Jinekoloji Kasıklarla Hastalık Bulaşırmı

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Sanem_93

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
24 Haziran 2022
57
4
24
Merhaba bugün erkek arkadaşımla cinsel anlamda yakınlaştık ve iç çamaşırı ile sürtme ilişkisi yaşadık. Acaba erkek kasık bölgesi ile kadın kasık bölgesi değerse hpv vb hastalıklar olabilirmiyim lutfen yardım.

Merhaba bugün erkek arkadaşımla cinsel anlamda yakınlaştık ve iç çamaşırı ile sürtme ilişkisi yaşadık. Acaba erkek kasık bölgesi ile kadın kasık bölgesi değerse hpv vb hastalıklar olabilirmiyim lutfen yardım.
1- Güvenmediğiniz biriyle ilişkiye girmeyin. İçim rahat etsin diyorsanız test isteyin, yaptırmıyorsa sevişmezsiniz olur biter.
2- Lütfen sevişmeden evvel cinsel yolla bulaşan hastalıkları bir araştırın, öğrenin. Madem bu kadar sağlığınızı önemsiyorsunuz gereken özeni gösterin.
3- Evet, bulaşır. Ten teması ile bulaşır hpv. Zaten kuluçka süresi var, yarın siğillenme başlamaz hemen. Beklemeniz gerek bulaştı mı bulaşmadı mı diye anlamak için. Hiv için de vücut salgısı gerekir.

1- Güvenmediğiniz biriyle ilişkiye girmeyin. İçim rahat etsin diyorsanız test isteyin, yaptırmıyorsa sevişmezsiniz olur biter.
2- Lütfen sevişmeden evvel cinsel yolla bulaşan hastalıkları bir araştırın, öğrenin. Madem bu kadar sağlığınızı önemsiyorsunuz gereken özeni gösterin.
3- Evet, bulaşır. Ten teması ile bulaşır hpv. Zaten kuluçka süresi var, yarın siğillenme başlamaz hemen. Beklemeniz gerek bulaştı mı bulaşmadı mı diye anlamak için. Hiv için de vücut salgısı gerekir.
1- Onun ilkiyim o da benim ilkim
2-Sadece emin olmak İcin bu soruyu attım
3- Ten teması uzun sürmedi kısa sürdü ve ikimizde temizken yaptık
Bu ihtimallere bakılırsa hala cinsel hastalık kapabilirmiyşm peki

Yani olayı görmedim tam çıkarım yapamam. 🙄 Bulaşabilir ama onu biliyorum. Normalde olmayan bir şey fark ederseniz vücudunuzda doktora gidersiniz , şimdilik başka yolu yok.
Peki ikimizinde ilkiyiz yani ilk deneyimi ve ilk ilşkisi, siğiller başka biriyle temas edersen ve diğerine aktararak olmuyorum

yaşadığınız şeyin arkasında durumayacak ,olası ayrılık durumlarında fazlasıyla sarsılacak,pişman olacak birisiniz belli ki ... çamaşır üstünden falan yarım yamalak enteresan deneyimler yaşamaya çalışıyorsunuz onda da yüreğiniz 10 buçuk atıyor . üstelik cinsellik ve bulaşıcı hastalıklarla ilgili hiç bilginizde yok ... bence bu meseleleri iyi araştırın ,bir kadın doğuma gidip doktora merak ettiklerinizi sorun cinsel hastalık nedir nasıl bulaşır diye ve korunmayı öğrenin. birşeyi yapacaksanız düzgün yapın.

1- Onun ilkiyim o da benim ilkim
2-Sadece emin olmak İcin bu soruyu attım
3- Ten teması uzun sürmedi kısa sürdü ve ikimizde temizken yaptık
Bu ihtimallere bakılırsa hala cinsel hastalık kapabilirmiyşm peki
Kısası uzununu bilemem, hekim değilim. Ama viral yük denen bir şey de yok değil tabi. En nihayetinde temas var mı var. Kapma ihtimaliniz var, cinsel hayatı olan her birey bu riski alıyor zaten. Aşısı vs. de var tabi ama onlar da belli türlere karşı koruyormuş. Madem bu kadar korkuyorsunuz, başka kadınlara sormak yerine bir uzmana danışın, yol haritası çıkarın. Eğer cinsel olarak aktif olacaksanız içiniz rahat eder.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X