Karman çorman dertli başım, başlık bile bulamıyor.

Şu durumda zaten kafan bu kadar doluyken düzelmeniz zor, bu yüzden biraz zaman tanı ilişkine... En azından sıkıntı durumunda neyle karşılaşacağını anlamış oldun.

Yalnız ilk önce senin güçlü durman lazım ki anneciğine destek olabilesin. Bu kadar zor bir dönemden geçen kadıncağız seni karşısında şişmiş gözlerle görmemeli.
Çok teşekkür ederim. Senin yorumunu özellikle dikkate alıcam. Çok mantıklı yorumlar yapıyorsun çünkü başkalarının konularındanda biliyorum.
Tekrar çok teşekkür ederim. Çok büyük bir yük var omuzlarımda zira bakımı çok önemli olan bir ameliyat her şey bana kaldı. Kendimi bir an önce toparlamaya çalışıcam çünkü hem kendime hem ilişkime zarar vericem yoksa. Ama sözlümü nasıl düzelticem işte hiçbir fikrim yok. Ne kadar konuşsamda azda olsa düşünceli olmaya yöneltemiyorum onu.

siz de cok abartmissiniz.
annenizin kalbini desicekler, kemiklerini ayiracaklar diye hayaller kurmussunuz iki hafta boyunca.

benim de babam cok ama cok buyuk ameliyaty gecirdi, sizin tabirinizle desilmedik yeri kalmadi, ama hic oyle dusunmemistim ben mesela.
cok uzuldum ama bu kadar abarttigimi hatirlamiyorum.

bu arada sozlunuzden sizi bile cok dusunmesini beklemeyin, birakin sizin annenizi dusunecek.
malesef insanlar, ozellikle erkeklerin buyuk kismi oyle.
siz de kayinvalideniz annenizin yerinde olsa o kadar uzulmezdiniz, ama sirf sozlunuzun hatiiri icin giderdiniz.
ama sozlunuz sizin hatiriniz icin bu kadarcik yapiyor iste.
hic sasirmadim.
cunku erkeklere gopre bu gereksiz/

Buyuk gecmis olsun.
size tavsiyem erkelerden beklentilerinizi azlatin.
Ben zaten ona dedim senin çok üzülmeni beklemiyorum senin annene de allah korusun bişey olsa tabiki koştururum ama senin kadar canım yanmaz bu herkes için geçerli diye. Benim ondan beklentim o zamanımda benşe kavga etmemeai ve beni sakinleştirmeye çalışmaaıydı. Ben ağlarken yüzüme bile bakmaması değil. Ben anneme üzülürken sen benim ailemi sevmiyorsun yanında kaldım daha ne istiyorsun diye kavga çıkartmasaydı keşke. Her şeyi geçtim artık olan oldu ama hala mesafemiz devam ediyor. Düzelelim istiyorum ama ikimizde düzeltmek için bir şey yapmıyoruz. Onun ilgisi lazım bana bu zamanımda, kavgası değil ama...

işi mi bıraksın ? izin mi alsın ? zaten kayın valide 2 haftadır hastanede nasıl sürekli yanında olacak, biraz mantık
sen yazdigim seyden bunu mu anladin? her an yapisik gezmek mi, yoksa o varligi hissettirebilmek mi hayatindaki insana?
bir de ustune 'mantiksiz' mi diyeceksin haddini aşarak?
:KK51: muhatap olmayacagim..

Son düzenleme:
Çok teşekkür ederim. Senin yorumunu özellikle dikkate alıcam. Çok mantıklı yorumlar yapıyorsun çünkü başkalarının konularındanda biliyorum.
Tekrar çok teşekkür ederim. Çok büyük bir yük var omuzlarımda zira bakımı çok önemli olan bir ameliyat her şey bana kaldı. Kendimi bir an önce toparlamaya çalışıcam çünkü hem kendime hem ilişkime zarar vericem yoksa. Ama sözlümü nasıl düzelticem işte hiçbir fikrim yok. Ne kadar konuşsamda azda olsa düşünceli olmaya yöneltemiyorum onu.

Yapısı bu canım, esasında tam manası ile senin beklentilerini karşılayacak duruma getiremezsin. Aynı ailede yetişen kardeşlerin bile karakterleri farklı oluyor. Sen sadece güzel güzel, kavga etmeden, onu suçlamadan hislerini anlat. Zaten kendi psikolojik durumu çalkantılı olan bir adamdan bahsediyoruz, adam kendine yetemiyorken sana nasıl yetebilir ki? Belli ki bir şeyleri göstermelik yapmaktan hoşlanan bir insan değil, en azından yapmacık olmadığını biliyoruz.

Kısacık bir şey anlatayım. 15 sene önce annem 15 gün hastanede yatıp yalnızca serum ile beslenmek durumda kaldı. Haliyle 15 gün boyunca yanındaydım. Ağabeyim bu süre zarfında yalnızca bir kere geldi, ablam hiç gelmedi. Beraber yaşıyorduk bunun altını çiziyorum. Velhasıl kadıncağızın bütün bakımı bendeydi, daha reşit bile olmamama rağmen hastane masraflarını ben ödedim. Yeni bir takıma transfer olmuştum, bütün transfer parasını yatırdım anla yani.Böyle olaylar oluyor işte.

Bu yüzden sevgiline kızma.Sadece zamanı gelince konuş ve unutma, bu dünyada tırnağın varsa kaşınırsın :KK66:

Bu arada ben teşekkür ederim.

Öncelikle geçmiş olsun Allah anneciğine şifa versin
Ancak haksızsın
Hastanelerde çok uzun zamanlar geçirmiş biri olarak şunu diyebilirim ki herkesin kaldırabileceği bir ortam değil
Ayrıca kimse senin annene senin kadar yanmaz
Sen anneni beklerken onun annesini araması sadece korkudan, kafasında benim anneme de bir şey olur korkusundan
Ha daha sık gelebilirdi ama gelmemiş, bunun için suçlu da değil, ihtiyaç hasıl olsa koşardı
Hastane başka bir durum kimseye kızamıyorum, can ciğer arkadaşım yattı adımımı atamadım Cerrahpaşa'ya
Annem öldüğünden beri önünden bile geçmedim, mecbur kalmadıkça hastane ortamına hiç girmiyorum, belki öyle bir takıntısı vardır. Çok üzerine gitme bence, hayatta bazı durumlar var ki yan başım dön başımdır, kendi başına atlatmak zorundasındır, bu da öyle bir şey

sen yazdigim seyden bunu mu anladin? her an yapisik gezmek mi, yoksa o varligi hissettirebilmek mi hayatindaki insana?
bir de ustune 'mantiksiz' mi diyeceksin haddini aşarak?
:KK51: muhatap olmayacagim..

İster muhattap ol, ister olma. Güle Güle.

Ama bana HAD bildirmeye çalışarak sen haddini aşıyorsun.

Bana mantıksız gelen buydu. Söyledim

İster muhattap ol, ister olma. Güle Güle.

Ama bana HAD bildirmeye çalışarak sen haddini aşıyorsun.

Bana mantıksız gelen buydu. Söyledim
bana mantiksiz demeni kabul etmeyip haddini bilmeni soyleyince ben mi haddimi aşiyorum? git baska yorumda yaz dusunceni, beni alintilayip sataşip bir de akil fikir vermeye kalkma.. oyy, mantik ki ne mantik..
dayanamadim yine yazdim; neyse :KK53:

Simdi alttan alan olursan hep sen alttan almış olacaksın canım bilgin olsun bekler yani artık alisirda kolayca, özür falan bekler hatta

Hem bak kendin diyorsun omuzlarında yük çok bu yüke destek olacağına iyice köstek olmuş

Bu durum sey gibi olmus..
"Benim annem hasta herkesin annesi niye saglikli" ?
Allah anneciginize sifa versin..ama hastalik bu herkesin basina gelebilir..ölüm yokmus gibi yasamayalim lütfen.
Sizin sinirleriniz yipranmis..kolay degil tabi yasadiklariniz hakli haksizsiniz diyemem yinede ama siz sözlünüze kizamassiniz üzül agla benimle birlikte yipran diye. Ki bu olayda sözlünüz zaten panik atak yasamis acaba onun annesinin basina da birsey gelirmi diye yani annenizin durumuna üzülmüs zaten. bence karsilikli hatalar var. Ama gayet normal cunku ortam gergin ve yanlis anlasilmalara musait.. anneniz insallah sifa bulur ve sonrasinda saglikli kafayla sözlünüzle dogru sekilde iletisim kurarak anlasirsiniz.

Geçmiş olsun herkesin annesi kendine kıymetli malesef beklentini fazla yüksek tuttuğunu düşünüyorum.
Konuş zaten kafanda sağlık oroblemleri war en azından sözlünle olan kısmı kafandan çıkarırsın belki oda kendine göre haklı oldugunu savunacagı şeyler wardır negatif elektriği at biran önce konuş derim

Ben zaten ona dedim senin çok üzülmeni beklemiyorum senin annene de allah korusun bişey olsa tabiki koştururum ama senin kadar canım yanmaz bu herkes için geçerli diye. Benim ondan beklentim o zamanımda benşe kavga etmemeai ve beni sakinleştirmeye çalışmaaıydı. Ben ağlarken yüzüme bile bakmaması değil. Ben anneme üzülürken sen benim ailemi sevmiyorsun yanında kaldım daha ne istiyorsun diye kavga çıkartmasaydı keşke. Her şeyi geçtim artık olan oldu ama hala mesafemiz devam ediyor. Düzelelim istiyorum ama ikimizde düzeltmek için bir şey yapmıyoruz. Onun ilgisi lazım bana bu zamanımda, kavgası değil ama...

cok haklisin o konuda.
ama benim gordugum kadariyla erkekler bu konuda cok bencil.
o yuzden dedim beklenti icinde olmayin diye.

annenize çok geçmiş olsun.
siz evleneceğiniz erkeğin ailesini kendi aileniz gibi sahipleniyorsunuz ama bazı erkeklerde malesef eşinin ailesini el gibi görme durumu oluyor. evlenince sizin kütüğünüz onunkine girecek ya, şimdiden sizin ailenizi el gibi kabul etmiş olabilir. bu detayları onunla net konuşmalısınız.

Çok geçmiş olsun.

Sözlüne gelince bayağı bencilmiş.
Bilemiyorum ben olsam bitirirdim. Annem benim herşeyim. Annem o haldeyken bana destek olmayan adam mümkünse başka günde de yanımda olmasın.

Çok geçmiş olsun.

Sözlüne gelince bayağı bencilmiş.
Bilemiyorum ben olsam bitirirdim. Annem benim herşeyim. Annem o haldeyken bana destek olmayan adam mümkünse başka günde de yanımda olmasın.
tüm yorumları okuyamadım ama bende böyle düşünüyorum kırk yabancı insanlar bir çiçek bir kolonya alıp nezaketen bir şeye ihtiyacın var mı diye sorar
elbette kimse senin annene senin kadar üzülmez ama hiç değilse hiç bir şey yapamıyorsan ben arkandayım mesajı verir bir yarım saatte oraya giderse
hastaneyi sevip sevmemek hastaneyi kim sever hiç kimse zorunluluktan gidilen yerlerdir bende oraya gidince rahatsız olurum tiksinirim bunalıma girerim
ama en uzak komşum bile olsa yanına bir hatır sormak için giderim değil kayınvalide

bana göre adamında eşinde komşunun da evladında iyisi hastayken ortaya çıkar
diğer günler herkes herkesi idare eder
bende aramızda başka hiç bir sorun yokken bile bu yeterdi benim ayrılmama

Canım kusura bakma ama tam piçlik yapmış! Kendini Düşünen bencil ana kuzusu erkek tipi! Sen ne haldesin seni önemsiceği halde kendi derdinde sana değer verse böyle yapmaz başlarım panik atağına! Senin yerinde olsam S***** G** (Defol) Ana'nın yanına hadi kuzu hadi derdim ayrılırdım. Sana değer veren önemseyen kötü Günü'nde sana destek olucak aksine seni Üzümicek birini bul.. Benim eşimle erkek Arkadaşımın cenazesine gitmiştik ben ağlıyorum diye çocuğu tanımadığı halde oda ağlamıştı.. Sıkma Can'ını ayrıl gitsin emin olduğun biriyle evlen yarın bigün o hıyarla evlenirsen pişman olursun bu kadar uzun Yazıyı senin için yazdım aç Gözlerini diye erkek mi kalmadı??

Kızlar herkese merhaba baya uzun olucak okuyup fikir verene şimdiden çok teşekkür ederim. Geçtiğimiz hafta annem kalp ameliyatı oldu ve bizi çok zorlu 2 ay bekliyor. 2 hafta hastanede kaldıktan sonra ameliyat olduk ve bu sürede sinirlerim çok yıprandı. Hem hastanede kalmaktan, hem annemi o hasta yatağında görmekten hem de ameliyat günü sedyede ameliyata gidiceğini hayal edip kalbini deşip kemiklerini ayıracaklarını, annemi yoğun bakımda göreceğimi bilmekten falan harap olmuştum. En ufak bir lafı sözü kaldıramıyordum gerçi hala öyleyim.
Sözlüm bu sürede yanımda oldu sağolsun ama sadece telefondan. 15 gün boyunca hastaneye bir kere gelmiyoaun diye kavga ettim o zaman geldi bir de ameliyat günü geldi. Ameliyat günü sağolsun gece babamla ikimizin yanında kaldı bırakmadı. Ama tabi benim kadar da üzgün değil gece gayet uyudu falan babamla ikimiz gece 12de yoğun bakıma gittik annemi görmeye 1e doğru odamıza döndük o uyuyordu.
Uzatıyorum ama herneyse ameliyat oldu bitt yoğun bakıma alındı annem herkes gitti akşam saatlerinde sözlümün panik atağı tuttu sürekli annesini aradı belki 30 kere aramıştır ben zaten sabahtan beri durmadan ağladım canım çıktı, hala ağlıyorum hala annesiyle konuşuyor telefonda. Benimle ilgilenmiyor ben de surat astım ağlayarak hava almaya çıktım, geldi yanıma sen benim ailemi sevmiyoraun ne istiyosun benden doyumsuzsun, yanında oluyorum yine yaranamıyorum benim panik atağım var falan bağırdı bir sürü. Bende herkesin anası kendi benim canım yanıyor annem bir nefes yatıyor orda sesini duyamıyorum sen kendi annrnin sesini istediğin an duyabiliyosun bak falan diye bağırarak ağladım velhasıl bu kadar kavga, üzüntü, stres kendimi kötü hissettim hemşire çağırdı tansiyonum 17 olmuş falan. O gece öyle bitti surat asıklıkları konuşmamalar falan sabah işe gitti zaten yine soğuktuk öpmeden hadi görüşürüz dedi gitti. Aonra telefonda yine bir tartışma yaiadık vs vs. 10 gündür biraz mesafeliyiz birbirimize bi soğukluk var gibi. Ses tonu falan aynı konuşma şekli aynı ama bi mesafe var hissediyorum. Dün sordum ikimizde gerginiz olur öyle arada geçer falan dedi. Çok konuşmuyoruz falan öyle.
Bu durumda napıyım, konuşayım mı kendisiyle yolsa o nasıl davranıyorsa öyle mi yapayım, kendimi geri mi çekiyim bilemedim. Atladığım şeyler olabilir sormak istediğiniz olursa cevaplarım.
Çok geçmiş olsun Allah,acil şifalar versin.bence mesafeli davranmak gereksiz içinden geldiği gibi davran çünkü hiçkimse kimsenin ne yaşadığını hissettiğini anlayamaz bu kardeşin bile olsa, kaldı ki sözlü ,nişanlı,eş onlar hiç anlamaz( genelde) o yüzden kimseden bişey bekleme önce Allaha sığın sonra kendine güç ver. Ama sen o durumdayken kendi ailesini öne sürüp sevmiyosun demesi bi nevi suç bastırma gibi olmuş çocukça ve hiç olgun değil.

Son düzenleme:
cnm çok geçmiş olsun. Benimde başımdan geçti böyle bi ameliyat. çok zor bi dönem. Allah yardımcısı olsun annenin. nişanlın anneni öyle görünce demekki korktu. tabi biraz abartmış sana destek olacagıyerde senden destek beklemiş gibi olmuş. iyice düşün taşın kararını ver derim sonuçta bu aileyle bi hayat geçicek. Geçermi geçmezmi onada sen karar vericeksin.

X