimiz opuyorumnanaktan

günaydın kızlar demek lcw de %70 indirim var...
bu aksam gıder bakarımm oyleyse...
bende c.tesı aksam bebişlerimin kıyafetlerını yıkadım
dun aksamda bı kısmını ütüledım.
minnacık seylerr ammma vaktımı aldı ya utulerkennn..
bu aksamda dıger kalan kısmını ütülücem...
ama daha eksık cokkk.
aldıkca yıkayıp utulucemmm
obur turlu sıkısıcam yoksaa...
bıde benım ıkız oldugundan erken dogum rıskım fazla..
zaten 27 kasım gorunuyor dogum ama
dr 27-28 ekım gıbı alırım en gec dedııı..
ıns. o tarıhe kadar canlarım erken gelmek ıstemezz

canımya allah kolaylık versin sana kendini fazla yorma bari yavaş yavaş yap herşeyi tatlım
allah zamanında kucağına almayı nasip etsin inşallah minikleri sağlıklı sıhhatli bir şekilde

kızlar bütün bebişlerin cicileri hayırlı olsun gülegüle giysinler inşallah
kartanesi seneye depo yapıyonn galiba kaydirigubbakcemile3
hepsi çok şeker aldıklarınızın yaa benimde canımı istetiyonuss ama ben gaza gelmeyecem
bayramdan soora alcam çoğunu ama arda gördükçede alırım

kartanem anam neler almışsın sen ya elbiseler harika kıs bayıldım ya
ayyy allahımya mini mini çıtı pıtı hanım olcak bu kız güle güle giysin inşallah prensesimiz opuyorumnanaktan
ayy evet karakızım yaa bu elbiseleri giydirmek istiyoruuumm seneye yaz olsun hemeen :roflol:
kızlar bütün bebişlerin cicileri hayırlı olsun gülegüle giysinler inşallah
kartanesi seneye depo yapıyonn galiba kaydirigubbakcemile3
hepsi çok şeker aldıklarınızın yaa benimde canımı istetiyonuss ama ben gaza gelmeyecem
bayramdan soora alcam çoğunu ama arda gördükçede alırım

hee depoladım şimdideen ayy korkuyom da yaa böle plan yapıyom diyee -tatlicadiarzu-
bayramda yeni şeyler gelcek yazlıkları elden çıkarmaya çalışıyoz dedi adam bayram gelsin geçsin de o zaman kışın giyeceklerini ucuza alırız artıkk

incisucumm sana daa kolay gelsin ben valla öylece koydum hepsini dolabı falan boşaltmam gerek iş çookkk -tatlicadiarzu-

Kartanem opuyorumnanaktan bayıldım bayıldım o çiçekli böcüklü elbiseye bittim bittimmm.Allahım sağlıkla giydirmeyi nasip etsin canım benim a.s. a.s.

Wannam kırmızı kırmızı yakacak bu kızlar yakacak ortalığı zemuszemusGüle güle giymek nasip etsin Rabbim a.s. a.s. a.s.

kızlar migroslarda prima yeni bebek 3- 6 kg dogumdan sonra uzun zaman kullanacağımız 98 li bez normal fiyatı 25 ile 27 arası değişen bez migros kartı olanlara 19.75tl bilginize yeni doğan hemsiresi bi arkadasım var günde ortalama 8 desek 240 bir ayda biter dedi bizde arabanın bagajını doldurduk geldik bilginizeeekaydirigubbakcemile2kaydirigubbakcemile2

Kartanem opuyorumnanaktan bayıldım bayıldım o çiçekli böcüklü elbiseye bittim bittimmm.Allahım sağlıkla giydirmeyi nasip etsin canım benim a.s. a.s.

Wannam kırmızı kırmızı yakacak bu kızlar yakacak ortalığı zemuszemusGüle güle giymek nasip etsin Rabbim a.s. a.s. a.s.

sağol nazlımm kızları süsleyecez artık ayy inş. yarabbimmm sağlıkla gelsinleerr

şuana kadar aldıklarım bunlar gerçi bazılarını görümcem verdi
kızım olduğunu öğrendiğimde ilk aldığım hastane çıkışı ve havlusu
diğerlerini biliyonuz önceden almıştım
o yüzden çok süsülü püslü şeylerim yok henüz
termometre-mama kutusu-emzik kutusu-göğüs pompası
şampuanlar-kremler-su torbası-emzik vs şeyler tamam
ama daha almam gereken o kadar çok şeyler varki
onları da 1 aya kadar inşallah tamamlarız

Son düzenleme:
canımya allah kolaylık versin sana kendini fazla yorma bari yavaş yavaş yap herşeyi tatlım
allah zamanında kucağına almayı nasip etsin inşallah minikleri sağlıklı sıhhatli bir şekilde

Sol tatlım allah hepımıze ıyı gunlerde kullanmayı nasıp etsın ınsss

karazeytınım cok cıcı bebişinin kıyafetlerii iyi gunlerde kullansın tatlışşşzemuszemus

ayy kızlar hepinin cicileri cok güzel güle kullansın minikleriniz ben daha ekleyemedım cumartesı gunu anneme gittim tekrar bektıkaldıklarımıza ama utandım fotocekmeye cekemedım kaydirigubbakcemile3
kartanesiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii nan zevklerımız aynı galıba benım tarzımdasın nan sen süper hepsı hastane cıkısında laelaelaelaelae

ayy kızlar hepinin cicileri cok güzel güle kullansın minikleriniz ben daha ekleyemedım cumartesı gunu anneme gittim tekrar bektıkaldıklarımıza ama utandım fotocekmeye cekemedım kaydirigubbakcemile3
kartanesiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii nan zevklerımız aynı galıba benım tarzımdasın nan sen süper hepsı hastane cıkısında laelaelaelaelae

zemuszemus zemuszemus zemuszemus
sen de ekleeee

zeyttünüm senin bu badileri gördümdü önceden chiccodan aldıydıınnn
gerisi de çok hoşş
sen de ıvır zıvırları halletmişin gıı

X