kaşıkla besleme..lütfen yardım

gulsahbennn

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
16 Nisan 2008
88
0
slm herkese oğlum 6 ayını doldurdu ama kaşıkla beslenmeyi reddediyor yese bile 4-5 kaşıktan sonra yemek istemiyo ama aynı şeyi sulandırıp verirsem biberonla alıyo.napmalıyım kaşığa alıştırmak için lütfen yardımcı olun kızlar.sizinkiler ne durumda ben bi öğünde doyacak kadar kaşıkla beslensin istiyorum ilerdede hep biberon isterse ne yapıcam sonuçta biberonla verilemeyen gıdalarda var.:a015:

aynı canım benim kızım da kaşıkla bişey almıyor en fazla 2-3 kaşık o da zorla herşeyi blendırdan geçirip sulandırıp biberonla veriyom tabi bu arad kaşığa alıştırma çabalarım da devam ediyor günde 2 kaşık bile alsa yeter zamanla alışır üzülme

kaşıkla çoğu zaman kabul etmiyo işte en fazla 2-3 kaşık çok canım sıklıo bu duruma inş.alışır zamanla

bazen ağzını açmıo bazen öğürüo çoğu zaman kusçak gibi oluo işte ama sürekli diil keyfi yerinde ise az az alıo

benim kızda aynı maalesef.ben önce blendırda tam öğütmaden biraz bütürlü olarak vermeye çalışıyorum..tabi ağız kitli durumda zorla biraz veriyorum..sonra blendırda iyice öğütüp biberonda veriyorum..arkadaşımın kızının maşallahı var..ağız bi açılıyo bi daha kapanmıyo silip süpürüyo..darısı başımıza artık ne diyeyimcokacimcoook

birden ogun olarak almasını bekleme.bende yeni başladim.hergun bir kasik arttirmaya calisiyorum.benimki biberonda almiyor ustelik.yavas yavas ... bu ek gida sureci sabır gerektiriyor.

Benim oğlum da başlarda reddetti hep.Ama renkli kaşıklara ilgi duyuyordu.Ben de mama yedirdiğim kaşığın aynısından eline verdim,sap kısmından değil de kaşığa yakın kısmını.Kendi yemeye çalıştı hoşuna gitti o ağzını açtıkça ben yedirdim.Şimdi alıştı çok şükür neredeyse bir aydır bu şekilde yiyoruz.Üstümüz başımız batıyor ama olsun.

kızım hala kaşıkla yemiyor ama küçük ekmek parçalarını çorbasına batırıp verirsem yiyor azıcık. ağzına hiçbirşey koymuyordu böyle 2-3 lokma yiyor ona bile ne kadar sevindim anlatamam kuş gibi besliyorum :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…