Karmaşık bir ilişkim var :( 2

Kendimden örnek verecek olursam bana birisi bu şekil de bir mesaj atsın: son şans, şu tarihe kadar, süren başladı gibi cümleler içeren, olayı kapattığım gibi geri dönüş dahi yapmadan ( mesaj yazmayı kast ediyorum ) rafa kaldırırım.

Tabi bu kişiden kişi değişir ilişkinizin gidişatı ne boyutta o'da önemli tabi.
Hakkınızda hayırlısı olsun.
+1
Aynı şeyi yazacaktım. Gerçekten çok itici bir msj yazmışsınız. Ben olsam geri dönüş bile yapmam bu msja.
Önceki konunuzu da okudum, ayrı bir konu açmaya gerek yokmuş devam niteliğinde ordan devam edebilirdiniz. Yorumuma gelecek olursam, ilişkiniz bitmiş bence, cinsel çekim ve ilişki aynı şeyler değil, çok iyi sevişiyor olmanız çok iyi bir ilişkiniz olacağını göstermez. Uzatmaları oynuyorsunuz. Daha fazla kendinizi üzmeyin derim.

Bu insanın cıddı oldugunu dusunmuyorum ve gelecek görmuyorum.Keske bırlıktelık yasamadaydın erkeklerın en buyuk zaafı oldugu nokta bu .Elımde dursun dıye bır dusuncesı olabılır 4yıl olmus .Yası da ılerı nasıl olsa sız her zaman varsınız dıye adam ıhtıyac duymuyor evlılıge .Gerı cekın kendınızı bence .

+1
Aynı şeyi yazacaktım. Gerçekten çok itici bir msj yazmışsınız. Ben olsam geri dönüş bile yapmam bu msja.
Önceki konunuzu da okudum, ayrı bir konu açmaya gerek yokmuş devam niteliğinde ordan devam edebilirdiniz. Yorumuma gelecek olursam, ilişkiniz bitmiş bence, cinsel çekim ve ilişki aynı şeyler değil, çok iyi sevişiyor olmanız çok iyi bir ilişkiniz olacağını göstermez. Uzatmaları oynuyorsunuz. Daha fazla kendinizi üzmeyin derim.

Merhaba,
Mesajiniz icin tesekkur ederim.
4 yillik bir beraberligimiz var ve bu sure icinde ben cok yiprandim boyle bir mesaj yazmam gerekiyordu. En azindan ben herseyi her adimi attim diyebilmek adina.
Ayrica gercekten dusunmeye ihtiyacimizin olduguna inaniyorum.

Eger olmazsa da en azindan hersey net ortaya cikar ve ben u 4 yillik enkaz dan tekrar dan dogarım ve hayatima bakalim. Degil mi. Hayirlisi olsun :)

Bu insanın cıddı oldugunu dusunmuyorum ve gelecek görmuyorum.Keske bırlıktelık yasamadaydın erkeklerın en buyuk zaafı oldugu nokta bu .Elımde dursun dıye bır dusuncesı olabılır 4yıl olmus .Yası da ılerı nasıl olsa sız her zaman varsınız dıye adam ıhtıyac duymuyor evlılıge .Gerı cekın kendınızı bence .

Sansliyim 9 gunluk bayram tatil olacak ve bu sure icinde kafami dinliyip bir karar alicam bende. Bu sure icinde telefondan sosyal medya dan ve hersey den de uzak durucam sadece kafa dinleyip gelecegim ile ilgili saglikli kararlar almaya calisicam. Ne diyelim.en azindan ben cabaladim pisman olmam. Eger seviyorsa zaten oda dusunur sevmiyorsa da zaten beni sevmeyen birini bende hayatimda olsun istemem. Tesekkur ederim herseyin hayirlisi olsun degil mi :KK66: en azindan kendimi bugun daha iyi hissediyorum :KK66:

Keşke mesajı göndermeden önce sorsaydiniz. 'süren başladı KAMOON' tarzı ifadeleri cikartmanizi tavsiye edebilirdik.
Keşke '... benimle bi gelecek düşünmyrsan lütfen beni arama.' dan sonrasını yazmasaymışsınız.
Terkedilmekten korktuğunuzu çok belli etmişsiniz bence :KK51:

Bakalım ne olacak bende merak ediyorum. En azından yapacağım herseyi yaptim degil mi ?
Hayirlisi olsun :KK66:

Açıkçası ben de diğer arkadaşlar gibi düşünüyorum. O mesaj bana atılsaydı, ben de o ilişkiyi bitirirdim. Siz kendinize göre her şeyi yaptığınızı düşünebilirsiniz. O sizin takdiriniz ve ilişkinizdeki dinamiklerle alakalı.

Bir de bu tarz konularda destek vermek yerine "ay benim eşim/sevgilim asla öyle yapmaz. " diye kimseyi yermeyi sevmem ya da tek taraflı kıyaslamam ama bu ilk olacak.

Eşimle tanıştığımızda bakire değildim. Hattâ ne ben katiyen evlenmeyi düşünürdüm ne de eşimi herhangi bir erkek arkadaşımdan farklı görürdüm. Böyle çok uzun süre konuşarak eşime aşık oldum ben. O ise ilk görüşte.

Biz de ayrı şehirlerde hattâ bir dönem ayrı ülkelerde yaşıyorduk ama uçağa atlayıp gitmek otobüse binip iki durak sonra inmek gibi bir şeydi bizim için. Istediğimiz her an birlikteydik ve gayet aktif cinsel bir yaşantımız da vardı sevgiliyken. Hâlen de öyle, manen eksilen hiçbir şey yok. Hâlâ deli gibi aşığız. Tüm bunlara rağmen evlenmek istemeyen ve sonunda eşimin özlemlerine dayanamayıp kandırılan ben oldum.

Hani şimdi burada tüm suç evlenmeden önce yaşanan cinselliğe atılıyor ya, bence kesinlikle alakası yok. Şanslı bir azınlığın içindeyim herhaldeki çevremde böyle düşünen, yaşayan insanlar olmadı hiçbir zaman. Böyle düşünen derken erkeğin her haltı yiyebileceği, yediği kadının da erkeğin tecrübesini arttıran bir araç/yedek parça gibi görülmesi mantığı.

Cinsellik bir cezalandırma yahut misina ucuna takılan bir balık yemi değildir istediğini elde etmek kullanabileceğin, zaten bu şekilde düşünen bir neslin yetiştireceği nesil de çok farklı olmayacak. Biz bu konuları tartışmaya devam edeceğiz.

Nasıl ki bir kadının ya da erkeğin hayatını birleştireceği insana kadar bekaretini koruma kararına saygı duyulursa, aksini yaşama eğilimindeki insanın yaşam biçimine de saygı duyulmalı ama nedense çuvaldızın battığı hep ikinci taraf oluyor.

Bana göre cinselliği konuşmak yemek yemek, nefes almak kadar doğal bir şey. Başkasına göre tabu olabilir saygı duyarım.

Ne yaşamışsanız ikinize aittir. Dilerim dirayetli olursunuz.

Mesajınızı itici bulanlardanım, birinin bana böyle bir şey yazması için onun dünyadaki son şansım olduğunu, onun gibisini bulamayacağımı düşünüyor olması gerekir ki bunu da hakaret sayarım.

İş böyle bir kesin cevap arama raddesine gelmişse yani tavırlarımdan duygularım anlaşılmıyorsa sadece vakit geçiriyorumdur mantıken, yoksa neden muhatabım ne hissettiğimi sorgulasın ki, değil mi?

Siz "bu mesajı atarken en azından durum netleşir ben de yoluma bakarım diye düşündüm" diyorsunuz ama yazdıklarınızdan hiç de öyle yoluna bakacak bir kadın okunmuyor hatta dediğiniz süre zarfında o telefonun kapalı olacağını bile düşündürmüyor ya da olumsuz bir yanıt alırsanız"peki" diyecek bir kabulleniş hissedilmiyor.

Sözün özü karşı tarafın tutumu bu kadar netken hala bunu sözlü olarak ifade ettirmeye çabaladığınıza göre siz bu enkazdan zor çıkarsınız, o ise şu anda olduğu gibi rahat takılır, fiziksel yakınlık devam etsin istiyorsa da birkaç güzel söz söyler, suni bir umut verir o kadar...

Açıkçası ben de diğer arkadaşlar gibi düşünüyorum. O mesaj bana atılsaydı, ben de o ilişkiyi bitirirdim. Siz kendinize göre her şeyi yaptığınızı düşünebilirsiniz. O sizin takdiriniz ve ilişkinizdeki dinamiklerle alakalı.

Bir de bu tarz konularda destek vermek yerine "ay benim eşim/sevgilim asla öyle yapmaz. " diye kimseyi yermeyi sevmem ya da tek taraflı kıyaslamam ama bu ilk olacak.

Eşimle tanıştığımızda bakire değildim. Hattâ ne ben katiyen evlenmeyi düşünürdüm ne de eşimi herhangi bir erkek arkadaşımdan farklı görürdüm. Böyle çok uzun süre konuşarak eşime aşık oldum ben. O ise ilk görüşte.

Biz de ayrı şehirlerde hattâ bir dönem ayrı ülkelerde yaşıyorduk ama uçağa atlayıp gitmek otobüse binip iki durak sonra inmek gibi bir şeydi bizim için. Istediğimiz her an birlikteydik ve gayet aktif cinsel bir yaşantımız da vardı sevgiliyken. Hâlen de öyle, manen eksilen hiçbir şey yok. Hâlâ deli gibi aşığız. Tüm bunlara rağmen evlenmek istemeyen ve sonunda eşimin özlemlerine dayanamayıp kandırılan ben oldum.

Hani şimdi burada tüm suç evlenmeden önce yaşanan cinselliğe atılıyor ya, bence kesinlikle alakası yok. Şanslı bir azınlığın içindeyim herhaldeki çevremde böyle düşünen, yaşayan insanlar olmadı hiçbir zaman. Böyle düşünen derken erkeğin her haltı yiyebileceği, yediği kadının da erkeğin tecrübesini arttıran bir araç/yedek parça gibi görülmesi mantığı.

Cinsellik bir cezalandırma yahut misina ucuna takılan bir balık yemi değildir istediğini elde etmek kullanabileceğin, zaten bu şekilde düşünen bir neslin yetiştireceği nesil de çok farklı olmayacak. Biz bu konuları tartışmaya devam edeceğiz.

Nasıl ki bir kadının ya da erkeğin hayatını birleştireceği insana kadar bekaretini koruma kararına saygı duyulursa, aksini yaşama eğilimindeki insanın yaşam biçimine de saygı duyulmalı ama nedense çuvaldızın battığı hep ikinci taraf oluyor.

Bana göre cinselliği konuşmak yemek yemek, nefes almak kadar doğal bir şey. Başkasına göre tabu olabilir saygı duyarım.

Ne yaşamışsanız ikinize aittir. Dilerim dirayetli olursunuz.

Mesajınız için çok çok tesekkur ederim :KK66:
Sevgilerimle,
Aylin

Mesajınızı itici bulanlardanım, birinin bana böyle bir şey yazması için onun dünyadaki son şansım olduğunu, onun gibisini bulamayacağımı düşünüyor olması gerekir ki bunu da hakaret sayarım.

İş böyle bir kesin cevap arama raddesine gelmişse yani tavırlarımdan duygularım anlaşılmıyorsa sadece vakit geçiriyorumdur mantıken, yoksa neden muhatabım ne hissettiğimi sorgulasın ki, değil mi?

Siz "bu mesajı atarken en azından durum netleşir ben de yoluma bakarım diye düşündüm" diyorsunuz ama yazdıklarınızdan hiç de öyle yoluna bakacak bir kadın okunmuyor hatta dediğiniz süre zarfında o telefonun kapalı olacağını bile düşündürmüyor ya da olumsuz bir yanıt alırsanız"peki" diyecek bir kabulleniş hissedilmiyor.

Sözün özü karşı tarafın tutumu bu kadar netken hala bunu sözlü olarak ifade ettirmeye çabaladığınıza göre siz bu enkazdan zor çıkarsınız, o ise şu anda olduğu gibi rahat takılır, fiziksel yakınlık devam etsin istiyorsa da birkaç güzel söz söyler, suni bir umut verir o kadar...

Merhaba,
Gercekten boyle hissetigim icin yazdim.
Yani o sekilde yazmam gerektigi icin yazdim...

Sevgilerimle,

Merhaba,
Gercekten boyle hissetigim icin yazdim.
Yani o sekilde yazmam gerektigi icin yazdim...

Sevgilerimle,

Evet sorun da burada.

Keşke "o şekilde yazmanızı gerektirecek" bir ilişki içinde olmasanız.

Ne diyelim, belki gelecek ya da gelmeyecek yanıt sizi ikna eder.

Hakkınızda hayırlısı.

Evet sorun da burada.

Keşke "o şekilde yazmanızı gerektirecek" bir ilişki içinde olmasanız.

Ne diyelim, belki gelecek ya da gelmeyecek yanıt sizi ikna eder.

Hakkınızda hayırlısı.

Herkes için hayirlisi. Bakalim neler olacak ama sizinle paylasicam gelismeleri :KK66:

Merhaba arkadaşlar,

Nasılsınız ?

Bildiğiniz gibi daha önce den "karmaşık bir ilişkim var :KK43: yardım edin" konumu/hikayemi sizlerle paylaşmıştım.

Verdiğiniz tavsiyeler ve öneriler hakkında çok düşündüm/ölçtüm/tarttım.

Ve dün akşam ilişki yaşadığım kişi ye mesaj yazdım.

Mesajımı özetlemem gerekirse ;

"15 temmuz a kadar düşün, taşın ve net bir karar ver. Bende aynı şekilde düşüneceğim. 15 temmuz da ise yüz yüze görüşelim. Sen gelme istanbul a ben gelirim. Ama eğer benimle gerçekten bir gelecek düşünmüyor isen lütfen beni arama. Sadece beni istemediğine dair küçük bir mesaj yaz. Bayram tatiline çıkacağım ve tüm tatil boyunca telefonum kapalı olacak. Birbirimize attığım son adım ve birbirimize verdiğim son anlayış ve şans. 20 günümüz var. Bu süre içinde psikiyatrim le ben görüşmeye de devam edicem, kıskanç ve sabırsız tavırlarımdan kurtulmak için. 20 günün var net bir karar ver artık lütfen. Bu ilişki senin için ne ifade ben senin için ne ifade ediyorum. Verdiğin her kararı saygı ile karşılarım. Süren başladı."

Mesajım bu şekilde idi.

Siz mesajım hakkında ne düşündünüz, fikriniz nedir ? Sizce sağlıklı bir karar mı almışım yazmakla ?

Siz onun yerinde olsanız ne düşünürdünüz ?

Olgun bir davranış mı benim ki ?
'süren basladi' kismini okusam gıcık olurdum, net.. Emreder gibi hos olmamis.. Bi de surekli 'bi karar ver' demissin; kendini 'kesin ve orda bekliyor' gostermissin.. Cevap yazdi mi bari?

X